HW Problém

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PC 7. 8. 2009 15:21

Ahoj, příjdu k PC stisknu knoflík a nerozsvítí se diody, nestane se prakticky nic, tak musím zmáčnout spínač na zdroji, no nestalo se taky nic až na podruhý se to spustilo. Pak náhle při prohlížení netu se rozhodil obraz, jako by se rozdělil na dva v horizontální rovině a náhle zmizel úplně, tak sem trochu postrčil ještě HDMI ale teď se mi v horní části obrazovky objevuje něco jako "mléčná dráha" je to takové bílé zrnění... Není to normálně moc vidět, jen na velmi světlém poodkladě jako je třeba modrý podklad na pc tuningu...

Někde je chyba ale kde ? Ve zdroji nebo v grafice ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 8. 2009 19:20

Možná v obojím... Možná jsou to dva na sobě nezávislé problémy. Ale to druhé vypadá spíš na špatný HDMI kabel nebo kontakt.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 7. 8. 2009 19:41

Kabel je od HAMY, zlaté kontakty, vypadá solidně, nebyl zrovna laciný (400Kč). Spíš si myslím jestli není něco se zdrojem, ustál výpadek proudu,od té doby blbne, nicméně ten výpadek byl už před tím než jsem měnil grafiku, a techniky v servisu jsem na to upozorňoval... Předtím nabíhal PC hned, až poté na 2x... Spustí se... rozběhnout se větráčky, pak se jakoby vypne a vzápětí rozeběhne naplno.... Je to sice Seasonic ale jenom OEMko... 600W.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 7. 8. 2009 19:47

PC ..veril bys tomu ze mi to dela to samy co tobe? =) .. zmacknes cuplik...pc se jakoze na dve sekundy rozjede..pak to zdechne a rozjede se uplne :D ..tezko rict cim to je..asi mame na pic.. zdroje =)
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 8. 2009 19:50

Nevím, proč by cena nebo značka měla vylučovat kabel :-) V každém případě lepší zkusit vyměnit kabel než měnit grafiku nebo monitor.

Jo takhle, některý desky to dělaj, nevím proč (není to zdrojem, ale deskou).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 8. 2009 20:01

PC píše:jestli není něco se zdrojem, ustál výpadek proudu,od té doby blbne
Proboha..vyměň zdroj a nešpekuluj.
A kup rovnou i novej kabel.

Nebo si počkáš, až ti nalomenej zdroj vodkrágluje i ostatní komponenty?
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod PC 7. 8. 2009 20:17

Kabel už funguje a zdroj mi snad vymění v rámci záruky !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 7. 8. 2009 20:20

To s tím zdrojem si ještě nic neudělal?to je minimálně 2-3 měsíce zpátky.Jen si zahrávej.Kupuješ sluchátka a proč si nekoupíš zdroj,to nechápu.PC"počítač mě jede 3 roky bez chyby.Věř tomu,že jeden jediný problém budu řešit okamžitě.Já prostě JO.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 8. 2009 20:27

Myslim ze by to chtelo novej komp.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 7. 8. 2009 20:51

Asi zkontaktuju jednoho známého aby mi to tam odvez, ale ti blbci v servisu to měli opravit když to tam bylo !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 9. 8. 2009 09:15

Mám problém - když propojím TV i počítač přes HDMI tak obraz není přesný a je takový jako by rozostřený. Respektive je roztažený až do nepřirozena, není vidět lišta,dolní ovládací panel atd... Když však zapojím DVI-I,tak je ihned takový jaký má být, krásně ostrý a je plně respektuje nativní rozlišení monitoru a poměr stran. Co s tím ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 8. 2009 09:19

Už jsi vyměnil kabel?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 9. 8. 2009 09:20

Nebylo by jednodušší si ten zdroj vyměnit sám? Bylo by to rychlejší a velmi pravděpodobně i levnější. Pokud ti samozřejmě neuznají reklamaci, ale ten měsíc na to čekat...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 9. 8. 2009 10:05

Kabel je v pořádku, zrnění zmizelo, pořádně jsem ho nechal dotáhnout šroubovákem...

Odvezu to na reklamačku, zdroj je ještě v záruce, tak dostanu přece nový zadarmo, proč ho kupovat.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 8. 2009 10:06

HDMI jsi nechal dotáhnout šroubovákem? :-)

Aby ti to jako reklamaci vzali...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků