Nejlepší adventura

Rayman, Prince of Persia 1&2; Syberia, Broken Sword...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod xgandalf 20. 5. 2007 19:23

Nooo, k tomu BS vs GK. Za prvé se jedná o rozdílné žánry. GK je spíš horrorovej (i když nééé každýmu dílu se podle mého podařilo udržet atmosféru, trojka je podle mě už trochu někde jinde a kdo to dohrál až do konce, tak musí uznat, že mírně arkádovej konec je opravdu na zabití), Broken Sword leze spíš do dobrodružných příběhů ala Indiana Jones apod. Kvalitativně jsou obě série na tom docela slušně, ale u mě zcela jasně převládá série GK - v pořadí GK2, GK1, a potom už bych řekl, že třetí díl GK je na úrovni Broken Swordů.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 20. 5. 2007 20:06

Hm... Tak vidim, ze nehranim GK jsem prisel asi o hodne :? . Ale mam vymluvu, protoze jak jsem to hral, tak jsem jeste neumel ani slovo anglicky. :) Ale ted uz se mi to schanet opravdu nechce...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 20. 5. 2007 22:04

GK a BS: No, o rozdílné žánry se sice jedná, ale u obou her byl vždycky vychvalován příběh - přičemž ten u BS je dle mého velmi plytký a nezajímavý, navíc padouch převlékající se za klauny a skřítky je v tomto podání vyloženě směšný (srovnejte s děsivým klaunem v Kingově It), vždyť já většinu doby nevěděl jestli je to parodie nebo je to myšleno vážně! Nemluvě o tom, že na rozdíl od hlavní dvojce v GK jsou george s Nico hrozně nudní...

Ad fahrenheit - mě se líbil celkem dost (i když přiznejme si, že akční mezihry jsou dost zběsilý, i když se týkaj zábavnejch věcí jako basket - nejvostřejší je ale sexuální mezihra s expřítelkyní:D ), ale konec to celé strašně zabíjí - abych nespoiloval, od sirotčince dále je to bída, až na podzemku (a tím nemyslím druhou sexuální scénu ve hře, ale tu atmosféru beznaděje)...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 21. 5. 2007 16:07

2holubek002: Viděl jsem GK3 v Levných knihách tuším za kilčo.. :D
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dritzzt 4. 6. 2007 11:41

Neverhood :wink:
Dritzzt
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zool 26. 6. 2007 12:37

Nejlepsi je Quest for Glory, pak Broken Sword a Monkey Islandi a rozhodne nesmim opomenout Agenta Mlicnaka.
zool
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panCroup 26. 6. 2007 12:48

Já říkám The longest journey. Tahle hra mě svou atmosférou absolutně uchvátila. Celý ten zážitek byl takový... pohádkový. Něčím mi to celé připomínalo knížku Nekonečný příběh od Enda (jednu z mých vůbec nejmilejších :wink:), i když pravda, neumím říct, čím konkrétně. A pasáže ze sci-fi světa tomu dodaly jen milý kontrast. Plus nebyla moc těžká (tak akorát), což mi u adventur vyhovuje, příjemně to celé odsýpalo. Prostě srdcovka :)
Didactic, Mega Drive II, PS, GameBoy, PS2, PSP
srdcovky: Final Fantasy, MGS, Little Big Adventure, The Longest Journey, Vandal Hearts, GTA, Half-Life 2
"Ti Římani jsou blázni." Obelix
panCroup
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 26. 6. 2007 12:54

Pro mě nejlepší Posel smrti
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koniggaga 7. 8. 2007 08:50

me se hodne libilo na mobilu serie Darkest fear velice gut hra a to ze mela horsi grafiku mi nevadila skoda ze nebude treba na jine platforme
Koniggaga
First Blood

Odeslat příspěvekod mr_wawra 7. 8. 2007 09:30

Dreamfall: The Longest Journey (uz se dobre vyjadril panCroup)

a taky Fahrenheit je supr, teda az na ten chaotickej konec
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlienX 7. 8. 2007 10:27

horke leto 2, ve stinu havrana - hral som ich velmi davno a niektore hlasky si pamatam dodnes

z dovozu by to bol z novsich asi fahrenheit, dalej stupid invaders

v praveku som adventury nehraval
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 16. 1. 2008 16:07

xgandalf píše:Já nevím, podle mě je PS srovnatelnej i se zahraničníma titulama, grafika fajn, hudba celkem taky, příběh mě chytnul a ten dabing až na pár zaškobrtnutí (ehmm, ehmm) taky fajn. Jasně, na tituly typu TLJ nebo třeba teď aktuální Moment of Silence to samozřejmě nemá, ale tohle sou současný adventurářský perly - a to je fakt, že takových výšin PS prostě nedosahuje. /quote]

Nesouhlasím, u mě je Posel Smrti jedna z nejlepších adventur od jejího vydání po dnešek t.j. k 1.1.2008. Velice silný příběh s atmosférou co by se dala krájet a k tomu i dobrá grafika a výborný "český" dabing. Z druhého soudku vyzdvihuji vtipnou adventurku Žhavé léto 3 a půl. Zpočátku průměr, ale později jsem se skvěle bavil. Série Syberia je také víc než slušná. Nemohu posoudit kvality adventur do roku 2002, ale Posel smrti mi bude dlouho ležet v hlavě. Posel bohů už nic zvláštního.
romikol
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 16. 1. 2008 16:33

Chci si nejakou paradni adventurku po dlouhe dobe strihnout, ale je treba se k tomu dokopat. Vetsinou zapnu neco jineho, ale vim ze pokud se do adventury zazeru, je to parada.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 16. 1. 2008 17:00

Romikol: Souhlasím že PS je vcelku povedený, ale příběh přece jen skřípe. Proč například hrdina sbírá všechny ty klíče?
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotti 30. 1. 2008 14:07

ahoj.jen kdyby někdo nevědel,tak jsem dnes koupil hru NIBIRU za 37kč od abc
gotti
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků