Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 8. 2021 17:55

Jedu někam služebně na pár dní, tak jsem řešil, co budu po večerech dělat. Služební notebook s Intel HD 520 nedává zas tolik možností, ale Painkillera, na kterýho se už roky chystám, to zvládá s přehledem. Nicméně teď jak mi doma jede PC kvůli těžbě non-stop, tak jsem vyzkoušel streamovat a tvl, ono to fakt funguje. Jako obraz není nic moc co se týče obrazové kvality, ale plynulost i latence jsou fakt super. Holt mi to mrší 5Mbit upload na ADSL doma, ale jinak se to fakt dá v pohodě hrát. Takže asi budu moct na hotelu pokračovat s tím, co mám rozehrané doma. Paráda :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 8. 2021 00:56

Jasně, latence dobrá :D Proč to všichni říkáte, když to není pravda? Streaming není na hraní a pokud jo, tak s vysokou latencí. Vadí ti? Na služebce asi ne. Obecně je streaming na hraní *****, protože má moc vysokou latenci. Jenže většina lidí neřešila ani 30 FPS, kde byla latence ještě větší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 8. 2021 16:49

Tvl tak já to hrál, ty ne, ale víš, že je latence velká.

Připomíná mi to, když jsi věděl, že PC je na *****.

Nezapomeň, že jestli streamuješ z nějakýho serveru o pár zemí vedle nebo nedej bože v Americe, asi je to taky jiný, než když si to já streamuju na 10 kilometrů z domova.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 8. 2021 23:05

Nikdy jsem neviděl test, kde by stream byl rychlý. Až ho uvidím, tak uvěřím. Jak jsem psal, 30 FPS má pravděpodobně stejnou odezvu, takže to nemůže být tak hrozné. On by teoreticky šel rychlejší stream, jen by stál asi jako sto konzolí. Prostě je to *****. Jako nouzovka fajn. Jsem také chvíli hrál na 4K monitoru se šíleným lagem a šlo to.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 27. 8. 2021 15:20

To jsou zas sračky. Pokud jsi to nezkusil, tak nemůžeš nic říct. Já to zkusil. A pohoda. I u rychlých her, kde je to dost důležitý. Ale nepoužívám to, nemá to pro mě význam. Svoje lidi si to najde.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 8. 2021 23:15

Na co mi je tvoje zkoušení? Jen čísla jsou podstatná. Až budeš mít čísla, tak dej vědět. Ano, svoje lidi si to najde jako 30 FPS s podobným lagem.

-- 28. 8. 2021 00:19 --

Plus zase nesmíme míchat komerční herní streaming s tím domácím. Ten, kerý se dnes prodává, tak má špatné parametry. To domácí má daleko větší potenciál, takže lze tam lag snížit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 8. 2021 15:29

Ty vole proč bysme měli něco měřit? Buď se to hraje dobře nebo blbě.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 8. 2021 17:36

Možná aby jsi věděl předem jestli to koupit nebo ne....?
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 8. 2021 21:22

Tak jako smysl to dává, to neříkám, ale nejdřív se dívám na čísla, abych věděl, jak na tom která technologie je. Někomu je to jedno a neřeší, to je v pohodě. Byl jsem rád, když MS začal ukazovat, jak zlepšili input lag u nové generace konzolí, což bylo super. Tak to má být.

S input lagem je to tak, že si zvykneš, pokud to moc neřešíš, takže spíše tipuju, že ti, kteří říkají, že je v pohodě, tak ho jen neřeší. Kdybychom měli čísla, víme víc. Komerční streaming je má podle testů stále vysoká a stejně to svoje zákazníky má.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 8. 2021 14:34

Tak ještě jinak. Když jsem zkoušel novej Resident evil, což je celkem pomalá TPS, ve Stadii, input pak byl cítit.
Pak jsem zkoušel left 4 dead, což je celkem svižná fps, přes Steam streamování a bylo to ok. Víc k tomu nemám co říct.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 8. 2021 12:16

Johne, ty vole.. Z Tebe se jednou poseru. :mrgreen: Nejdřív si to k.rva vyzkoušej. Já zkoušel nvidiáckej NOW, kterej je i na MOBILNÍM připojení naprosto v pohodě. A hrál jsem rally, kde je sakra poznat nějaká odezva, jinak skončíš ve stromě. Bylo to naprosto v pohodě. A to říkám jako někdo, kdo má tisíce, možná desetitisíce hodin v MP CoD, kde musím bejt rychlej, abych se nějak udržel. (Proto asi se mnou parta moc často ráda nehraje, mám trojnásob odehraného času a matchmaking jim to docela komplikuje, aby si trochu zahráli :mrgreen: )
Ano, asi to není na sto pro kompetitivní hraní, těžko takhle budou hrát profíci, ale pro takové to domácí žvýkání, kdy nemusí někteří mít na PC za 80k, ale měsíční paušál v řádu stovek jim neuškodí, to s přehledem stačí. Jsou tam nějaké věci, aka rychlost internetu a jeho odezva, co hrají roli, ale tohle se všechno zlepšuje, jak jdou technologie dopředu. A domácí streamování z herního PC do telky, kde mám nvidii shield, je ještě větší luxus.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 8. 2021 17:58

Tak a začali nám tu kopat optiku. Tak zanedlouho gaming everywhere :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 9. 2021 19:22

Neboj, Mraku. Vyzkouším a dám vědět. Dokud na mě reaguješ, tak je to ještě dobrý! :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 9. 2021 20:24

Jinak grafiky už zase moc nejsou. Tak to má PC docela smůlu. Jsem mezitím začal hrát pecky na PS5 a jako pár let s tím asi vydržím :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 9. 2021 13:55

Přechod na měnu nějak nefunguje :D
Thousands of protesters have taken to the streets in El Salvador, angry at the introduction of Bitcoin as its legal tender.

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-58579415
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků