Insurgency - hardcore taktická akce

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 20. 6. 2009 15:21

Po fiasku s uvedením America's Army 3 a vzhledem k totálnímu nedostatku nějakých tužších a reálnějších taktických her na trhu si tu tahle zajímavá věc určitě zaslouží téma.

Ve zkratce se to dá popsat jako taková lepší America's Army. Je to tedy čistá multiplayerovka, oproti AA je tady boj však zaměřen na zabírání checkpointů v několika módech. Jejich přesnější popis naleznete zde. Nejedná se o žádný komplikovaný módy, takže se člověk docela rychle zorientuje.

Hra je dost těžká, protože každá kulka může být smrtící, proto většinu času musíte trávit opatrným postupem a občas kempováním. Kdo hrál AA, tak si to dovede představit.

Grafika prostředí je průměrná, jede to na source enginu, takže nelze čekat nějaký zázraky. Co se ovšem povedlo na jedničku, je zpracování zbraní. V tomto ohledu hra patří mezi to nejlepší, co se mi kdy dostalo na monitor. Modely jsou velice detailní (když pominu věci jako odlesky na puškohledu, přeci jen je to starší hra), animace a zvuky rovněž. Zapomeňte na prskání M4 v CoD4. Tady každá zbraň dělá slušnej kravál. I samotný pohyb zbraně po obrazovce patří k tomu lepšímu, co jsem viděl. Není úplně fixovaná na střed, ale zároveň neplave jako ve flashpointu. Působí to celkem přirozeně a dobře. Na nějaký HUD s informacemi o nábojích či zdraví zapomeňte, tahle hra nemá ani zaměřovací křížek:).
ObrázekObrázek

Zvláštní pozornost si zaslouží skvělé zpracování puškohledu, aimpointu i obyčejného otevřeného hledí. Otevřený hledí při pohybu pěkně ujíždí ze zarovnání, u puškohledu či kolimátoru má zase člověk pocit, že se opravdu dívá přes optickou soustavu, navíc je to jedna z mála her, kde se opravdu zoomuje jen to, co člověk vidí přes to sklo a okolí nikoli.
ObrázekObrázekObrázek


Hra se distribuuje zdarma přes steam, ale vzhledem k tomu, že je to pouze mód, je potřeba nějaká z placených her na Source enginu. Nejlevnější volba je asi HL2: Episode 1, která vás vyjde na nějakých 250Kč. Podrobněji to máte popsáno třeba zde.

Poznámka pro piráty: Bez originální hry si to nezahrajete, dá se sice stáhnout nějaká nonsteam verze, ale v podstatě neexistují nonsteam servery.:))
Naposledy upravil USER47 dne 20. 6. 2009 16:57, celkově upraveno 1
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 20. 6. 2009 16:39

Výborná hra! Usere nevíš, jestli už spravili Dragunov?
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 6. 2009 16:56

Nevím...pokud není v nabídce ani jednoho z insurgentskejch týmů, tak tam asi není. Mám tu hru pár hodin a zatím jsem hrál jen za riflemana:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 20. 6. 2009 17:01

Aha, já jen, že když ho tam pro snipera přidali, tak byl hrozně nevychytanej. Ač měl optiku, tak střely lítaly úplně mimo než člověk mířil a hledí zabíralo celou obrazovku, takže jsi měl malý kolečko s křížkem uprostřed a okolo černo. :D
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 6. 2009 17:10

Aha, tak to nevím:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 20. 6. 2009 20:41

Zahrál jsem s Dreamerem a musím si hooooodně zvykat :D Hodně mě dostal ten efekt optiky (zoomnutý jen výhled ve skle). Měl jsem strašný problémy se chcípáním ( :mrgreen: ) a taky s tím, že vůbec nevím, odkud přiletěla mrška jedna olověná. Občas vůůůbec netuším, kde byl ten ***** co mě dostal (zlatý TFko a kill cam) :-/ Poznat týpka na nějakejch 300m je problém. Ale velmi se mi líbí zvuk :love: Ty kvéry nejen že dělaj randál, až to bolí. Nejen že je krásně slyšet, jak kolem vás lítá olověná smrt a naráží do zdi nebo jiného nešťastníka poblíž vás. Ony jsou tam i ozvěny! A parádní...ten rachot ze zbraní se odráží od zdí a je tak opravdu slyšet na míle daleko...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 20. 6. 2009 20:49

Je to cool?
Stahuju... :-D

... 61%
... 71%

... a jéje, moje připojení se zase vyvedlo, už se nestahuje rychlostí jedno mega, ale 16kb, super :D
... 79%
Naposledy upravil Chemist dne 20. 6. 2009 21:18, celkově upraveno 3
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 20. 6. 2009 20:51

S tím zabíjením vlastních je problém. Když je server nastavený příliš přísně, tak vás to vykopne. Holt je to jako v reálu, nejdřív myslet a pak střílet. A líbí se mi, že konečně přidali efekty palby, takže fakt cítíte, když to kolem vás lítá. O to větší je sranda, když takhle kropíte kulometem nepřítele.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 6. 2009 21:14

Jo, teď jsem na tom chvíli vytuhnul a taky jsem pořád chcípal:-D. Líbí se mi, že je to jedna z mála her, kde má opravdu smysl krycí palba. Pokud stojíš někde na rohu a nepřítel to tam kropí, fakt musíš mít zastrčenej čumák, protože jinak je to jasná smrt.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 21. 6. 2009 08:45

-Dreamer-: Ty efekty palby jsou fakt výborné, vůbec pocit z palby a dění na mapě je někde úplně jinde než třeba v CoD :-) Naprosto výborné zvuky, ty kulky létající kolem tebe doslova cítíš :) A ty zbraně dělaj DĚSNEJ kravál :twisted:

Supressing fire je dobrá věc, jen se domluvit, aby to mělo co největší efekt :mrgreen: Přibít enemyho k zemi kulometem a pak jim v klídku šlohnout point :-* Vylézt nemůžou, jinak je kulomet vykrmí olovem ^^

Chemist: Nevím, jestli to nazvat "cool", ale Insurgency je hodně propracovanej a celkem realistickej mod :) HUD naprosto minimální, nemáš tam ani crosshair :) Výborný efekty palby, celkem realistické (penetrace, jedna kulka = konec, pokud máš dost smůly) :)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 21. 6. 2009 09:29

Jo, o to přesně jde.

Já už se k tomu asi dneska nedostanu, v tejdnu budu rád, že přijdu domů; ale tak ten příští vejkend nebo ten další bych to otestovat mohl...


Protože podle vašich slov je to přesně taková nějaká gamesa, kterou jsem roky hledal...
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 21. 6. 2009 10:47

Pravda, v žádné jiné hře se mi v multiplayeru nepovedlo zastřelit pistolí s jedním zásobníkem šest nepřátel po sobě. :D
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 21. 6. 2009 12:04

Torham, Dreamer: Přidal jsem si vás na steamu do friend listu, můžem se někdy domluvit a dát pořádnej mač. Na jakejch serverech to hrajete?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 21. 6. 2009 12:16

User: Tak to jseš ty ten ^w^ ? :mrgreen: Jinak se můžem domluvit, proč ne :)
Ad servery - jak kde, nehraju na jediném a tom samém serveru, na nějakém se můžeme dohodnout, stačí tady do vlákna hodit ip nebo se domluvit přes Steam :)

Ale za chvíli jdu ven, takže k večeru nebo až večer :)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 21. 6. 2009 12:58

To jsem já, ne? :-]
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků