Wings of Prey

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 00:47

Nezahlídl jsem tu téma o tomhle zajímavým pokračování Sturmovika. Už to někdo z vás pořádně otestoval? Pokud ne, tady můžete vyzkoušet demo:
http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=35263&r=top

Moje dojmy:
Po prvním spuštění mě hned překvapilo, že i na mý plečce hra jede naprosto v pohodě při nejvyšším grafickém nastavení, jaké je v demoverzi přítomno (několik úrovní grafiky je tam uzamčeno). Přitom hra vypadá naprosto skvěle, modely letadel jsou velmi pěkné a prostředí asi nemá v leteckých simulátorech či arkádách vůbec obdoby. Detaily měst či vegetace mi přišly výrazně lepší než třeba u takovýho HAWX, na letadlech jsou po bitvě vidět průstřely či poškozené díly.

Hra nabízí několik herních módů, od arkádovýho, kdy se jedná opravdu o řežbu pro klávesničáře, která si se zmíněným HAWX nic nezadá, až po mód simulace. Jeho autenticitu nedokážu posoudit, protože jsem žádnej leteckej simulátor nikdy nehrál a ani nemám joystick. Nicméně podle lehký ochutnávky to působilo docela hardcorově. Tady by mě zejména zajímalo, co na to říkají zkušení simulátoroví hráči, protože podle všeobecných očekávání se má jednat spíše o arkádovou hru a simulace ve stylu starého Sturmovika by byla celkem překvapením.

Ještě pár materiálů...

Trailer:


Video s hraní s TrackIR:


A pár screenů z dema:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2010 01:17

V životě jsem žádný letadla nehrál, ale když říkáš, že je to nenáročný a že se to dá hrát i na klávesce, tak to zkusím. Podle obrázků to vypadá pěkně.

EDIT: Zkusil jsem to, jede mi to, ale nějak mě to nezaujalo, i když atmosféra nebyla špatná.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 11:49

Já právě přemejšlím o zakoupení nějakých dalších blbin ke kompu (volant a joystick) a tohle se mi zdá jako pěknej úvod do žánru. Proto by mě zajímalo, jak si to vede ve srovnání s tolik vychvalovaným Sturmovikem, kterej jsem nikdy nehrál...

btw: Na klávesnici se to ovládá celkem blbě, alespoň se základním nastavením kláves.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2010 12:00

Jo funguje ti v tom Fraps? Mně neukazuje FPS :-O I když to jakž takž vidím, že tam na minimální s Vsyncem těch 60 je, tak ale přijde mi to zvláštní.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 1. 2010 12:01

Jasně User, chce to Klacek, že...a pedály, když huž létat a padat...Čkalov, Marsél , base Zvon.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 12:04

Sasakr: Fraps mi funguje v pohodě. Nevypnul sis jen zobrazování fps, nebo nepřepnul sis ho do jinýho rohu (F12)?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 1. 2010 12:06

No vypadá to luxusně, celkem o tom uvažuju...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 12:10

Sosni demo a poreferuj, tiscali mirror je celkem rychlej.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 1. 2010 12:14

Když joystick má půjčenej brácha... Ale uvidím, třeba to testnu aspoň na klávesnici :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2010 12:15

No nemám, mačkal jsem F12 jak divej a nic. Divný. Jinak z toho tiscali mi to jelo full speed 900kBps.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 12:17

Sasakr: Možná nějaká blbá verze, zkus ho aktualizovat. Funguje nahrávání, dělání screenů a podobný věci?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2010 12:29

Ne, Fraps to vůbec neregistruje jako hru. Verze 2.9.8.

EDIT: Ha! Záhada na pozoru, neukazuje mi to najednou FPS u víc věcí. Tak to mi vysvětlete. U COD ukazuje, u Drivera ne, u full screen videí ne. Divný.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2010 12:51

Máš tam zaškrtnutý políčko "Fraps window always on top"?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2010 13:08

Vyprd jsem se na to a nainstaloval novej Fraps, ale pánové, takový překvápko jsem nečekal. Umí nahrávat kdekoliv, i v systému, ukazuje i FPS v systému a co se týhle hry týče, dávám tam maximálně 40 na minimální při 1440*900. Čili něco si jde přidat, ale udržet to nad 25FPS při průletu mrakem a střelbě, to je docela problém :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 1. 2010 15:11

Na klávesnici se to dá, ale spíš by to chtělo ovládání na myši. Nebo ten joystick. Vypadá to parádně, dokonce i textura terénu má slušný rozlišení (a to maximální detaily nejdou v demu nastavit). Připadá mi to jen dost akční, rozhodně oproti původnímu Sturmoviku (spousta nepřátel...). Běhá to parádně i s AA 4x, jenže jak jsem psal, nejdou nastavit max detaily, a tam už by mohl být trochu problém...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků