Poraďte tahovou strategii

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod fltk 26. 2. 2008 12:15

tak mě po delší době napadlo že bych si zahrál nějakou fakt dobrou tahovku, ale nevim co, nějak nemám přehled ani čas si ho udělat. Tak se ptám: která tahovka stojí za zahrání a která je pro vás ta nejoblíbenější? Mám starší komp, tak pište i starší kousky. I když oni asi teď moc nový nevycháej, nebo jo?
Dík, mějte krásnej den

//přesunuto a upraven název-Jezek
fltk
First Blood

Odeslat příspěvekod Torham 26. 2. 2008 13:31

No...to je právě to: nevycházej :( Takže začnu:
Heroes of Might of Magic - to je klasika, výborné hry, nemůžeš šlápnout vedle, zvláště, pokud se ti líbí fantasy :)

Disciples II - něco podobného HoMaMům s jinak zpracovanými boji a faktem, že tam VŠECHNY jednotky sbírají zkušenosti (ne jen hrdinové).

Panzer General (a vůbec jakákoli hra z General série) - druhá světová, super hry. Ovšem jsou staré. Ten první díl rozjedeš asi jen přes DosBox...záleží, co máš za compa a OS.

UFO: Enemy Unknown a X-COM: Terror from the Deep - zase srarý DOSárny, ale naprosto vynikající. Spojení globální strategie v reálném čase a tahových bitev.

Warlords - dá se říci, předchůdci HoMaMů.

Battle Isle - výborné hry z futuristického světa. Nejnovější je Andosia War, kromě ní ti doporučím dvojku (DOS) a trojku (Win). Jedny z nejlepších PC tahovek.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fltk 26. 2. 2008 15:06

Torham> aha takže se mám naučit programovat a vzkřísit slávu tahovek a adventur, nic jinýho mi nezbyde :D Cítim se jak nějakej staromilec
Jinak všechno jsem už hrál a dohrál kromě BIsle3 a Disciples a ty vypadaj naprosto dobře (už jenom ten jejich web..), takže jdu shánět :)
Dík za tip
fltk
First Blood

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 2. 2008 15:25

nebo taky můžeš zkusit hru FALLEN HAVEN ale budeš se muset poohlídnout po serverech který nabízejí hry zdarma (nemyslim warez) jako třeba tohle http://aaargh.gameplanet.cz/ nebo tohle http://www.486games.net/
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anastaz 26. 2. 2008 15:34

Heroes of Might of Magic II - naprostá dokonalost.
Anastaz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 26. 2. 2008 17:10

Anastaz píše:Heroes of Might of Magic II - naprostá dokonalost../quote]


naprosto souhlasim
C.I.S.I.
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 2. 2008 17:19

řekl bych že heroes II je nejlepší z celý serie, takže souhlas s Anastazem
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 26. 2. 2008 17:56

Battle for Wesnoth: http://www.wesnoth.org/
- freeware, tahovka, v češtině (pokud di dobře pamatuju)

Spellcross: http://www.youtube.com/watch?v=ZAFn77Bla-A
- výborná záležitost
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 2. 2008 19:03

Pokud považuješ UFO za tahovky tak bych zkusil Afterlight a Aftershock. Možná i Extraterrestrials.
Jinak tahovek je spousta třeba tady:
http://www.matrixgames.com/
Nebo co třeba něco ze starých Warhammerů? (Final Liberation, Chaos Gate...).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anastaz 26. 2. 2008 21:09

Hm, Spellcross > dost dobrá hra. Docela hardcore záležitost.
Anastaz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 2. 2008 21:44

No Spellcross ani moc hardcore není, spíš ten Wesnoth... Nebo Warhammery.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 27. 2. 2008 14:18

a nebo třeba signus.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 27. 2. 2008 14:55

SCobra píše:No Spellcross ani moc hardcore není, spíš ten Wesnoth... Nebo Warhammery.r/quote]
Nejvíc hardcore se mi zdají Steel Panthers: World at War :)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 2. 2008 15:22

No ono se tam dá vítězit prý poměrně snadno tak, že soustředíš všechnu svoji sílu do jednoho dobře napadnutelného místa bitevní linie, tam prorazíš a pak obsadíš, co je potřeba.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 28. 2. 2008 00:17

Bať ,bať FLáTKu -tohle je na vymření i když by se jich ,i novějších pár našlo...a zalistovat ,ale já je vlastně nemám na ,,háku,,moc rád a vždy jsem ,,sakroval,,když jsem něco takovýhleho omylem,že ...podsek...no ozvi se na SZ ,rád se z některejma rozloučím,he mám je 2x :i víckrát...Steel ,Homam II.,Power,Disciples atd....,,STarec od Atari,, ...Marcel od Zvonu...byla to od Mágů nezodpovědnost,,opisovat,,...no teď se to huž mockrát nestane,he...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků