Závady a tuning NDS Lite

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod simsah 20. 8. 2007 19:13

Taky zalezi, JAK otvirate DSko, pokud ho otvirate "za prostredek" pri cemz se rovnomerne zatezuji oba klouby, nebo za kraj, kdy se nadmerne zatezuje jediny pant.
...
simsah
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuiVanOrton 20. 8. 2007 20:23

drobas308 píše:zkuste pořídit toto,když se bojíte o svá NDSL
http://www.divineo.cn/divineo_support/p ... g_img1.jpg
jedu za týden do Vídně,takže jestli byste to někdo z Pražáků chtěli(časem to zařídíme i pro mimopražský)..stačí napsat;)k/quote]


Sakriš to jsem přišel asi pozdě. To vypadá zajímavě, kolik taková věcička stojí zhruba ?
Nokia 5110 - Nokia 3210 - Siemens S45i - Nokia 1600 + Nokia 6300 - Samsung B7722 DUOS - UMI X2 - Samsung S4 Mini Duos
SuiVanOrton
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 23. 8. 2007 00:43

mnooooo kdyz vezmem v potaz pomer cena DSka tak bych se o to zas tak nebal... jinak sem si kupoval ochrane folie z gamehouse za cca 300 a nejsem z nich moc nadsen
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 23. 8. 2007 09:42

simsah píše:Taky zalezi, JAK otvirate DSko, pokud ho otvirate "za prostredek" pri cemz se rovnomerne zatezuji oba klouby, nebo za kraj, kdy se nadmerne zatezuje jediny pant.
Podle mě,když už udělaj něco,u čeho vědi že se ten materiál bude namáhat,tak by to měli udělat tak,aby to mohl člověk otevírat s klidem a ne s pravítkem a pinzetou v ruce...... :? Já můžu svoje Fatko otevírat klidně šroubovákem a klouby stále držej.... :P
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhumburak 23. 8. 2007 10:51

já si svoje liteko otvíram jak chci a nic se neděje
Myslím, že ne Time....
rhumburak
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drobas308 24. 8. 2007 18:34

já sem teď přijel z Vídně,kde jsem si koupil ten kryt,kterej jsem tu avizoval.byl teda dražší než za kolik jsem ho viděl dřív,ale zase to klíďo hodim do batohu s klíčema a vim že se nic nerozbije.stálo to asi necelejch dvacet euráčů,ale daj se tam strkat obrázky ;) :D:D
Mors certa,hora incerta.
drobas308
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rawik 26. 8. 2007 10:08

pro ty co nechtej jet kupovat pouzdro do Vidne

http://www.herni-prislusenstvi.cz/ninte ... /4935.html
rawik
First Blood

Odeslat příspěvekod drobas308 27. 8. 2007 03:17

okchey,ja netusil ze to u nas je taky:D ale je to bezva,dsko se neposkrabe a je celkove odolnejsi,zatim si nemuzu stezovat
Mors certa,hora incerta.
drobas308
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manix 7. 9. 2007 09:56

tak mne to taky potkalo, po čtyřech měsících velmi slušného používání uletěl pravý pant. první reklamace u Conquestu neúspěšná, prý mechanické poškození a ne vada materiálu. tak jsem to hnal výš a trval na tom, že je to mechanické poškození vinou vady materiálu. Uspěl jsem a mám fungl nové DS.

Moje poznatky, aneb kde udělalo Nintendo chybu:

DS Lite bílé a černé se opravdu konstrukčně liší. Bílé má okolo těla průsvitnou vrstvu, za které se může dostat špína - tělo je nespojené s okrajem a tedy tenčí než u černého, kde je to jednolitý blok plastu až do okrajů.

samotná aretace displeje do dvou poloh je pouze v pravém pantu. Ten musí držet celou váhu displeje a současně zvládat překonávání odporu při otevírání. Protože jím ale současně procházejí světlovody od ledek, není z plastového monobloku a je slabší. Navíc není narozdíl od levého pantu součástí základní plastové desky, je tam přišroubován dvojící malých šroubků. stačí tedy tyto šroubky v továrně více utáhnout a načne se plastová deska, která pak může prasknout.

DS je nejvíce namáhané při otevírání displeje, nejhorší je to při kolmém otevření displeje, kdy si vzadu pod displejem můžete všimnout prohnutí základní plastové desky.

Aby vám tedy bílé DS vydrželo co nejdéle - vždy jej otevírejte plynule a rychle (ne co nejrychleji, ať to neurvete). Používejte nejlépe jen první polohu aretace. Nikdy se nesnažte používat DS mimo polohy aretace, například si jakoby schovávat displej před okolními pohledy. Pokud se začnou objevovat prasklinky na zadní straně při otevírání displeje, vše pečlivě fotografujte, abyste měli později při reklamaci důkazy o postupném praskání při otevírání.

Když vám to rupne po záruce nebo vám opravdu reklamaci neuznají, kupte si černé DS, je fakt jiné a pevnější.
manix
First Blood

Odeslat příspěvekod HALI32 7. 9. 2007 16:37

po tydnu pouzivani dska lite black:
jde na nem videt kazdy otisk a je krehke jak prase a na displej se lepi prach a bordel
jinak paradni parba doporucuju vsem
ps: uz mi zdechl jeden pixel
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 9. 2007 16:53

S tím otiskem souhlasím, jinak mi to ani tolik nepřijde :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HALI32 7. 9. 2007 17:10

a mas neakou ochranu na displej???
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 7. 9. 2007 17:11

HALI32 píše:po tydnu pouzivani dska lite black:
jde na nem videt kazdy otisk a je krehke jak prase a na displej se lepi prach a bordel
jinak paradni parba doporucuju vsem
ps: uz mi zdechl jeden pixel


ja mam ds lite black naprosto v pohode
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HALI32 7. 9. 2007 17:12

ja taky krom toho pixelu coz mi vubec nevadi
HALI32
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 9. 2007 17:17

Na display jsem měl folii z příslušenství, ale blbě to sedělo a snímalo, tak jsem se naštval a sundal to :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků