Homebrew pro Nintendo DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod HemeDroid 17. 4. 2007 21:15

Ja pouzivam na prevod BatchDPG 1.2 (nejaka modifikovana verze oficialni 1.0), zatim to vzdycky dopadlo lip nez s dpgencoderem... Ted uz je ke stahnuti i 1.3 tusim. Co mi vadi je, ze prevod videa trva fakt mrte dlouho - v obou programech, na kvalitu se stezovat snad ani neda:)
HemeDroid
First Blood

Odeslat příspěvekod peterha 17. 4. 2007 21:46

prosim panove, napiste mi prosim, ak sa tomu niekto venuje, co potrebujem k emulacii na NDS? dake tie programy + ako ich rozbehnut...
co sa da vlastne emulovat? snes? gbc? megadrive uz to asi nezvladne, ci...?
Aj najdlhšia a najťažšia cesta sa začína prvým krokom..
peterha
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bitskull 18. 4. 2007 13:21

Na pouzitelnou emulaci SNES nebo MegaDrive se zvukem muzes asi zapomenout... Navic jak SNES tak i MegaDrive maji vetsi nativni rozliseni nez DS -> pri emulaci se cast grafiky vynechava (rychle, ale hnusne) nebo se prepocitava/interpoluje/filtruje (da se na to divat, ale je to pomale).
Playstation 3, Nintendo Wii, Phenom II X3 720BE + Radeon 4850
bitskull
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedDragCZ 7. 5. 2007 13:46

HemeDroid píše:Byla by ochota udrzovat (prispivat na) cesky web o NDS, hlavne o homebrew novinkach?


musim rict, ze me kdysi uz neco takoveho podobneho take napadlo, a zacal jsem neco malo uz na tom i delat, ale pak jsem se na to vykaslal protoze jsem si rikal ze by o to nejspis asi ani nebyl zajem .. takze ja bych byl pro, je to podle me docela dobry napad :)
WOW :)
RedDragCZ
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhumburak 7. 5. 2007 13:57

bitskull píše:Na pouzitelnou emulaci SNES nebo MegaDrive se zvukem muzes asi zapomenout... Navic jak SNES tak i MegaDrive maji vetsi nativni rozliseni nez DS -> pri emulaci se cast grafiky vynechava (rychle, ale hnusne) nebo se prepocitava/interpoluje/filtruje (da se na to divat, ale je to pomale).


SNES emulátory sou a fungujou v pohodě
Navíc je hodně zajímavej třeba ScummVm, kterej umí na DS spustit hry jako Sam&Max hit the road, Monkey Island, Gobliiins a další starý PC adventury
rhumburak
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterha 7. 5. 2007 16:47

rhumburak píše:SNES emulátory sou a fungujou v pohodě
Navíc je hodně zajímavej třeba ScummVm, kterej umí na DS spustit hry jako Sam&Max hit the road, Monkey Island, Gobliiins a další starý PC adventury /quote]


k tomu ScummVm... co potrebujem na spustenie? tie hry sa tiez daju stiahnut? porad nejaku sajtu s navodou ako rozchodit tie hry, pripadne aj snes
peterha
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhumburak 7. 5. 2007 17:47

Domovská stránka ScummVm, tam bys měl najít všechno co potřebuješ. Ná hledání stránek kde stahovat zkus třeba google
a tady je třeba SNEmulDS, jinak je ještě myslim snesDS a další
rhumburak
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterha 7. 5. 2007 19:28

co je to vlastne ten google? :-D ale nie, super. tu prvu stranku som este nevidel, je ovela rozsiahlejsia, lebo na tej ktoru som mal boli vacsinou vseob. info aj o dalsich pristrojoch, nielen o DS :-)
Aj najdlhšia a najťažšia cesta sa začína prvým krokom..
peterha
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterha 8. 5. 2007 13:28

SNEmuDS mi nejako nejde, neviem cim to je, aj som to opatchoval tym DLDI, ale asi som nieco urobil zle.... ak to niekto ma spravene na M3 Simply, prosim, poslite mi to....
asi by sa fakt hodila ta sajta s homebrew ak by ste tam aj pisali zrozumitelne navody, ja by som bol utrcite rad ;-)

EDIT: tak uz mi to ide, ja d*bil som to spustal cez moonshel :lol:
peterha
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bitskull 10. 5. 2007 10:04

rhumburak píše:
bitskull píše:Na pouzitelnou emulaci SNES nebo MegaDrive se zvukem muzes asi zapomenout... Navic jak SNES tak i MegaDrive maji vetsi nativni rozliseni nez DS -> pri emulaci se cast grafiky vynechava (rychle, ale hnusne) nebo se prepocitava/interpoluje/filtruje (da se na to divat, ale je to pomale).


SNES emulátory sou a fungujou v pohodě
Navíc je hodně zajímavej třeba ScummVm, kterej umí na DS spustit hry jako Sam&Max hit the road, Monkey Island, Gobliiins a další starý PC adventury /quote]


Se zvukem a v solidni rychlosti v pohode proste NEfungujou. Vyzkousel sem vsechno co se dalo.
Playstation 3, Nintendo Wii, Phenom II X3 720BE + Radeon 4850
bitskull
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhumburak 10. 5. 2007 10:42

bitskull píše:Se zvukem a v solidni rychlosti v pohode proste NEfungujou. Vyzkousel sem vsechno co se dalo.


Já sem teda hrál se zvukem a celkem v pohodě. Neříkám, že funguje všechno, ale jde toho dost :http://wiki.pocketheaven.com/SNEmulDS_Compatibility_List
Myslím, že ne Time....
rhumburak
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 11. 5. 2007 22:31

Je nějakej TurboGrafX emulátor pro DSko? Viděl jsem jen pro GBA...
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HemeDroid 15. 5. 2007 15:47

Ja cekam kdy konecne nekdo naportuje Master of Orion nebo nejakou takovou podobnou TBS, vzdyt tyhle hry nejsou narocne na pamet ani na nic jineho a hratelnosti naprosto vedou...

OpenTTD chapu ze je trochu orisek co do pameti, ale supercard ma prace 32MB pameti, ne? To by bylo bajecny hrat tycoon:)
HemeDroid
First Blood

Odeslat příspěvekod peterha 17. 5. 2007 16:25

Moze mi niekto pomoct? Ked chcem opatchovat subor zo ScummVm s pomocou DLDI Patcher v0.32, tak mi to napise "\ScummVM v0.9.1beta6\scummvm-a.nds does not have a DLDI section".
To znamena, ze to ten subor nemoze opatchovat? to nechapem, mam stiahnuty aj spravny DLDI file na moju M3 Simply a nic... toto to vyhodi... :(
Aj najdlhšia a najťažšia cesta sa začína prvým krokom..
peterha
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhumburak 17. 5. 2007 16:30

To znamená, že to nemá DLDI sekci a nepotřebuje opatchovat a mělo by ti to jít.
Myslím, že ne Time....
rhumburak
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků