Výběr herního notebooku

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 20:49

Zdravím všechny - potřebuji pomoct s výběrem herního notebooku.
Nejsem expert přes hardware a už vůbec ne v noteboocích, takže jsem si udělal jen takový "výběr" z toho co jsem našel a zdálo se mi dobré (ale neříkám, že máte vybrat mezi nimy - klidně napište nový tip, pokud je lepší). Moje požadavky jsou cca:
Cena: chci co nejnadupanější, nejkvalitnější notebook - hranice je 40 000 Kč ...to znamená, že za 32 000 Kč ne (8 000 Kč rezerva - proč ?) a za 40 001 Kč taky ne - to je přes hranici ...
Výkon: prostě herní notebook - co nejlepší výkon nehledě na to co to bude stát do váhy či velikosti
Display: nejradši bych 17" nebo něco podobného, jelikož notebook mi nahrazuje PC - dělám na něm všechno - práce, hry, filmy ...., takže i přes to, že je notebook každou hodinu na jiném místě bych něchtěl 15"....momentálně mám Acer Aspire 6935G a velikost mi nevadí...
Výdrž: minimální výdrž 2 hodiny při kancelářské práce bez wifi (denně cesta autobusem 1,5 hodiny)
Porty: min. 2 USB snad ani psát nemusím, HDMI by bylo dobré
Numerická klávesnice pro mě není výhoda ani nevýhoda - je mi naprosto volná

No a teď můj konkrétní výběr (ne limitovaný, pouze to co si myslím, že je dobré [klidně mi to vyvraťtě]):


Co se týká značek - nevím, ale Asus nebo Acer na mě moc dobře nepůsobí - můj Acer Aspire 6935G se mi také nezdá jako kvalitní práce - naopak o Dellu nebo Lenovu jsem slyšel, že jsou to kvalitní kousky. O MSI jsem nic neslyšel, ikdyž je to zatím můj největší favorit - byl bych rád, kdyby jste se tu se mnou podělily i o své zkušenosti se značkami (samozřejmě ve stejné cennové kategorii. Doufám, že mi opravdu poradíte a nebudete jen prosazovat svoji oblíbenou značku - hodně mi na tom záleží, počítač nekupuji každý rok a peněz také moc není. Děkuji moc všem za přečtení, a ještě 2x více těm co pomůžou.

S pozdravem, GRoNGoR
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 21:17

Tak ty první 2 jsou prakticky stejný, nejsou špatný, hrát na tom půjde slušně. Co se Lenova týče, tak chápu-li to správně, tak má procesor nejlepší, ale grafika silně nedostačuje, čili na hry ne. No a ten poslední, to je naprosto famózní dělo, podle notebookcheck to má pátou nejsilnější existující grafiku, ty výsledky tam jsou fakt působivý, navíc má rychlý HDD (vidím u sebe, mám CPU na 2,4Ghz a je mi to k ničemu, když mě u všeho brzdí HDD), u Lenova jsem nezjistil rychlost HDD, ty MSI mají jen 5400 otáček. Takže jak říkám, ten Asus je rozhodně nejlepší, předpokládám, že to je GDDR5, čili v Marku to dá skoro 13000. Ale zkušenější by mohli říct, jak se to bude chovat na Full HD monitoru, to mě trochu děsí. Co se výdrže týče, bude muset imho hodně podtaktovávat, ale to už se ptej těch, co ho mají, my můžeme jen hádat.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 21:47

Diky za vycerpavajici odpoved :) uz na dalsich 2 forech poradily ten Asus ....nemas nahodou tip na obchod, kde bych to mohl pripadne koupit ? Chci neco levnyho ale zaroven kvalitniho - ne nekoho kdo za rok zmizi ze sveta ....
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 3. 2. 2010 22:01

Nu kámo.. Závidím Ti Tvé peníze :D Jsem si nemohl odpustit tohle nenapsat..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 3. 2. 2010 22:29

MSI - nebývají moc kvalitní - provedení nic moc, přehřívají se apod.
Lenovo - grafický výkon mnohonásobně nižší než u MSI a ASUS, nicméně o to bude kvalitnější
Vylučovací metodou bych došel k tomu ASUS.
Za uvedené peníze nic výkonnějšího pravděpodobně neseženeš.
oneill_sx1
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 22:34

oneill_sx1 píše:Za uvedené peníze nic výkonnějšího pravděpodobně neseženeš.

mluvis o tom jako by ty notebooky nestaly za nic :D nebo to jen tak spatne zni ?
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 22:45

Zase říkám, my můžeme jen hádat, ptej se těch, co ho mají. Obecně se bohužel Asusy stávají ne moc kvalitní značkou, já si kupoval Asus zhruba před rokem s tím, že si kupuju tehdy ještě kvalitní značku. Bohužel série M51 patřila k těm nejotřesnějším. Zpracování mám nic moc, ale zase to byl notes za "jenom" 25k, tohle je zase někde jinde.

Jinak nemůžu si pomoct, ale pořád mi uniká význam Full HD na sedmnáctce monitoru, kdyby tam dali 1440*900 nebo 1680*1050, grafika by si hodně oddechla a ten výkon by byl monstrózní. Ve Full HD to asi zas tak ohromující nebude...nevím no, radši nebudu hádat.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 22:49

tak to rozliseni se snad da zmenit ne ? ...pokud bych chtel grafice ulehcit ...
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 22:55

No tak dá, ale pěkně si tím zhnusíš obraz. I když ne u všech her je to tak markantní no. A ty nemáš nějakej externí monitor?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2010 22:57

MSI rozhodně ne, jak psal oneil, přehřívají se a obecně nejsou moc kvalitní. Nicméně Asus na tom není o moc líp. Co takové Sony Vaio? Ve velikosti 18,4"?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62564
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69979

Kamarád ho má a je s ním naprosto spokojený. Sice 9600M GT není nic moc, ale zas je to kvalitní notebook :-)

Snad ani ten Asus za tuhle cenu nebude žádný šméčko...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71942
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 23:20

SCobra píše:MSI rozhodně ne, jak psal oneil, přehřívají se a obecně nejsou moc kvalitní. Nicméně Asus na tom není o moc líp. Co takové Sony Vaio? Ve velikosti 18,4"?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62564
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69979
Kamarád ho má a je s ním naprosto spokojený. Sice 9600M GT není nic moc, ale zas je to kvalitní notebook :-)
Snad ani ten Asus za tuhle cenu nebude žádný šméčko...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71942

Mno nwm no ty Vaio se mi nejak nezdaji ...a ten asus je podle meho lepsi tenhle ne ?
Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72850
...navic i ta velikost bude asi lepsi - mam to jako nahradu PC ...takze 15 je podle me malo ... a vic nez 17 uz taky asi ne - precijen to taham v batohu :)
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 23:31

Scobra: Na těch Sony si při tom rozlišení nemůže zahrát ani hledače min ne? Tam opravdu nemůže jet absolutně nic. Ale ten Asus je hodně dobrej, sice tedy to rozlišení by mohlo být těch 1440*900, ale tak dá se to. Imho to bude vzhledem k rozlišení podávat lepší výsledky než ten G73JH.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 08:16

Sasakr: Chtěl nejnadupanější nejkvalitnější notebook :-) A Sony Vaio je to nejkvalitnější a nejvýkonnější, co za ty peníze sežene :-) Leda by šel ještě do Alienware, ale to by si musel ošéfovat dodání do ČR.

grongor: Vzhledem k tomu, že je Asus i Sony v podstatě stejně těžké (lehčí Sony má 3,2 Kg, Asus více jak 3), je to úplně jedno :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2010 10:10

No možná je nejkvalitnější, ale grafika nedostačuje displeji, takže nejvýkonnější určitě ne.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 13:26

Já nevím, co byste pořád za ty peníze chtěli :D A nějaký menší VAIO je zase moc levný... Ale pokud by nebyla jiná možnost, tak já bych si ten rozdíl klidně vzal ;-) 8000 by se mi celkem hodilo...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků