Je libo sekeru, fireball anebo paklíč?

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 12. 2008 16:54

Co kdyz mas postav sest? Neni jen NWN.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 23. 12. 2008 17:16

Potom to chce, aby každá uměla něco, aby se doplňovaly :-) A stejně tak i v NwN vybírám henchmany podle toho, aby uměly co moje postava neumí.
RedeeMrd
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 12. 2008 17:16

negr píše:Hraničáře - luk / kopí. A rasu pul-elf.
Pokud nejde zvolit neco jako hranicar, tak beru zlodeje. Bojovnik je moc nudny a kouzleni je pro me slozity :)

Tak to jsme na tom stejně. Mě se tahle "třetí" postava taky líbí a hlavně bývá často hodně rychlá a spousta útokům lze tak utéct, popř. si vždy vylákat jednotlivé nepřátele a zabíjet je postupně :)
Bavilo mě třeba Shadow Flare a tam hrát za lovce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 12. 2008 19:38

Hech ,nějak Redee,též nafasoval Krumpáček ,a nebo mi ho ukrad,no nevadí ...aspoň ješ tu opět trochu život,pochopitelně ,že 2 Bedny vepředu to tvrdí!a
přes ně to všechno lítá a musí snést i přatelský ,,flejm-bosk,,ze zadní řady...
nejní nad Trpajzlíky a Elfy,i když i mezi ,,bílejma se schopnej Mág najde,...občas,he...Gimli Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 31. 12. 2008 12:30

Paklíč.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 12. 2008 13:22

Jo ,ale chce to ten-,,nesmrtelnej,,permanent ze Svatyně(už sem zabudka kde to bylo,ale já si vzpomenu),je třeba pak na ty,,Look-5!,,...časem ,že...Béér Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 12. 2008 13:30

A co paklíč, sekeru i fireball v jednom? :-) Třeba v Oblivionu se toho dosáhnout dá :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 12. 2008 13:54

Ale to Ti i docela Věřím,...SCobra,ale já takovýhle ,,UNI,,nemám moc rád ,je to sice dobrý,,na Přežití,,...,ale ,když jde vskutku do tuhýho,jsou ty,,speciály,,lepší,...soudím dle sebe,taky,,univerzál,,a jak sem dopad?!Teda v Životě,v dnešním Česku...starec Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 31. 12. 2008 14:05

napriklad v takom Havranovi by si s univerzalnym charakterom daleko nedosiel :-))
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 31. 12. 2008 14:17

No...já mám rád kombinované postavy...třeba takovej battle-mage schopný mlátit i kouzlit, sice ani v jenom není úplný expert, alespoň však se ochrání v případě střetů tělo na tělo. Jinak většinou v JRPG hrách uplatňuji filozofii, že i ten největší kostilam by měl umět pár kouzlíček. Sice ne ta destruktivní ani healing, ale spíše buffy a supporty. Vyplývá to z faktu, že třeba ve Final Fantasy máte támhle 6 - 12člennou partu, ale bojovat mohou naráz jen tři postavy. Ano, FF X a XII umožňují switch postav během boje, ovšem pořád je operativnější, kdyby i ten největší buchart měl v zásobě pár buffovacích kouzel (hlavně v FF XII, v X to tolik nevadí, protože ta hra má tahový battle systém). White Mage má obykle starosti s healováním spojenců/léčením statusů/statusákováním protivníků, Black Mage zase pálí/smaží/mrazí/griluje enemy. Takže onen bouchač si třeba nahodí Protect a Shell (zvýšení fyzické, resp. magické obrany) a jde se řezat. O ostatní buffy (Haste - zrychlení, Regen, Bubble - Max. HPx2) se postají ostatní. Takže v otázce magie se spíše orientuju na hry s partou. Ono nechat to všechno na jednom mágovi není dobrý nápad. Jestli to systém vývoje postav dovoluje, i mlátič by měl něco málo umět (spíše ty supporty, na healy a attack kouzla má malou M. POWER). V souvislosti s využitím magie absolutně nesnáším AD&D pravidla >:-( Možnost seslat za bitvu támhle jen dvě kouzla (pak je nutný odpočinek) je tristní...když si mág tuhle kvótu vymlátí na fireballech a pak jsou potřeba kupříkladu healy...no prostě bummer :-/ Zlaté hry, které na tomhle IMHO pro počítačové RPG příliš složitém paskvilu nejsou postavené (Gothic, Fallout, Zaklínač, cokoliv od Japonců) :-) Samozřejmě, můj názor je ovlivněn masivním hraním JRPG, která fungují poněkud jinak než jejich západní protějšci. Ale myslím, že magie je v řadě JRPG vyřešena daleko lépe než ve hrách postavených na AD&D. Tam by totiž kvůli výše zmíněnému omezení neprošlo ani buffování (dočasné přilepšování postavám pomocí podpůrných kouzel), které v takovém Final Fantasy VIII či XII DOKÁŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT!!

Zato paklíč moc nepoužívám. Kradu spíše jen ve Final Fantasy XII, protože tam je kradení lootu z potvor jediná rozumná cesta k penězům (poslečně se sbíráním dropu z poražených bestií), navíc krádež určitého lootu je podmínkou k opatření si nějaké té ultimátní zbraně. A nebo odemykám zamčené truhly v Gothicovi, to jo. Ale jinak moc nekradu...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 12. 2008 14:43

Plížení a kradení to je moje :-) Pokud nemám ve hře k dispozici zloděje, jsem docela nervozní :-) I když takový zloděj se sekerou taky není špatná kombinace... Na magii mě moc neužije...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichyX 31. 12. 2008 16:25

v NWN2 za klerika a to jen z toho duvodu ze rogue je neeska a hrat 2 rogue v parte ja hovadina aty prvni 3 postavy jsou nejlip udelane
a taky elf mimochodem .. akorat v NWN2 clovek protoze elf tam vypada divne , uplne nesnasim hru za neco jineho nez podobneho lidem (wow a taureni) elf je fantasy a neni to obluda takze u mne vyhrava
MichyX
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 31. 12. 2008 16:41

Naopak, hra za obludy je nejlepší, pokud to jde... :-)

Například Wizardry nebo Wizards&Warriors, kde jsem rád chodil s vlkolidmi, kočkolidmi, ještěrkolidmi, slonolidmi, ... Parádní! :-) Škoda, že většina her je právě omezena na takové ty klasické (povinné): člověk, trpaslík, hobit, elf. Čest výjimkám!
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 12. 2008 16:47

No jo Kurča,ale ta potfora musí mít ve ,,Facce,,volitelný Fousy ,jinak to neberu!...Gimli,Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 12. 2008 16:56

No mě stačí, aby byla volitelná i postava ženského pohlaví, jestli to je slon nebo hobit je mi jedno :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron