Píšete? Pochlubte se

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 7. 2. 2009 11:34

No, pokud navozuje dojem neoriginality jen fakt, že hlavní postava je dítě, tak to by asi šlo - nakonec jiní autoři sprostě vykrádají velikány, když mají jako hlavní postavu dospělého. ;-)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 2. 2009 12:05

To zdaleka ne :-) Dítě něco najde, nějaký atrefakt a stane se z něj král/královna :-) Navíc je v tom zamíchaný Osud... Tenhle námět je starý jak fantasy samo :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 7. 2. 2009 20:01

SCobra píše:To zdaleka ne :-) Dítě něco najde, nějaký atrefakt a stane se z něj král/královna :-) Navíc je v tom zamíchaný Osud... Tenhle námět je starý jak fantasy samo :-)


Já to asi schovám, abych úplně nespoiloval pro ty, kdo si to třeba ještě přečtou.:
Pointa vůbec nebyla v tom, že ta holka něco našla - bylo to na ni narafičený, aby ji dostali tam, kam potřebovali. A osud - kde je tam zamíchaný?

Každopádně ale beru, že to výkvět originality není a asi vlastně ani nemá být. :)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 2. 2009 20:18

Pointu jsem pochopil :-) Nicméně do toho fantasy prototypu dítě -> artefakt -> král/královna to zapadá :-)

Jak říkám, hlavně že se to dobře čte :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 7. 2. 2009 21:16

A jak říkám já, ještě jednou děkuji - i tak jsi mě přechválil a jen dále rozmazlil mé narcistní ego. :-D
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady569 19. 2. 2009 23:05

Chemik mě přinutil se podělit o úvod ke článku sesmolený za pár minut
"Je brzké ráno a sluneční paprsky ospale pronikají hustým mléčným oparem. Procházíš ponurými špinavímy ulicemi, nohama se boříš se do vrstvy hnědého rozbláceného sněhu a jen doufáš, že je to sníh, protože si nevidíš ani na špičky bot. Pára z tvých úst se okamžitě ztrácí ve všudypřítomné mlze a čvachtavý zvuk rozmrzlé břečky se dutě rozléhá prázdným městem. Najednou ale tvůj stereotypní pochodový rytmus naruší cizí kroky. Znějí rychle, ale zároveň velmi tiše, hraničářův sluch ale jen tak něco neošálí. Už je ovšem pozdě, stihneš se jen rychle otočit a zahlédnout obrys postavy a záblesk krátké dýky. Naštěstí ti hbité smysly umožnily rychle uhnout, využiješ jeho amatérsky rozhozené rovnováhy a vracíš útočníkovi silný úder pěstí, kterým ho skolíš na zem. V tom zaslechneš další hluk. Zarazíš se a mlčky posloucháš. Ticho. Kroky ustaly současně s tebou. Uvědomíš si, o co jde, a začneš utíkat. Běžíš rychle a sníh ti klouže pod nohama. Každou chvíli musíš prudce uhýbat, nebo brzdit, protože ze se na tebe z mlhy vynoří rozbitá bedna, hromada odpadků, nebo kusy nábytku. Už je ale pozdě, neorientuješ se a tak jen zmateně běháš pořád dokola. Kolem hlavy ti najednou prosviští hvízdající šipka a hned za ní letí další, která se ti zabodne zezadu do stehna a donutí tě rozplácnout se do mokrého špinavého sněhu. Za několik sekund slyšíš rychlé kroky a ....."
zajímalo by mě, co na to říkáte
D3vilR4ge
Heady569
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 2. 2009 08:08

Tož dobré to máš :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 20. 2. 2009 18:42

Že?
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 2. 2009 18:54

Moc :-) Má talent chlapec :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 20. 2. 2009 18:59

Je to pěkné, nezdá se mi jen jedna věc... co je to ten hbitý smysl? :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 20. 2. 2009 21:09

SCobra píše:Moc :-) Má talent chlapec :-)


Otázkou ovšem bylo, jestli se vám líbí promlouvání ke čtenáři tykáním. Heady tam měl původně vykání, neb je to článek pro web, ale každý, kdo to čte, je jednotlivec a líp to na něj působí. Navodí to líp atmosféru...
Toť můj názor.

Ertefol píše:Je to pěkné, nezdá se mi jen jedna věc... co je to ten hbitý smysl? :)


To bude něco elfskýho...
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 2. 2009 21:49

Tykání je lepší než vykání...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 21. 2. 2009 15:51

Díval jsem se na Colomba díl s Johny Cashem, hráli tam tuhle písničku a tak mě k ní napadl tenhle text :)

Já vidím světlo
jasnou zář
v tom světle vidím
tvou dobráckou tvář
nedá se svítit
musí to být
já za tím světlem
chci ó Pane jít...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady569 26. 2. 2009 14:52

Ertefol píše:Je to pěkné, nezdá se mi jen jedna věc... co je to ten hbitý smysl? :)

Tím autor myslel "zbystřené" smysly. Smysly jsou sluch, zrak, hmat, čich, chuť :) hbité, to znamená rychlé, pohotové, bystré
D3vilR4ge
Heady569
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 2. 2009 14:57

Myslím, že se to v češtině v tomhle spojení použít nedá... Smysly jsou obvykle právě pohotové nebo bystré nikoliv hbité nebo rychlé :-) Nedokážu si totiž představit hbitý zrak nebo rychlý sluch :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků