Zaklínač

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Uživatel 24. 1. 2008 16:30

negr: nektere vytky jsou celkem specificke pro tuhle konkretni hru, ale souhlasim, ze nektere stiznosti jsou smerovany do oblasti, ktere jsou dnes povazovany temer za vlastnosti zanru, ale ne vzdy to je dobre
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 1. 2008 19:14

Hech,...pojďme se bavit ,raději o samotném Zaklínači...nejraději :veselé příběhy z ,,natáčení,,é hraní...pro zasmání i poučení....
..sklerotik,,Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2008 19:23

Uživatel: Yahtzee si samozřejmě může vytýkat co chce, to mu jistě nikdo nebere.
Znovu opakuju, nemám nic proti kritice, ale tohle jsou prostě kecy.
Vytýká tomu že musí běhat z jednoho konce mapy na druhej (bože, to je fakt problém), že v questech občas neví co má dělat (valná většina questů se zakresluje do mapy), že se tam klátěj ženský (tak ať, komu to vadí, dělat to nemusí, pro dohrání to není nutný) atd.
Tohle prostě nejsou stěžejní problémy Zaklínače. Jak jsem už psal, chápal bych kdyby kritizoval loadingy, nebo třeba dabing, zmatenost některejch dialogů, nebo i třeba to že ve hře je jen několik typů postav, takže spousta z nich má stejný ksichty a tak. Ale stěžovat si na to, že je manuál moc tlustej? A co z něj pro hru potřebuješ? Ve hře je tutorial, kde ti vysvětlej bojový styly, ovládání kamery a postavy, alchymii, questlog, všechno. Manuál prakticky nemusíš otevřít. A takhle bych mohl pokračovat.
V čem všem s ním souhlasíš? Co si o hře vlastně myslíš ty?
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 24. 1. 2008 19:47

Pipin: abysme si rozumeli, kdyz se nebal "kritizovat i přehypované hry, kterým podplacení recenzenti dávají nejvyšší hodnocení", tak to byly stejne blbosti, jen to nikomu nevadilo ... samozrejme jako fanda Mass Effect nebo Halo3 jsem si rekl: pockat, to si snad dela srandu? ... a ano, skutecne si ji dela

ja si soud o Witcherovi necham snad na chvili, kdy budu mit hru skutecne dohranou nebo az od ni znechucene odejdu (cemuz neverim), coz ovsem bude zrejme az na pristim PC, protoze Witcher uznal moji sestavu nehodnou toho, aby na ni bezel aspon trochu rozume
ale jestli te potesi alespon to malo, co jsem zatim pochytil, tak je to prave ten "dospelacky" dojem (coz je u hry, ktera ma stejne hodnoceni "18+" celkem skoda) a hrozne ovladani v boji...
jinak pobihani po mape sem a tam je obecne problem RPG, ktery mi kazi pozitek ze hry (ale to je obecna vlastnost RPG, kde vyvojari povetsinou uz tak nejak rezignovali na nejake reseni)
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2008 20:15

Za prvé, jsi ten samý uživatel co předtím? jestli jo, proč máš jinej nick?

Zadruhé: Nemyslím si že to byly vždy blbosti. Opravdu zodpovědně to mohu srovnat ale jen s Bisohockem který jsem dohrál taky (na rozdíl od tebe, který tu hájíš Yahtzeeho review o hře, kterou jsi prakticky nehrál, což samozřejmě hovoří za mnohé) a tam mě Yahtzeho komentář docela sedí. Tvrdí, že hra je lehká, vzhledem k absenci smrti to není žádná výzva, vadí mu, že z prostého přejití místnosti se stane procházka přes celej level, čímž se to celé uměle natahuje, že hra, která se chlubí mnoha možnostmi, má jen dva - a naprosto černobílé - konce. To je podle mě trefné a výstižné a na tohle jsem taky remcal, i když jsem se u hry jinak celkem bavil a nelituju že jsem si ji koupil.
Ale u Zaklínače jsou to kecy, které nmají se hrou nic společného...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 24. 1. 2008 21:26

Jémine, pokud někomu vadí se ve hře šou.tá s ženskýma tak je buď bigotní věřící nebo s prominutím vypatlaná buz.a (ve zlém slova smyslu). Nahé ňadro. Holý zadek ! Klín ! Fůůůj ! Mě se zrovna tohle líbí, ta hra si nehraje na to že v reálu to neexistuje. Ve Fable 2 prý půjde nejen šůst.t ale i rodit děti ! Bééé, fůůůj, poroood. Hnůss ! Když se mu to nelíbí ať si hraje politicky korektní gamesky šité na míru US konzervativnímu voliči.

Neintuitivní systém ? Tutorial pochopíte maximálně podruhé. Loadingy snad měly vymizet... Mě se nelíbí těžký konec (navíc mi odešel u velkého PC monitor) ale to je tak všechno...

(Beztak tam z toho sexu není nic vidět...)

Skončeno a podepsáno - je to magor...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 24. 1. 2008 22:14

No, já to vidím takhle: Diskutujou tu dvě skupiny lidí, jedna jsou lidi, co Zaklínače hráli a dohráli (např. já, Pipin, Marcel, PC...) a druhá skupina Zaklínače vlastně ani moc nehrála (např. Uživatel).

Každý nechť si přebere, čí názor má větší váhu.

Nápověda: To, že máme demokracii ještě neznamená, že názor každého má stejnou cenu.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 24. 1. 2008 22:29

Pipin: jo, jsem, technicke duvody, abych tak rekl :)

Ano, hru jsem nedohral, ale pokud se v nejakem momente neprekopou nektere herni mechanismy a nezmeni autor, tak si myslim, ze neco malo posoudit dokazu. No a neco jsi neprimo potvrdil i ty sam...
_____________

PC: zkus si to poslechnout jeste jednou, kdyztak v diskusi pod clankem je prepis, pokud ti Yahtzeeho anglictina dela problem
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 24. 1. 2008 22:41

Já to neposlouchal....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2008 22:47

Uživatel: Co jsem potvrdil sám? Že se chodí po lokacích a ty nejsou úplně malé? Ale to je přece jedna z věcí, které jsou na téhle hře (a na dobrých RPG vůbec) skvělé! Jestli ti na hře (a na RPG obecně) vadí tohle, hraj Tetris, tam je hrací plocha malá. V Zaklínači jsou lokace hezké, často v jiných hrách nevídané (takový Les na blatech...ale ten jis neviděl, že?) a jsou "tak akorát" rozlehlé - nejsou miniaturní jako v konzolovém Fable, ale přeběhnout je, pokud člověk ví kam jde, je na pár minut. Dovedu pochopit, že někdo má trauma z rozlehlosti Oblivionu nebo Gothicu, ale zrovna Zaklínač v tomhle kráčí zlatou střední cestou.
V čem konkrétně ti vadí ovládání v boji? Já s ním neměl sebemenší problém.
A co přesně máš na mysli "dospěláckým" dojmem a co ti na něm vadí?

PC: No, toho Fable 2 bych se moc nebál, v tomhle typu her se lidi množí příčným dělením:D
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 24. 1. 2008 23:03

Pipin: ach jo ... co ti na to mam rict? bez si udelat svych deset kolecek po mape a ja si jdu zahrat shmup? :roll:

boj byl reseny dost neprijemnym zpusobem a nebal bych se tvrdit, ze snad vetsina modernich hack and slash zvlada tuhle oblast lepe

vadi mi na tom, ze se hra misty tvari, jako kdyby byla delana pro asi tak dvanactilete, kteri se pri hrani chteji citit jako velci drsnaci
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2008 23:42

Uzivatel: OK, začíná to postrádat smysl, hru jsi prakticky nehrál, vadí ti jeden ze základních principů RPG - pohyb po relativně rozlehlejším světě, co ti je na soubojích nepříjemné jsi taky neřekl (že by Zaklínač nebyl typická Hack and slash hra?), ale máš pocit že hra je trochu pod tvoji úroveň. Chci tě jen upozornit, že ani s ostatníma RPG to není lepší, kupodivu se většinou odehrávaj na velké ploše a kupodivu, pohyb po ní většinu hráčů baví (tolik k tvému"obecna vlastnost RPG, kde vyvojari povetsinou uz tak nejak rezignovali na nejake reseni" - tohle řešil jen Oblivion možností rychlého cestování do již známých lokací. Možná by ses divil, kolik hráčů tuhle vlastnost hry ignoruje a poctivě chodí od města k městu po svých/koňmo), soubojové systémy bývají různé (ten Gothic, jémine, co bys asi říkal na něj?) a tak to prostě je.
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 25. 1. 2008 00:05

asi se mu nedari tak je to hned blbost,, ja se priznam ze se taky docela casto vztekam ale tak do hodinky me to prejde ,,
jeste ze chudak nehral baldurs gate ,, tam jsem si rekla ze jsem na konci a ono to byla teprve pulka ,,

ad zaklinac ,, souboje jsou reseny dobre,, vyzaduje to aspon minimalni zapojeni hrace ,, kdyz to nekomu vadi muze si jit zahrat pseudorpg diablo a drtit tlacitka mysi jak chce vysledek je skoro stejny ,,
pohyb po mape ,, no rpg kdy stojim na miste a jen klikam mezi postavama by me asi nebavilo ,, nechtel bys aby i monstra prisla za tebou ?
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 25. 1. 2008 00:23

Boj byl řešený nepříjemným způsobem ? Q-rychlý styl-X-skupinový styl-Y-silný styl. Stříbný meč na nadpřirozené potvory, ocelový na lidi a humanoidy... Zapnu si indikátor úderů (na lehké a standardní úrovni-ikonka planoucího meče) uvědomím si proti komu bojuji a jdu na to.... Co je na tom složitého ? Vždyť klikneš jen párkrát, Geralt seká sám !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 25. 1. 2008 00:38

Pipin: [off topic] ano, ani u mnoha dalsich RPG to neni o mnoho lepsi, coz je skoda ... ja netvrdim, ze by hry mely byt male a uzavrene, ale i kdyz je fajn mit moznost prochazet se rozsahlym otevrenym svetem, objevovat nove veci atd., tak nesmi hra uklouznout do toho, ze cloveku pripada jako prace, coz je ve hrach celkem bezne zejmena u sidequestu ... jasne, kdyz je clovek do hry spravne zazrany, tak to nejak prejde a vlastne ho to celkem i bavi, jenze ne kazdy je do hry vzdy dost zazrany [/off topic]

ja necekam bojovy system jako v Ninja Gaiden, ale Zaklinac ... ja nevim, bylo to takove nemastne neslane ... osobne radeji snad uz i NWN2 s jeho tahovym systemem

ale to je jedno, casem se tim asi stejne prokousu, protoze co si budeme povidat - u RPG jsou dulezitejsi jine veci
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků