Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 2. 2021 21:21

Normální NB za 35k,-, na výběr skoro není. Jsem nejdřív myslel něco do 20, což jsem tu psal, že to má ***** výkon. Tak jsem myslel něco přes 20, což má už startovací výkon, ale lepší se na to vykašlat. A od 30 už máš použitelné NB pro chudé. Další jsou kolem 50 a to už je na hraní super, ale já to chtěl jen na zkoušku :D

A když vidím, jak je to úžasný, tak do staré bedny, která je pořád super, nacpu nový Ryzen a nějakou grafiku, která za půl roku bude skladem :D Zatím stačí NB.

-- 14. 2. 2021 21:24 --

Tuhle bednu mám snad i s použitelným zdrojem, diskem a Win10, tak by byla škoda ji do budoucna nevyužít.
Obrázek

-- 14. 2. 2021 21:33 --

A jinak k tomu truck simulátoru. On mi nikdo neřekl, že měřítko je 1:20, což té hře dává jiný rozměr. Asi nikoho by nebavilo jezdit po normálních silnicích hodiny :D Takhle je to super rychlá akce, i když jsi vlastně trucker. Je to pecka.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 2. 2021 22:48

Proč notebook? Ty to někam taháš? A jaký jsou specs teda :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 2. 2021 23:36

OMG, vše jsem tu psal :D Nemám místo! Je to 4800H + 1660 Ti. Na start úplně v pohodě a když bych na PC nehrál, tak tam dám Linux a můžu na tom normálně makat.

-- 14. 2. 2021 23:39 --

Takhle jsem ho jen dal před monitor a odpojil PS4. Nikdo nic nepozná, žádná změna. Jen teda nemůžu používat PS4, ale to mě moc netrápí, když mám PC :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 15. 2. 2021 12:11

N.Marko: Děláš, jak kdyby ses za to měl stydět. :-)

Sasakr: Střílí se tam?

Tdjohn klasika. Nic neřekne, všechno je přece jasné a všichni okolo jsou blbci :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 15. 2. 2021 12:23

Dyť jsem tu vše psal a ještě jsem se ptal, který NB vzít :D Ale tady samozřejmě nikdo s ničím nikdy neporadí, takže si tu píšu spíše sám. Takový zápisníček :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 2. 2021 13:10

Holubek: Ano :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 2. 2021 01:14

holubek002 píše:Ještě před týdnem ty :D

Lojza: Hele, měl jsem to úplně stejné. Generické a otravní nepřátele, kde se pomalu nikam ani nemůžeš hnout, abys na nějaké nenarazil. A při cestě zpět zase. To už zapoměli na druhý Far Cry? Příběh mě taky neoslovil, proto jsem s tím taky seknul.
Ale teď už to bylo lepší, když jsem věděl, do čehu jdu. Pomohlo taky naučení se vy užívání celého spektra dovedností a zbraní, jako kladení pastí apod. Kromě toho jsem se pak přemisťoval v podstatě jen přes fast travel (není otravný jako RDR2) nebo zkrátka oblast jen proběhnul a vůbec se nezdržoval s nějakými nepřáteli, skoro všem se dá utéct. Ale hlavně mě příjemně překvapil příběh. Jako ne, že by mi nějak záleželo na postavách, ale spíše vysvětlení celého toho světa. Přišlo mi to na herní poměry celkem chytře vymyšlené.
Znovu bych do to ale nešel.


Zajimave. Ten zacatek (nebo spis "prolog") mne celkem nabudil ale kdyz jsem se dostal primo k te hre tak mne to solidne nebavilo - zapl jsem to asi jen 3x. Nevim, asi jsem cekal neco jineho. Ale jak pises, chtel jsem aby mne to bavilo protoze jsem myslel ze pribeh tam bude zajimavy. Ale nejsem si jistej jestli bych u toho vydrzel sedet nejak dlouhodobe. Prej ze i to DLC neni zly, tak treba se k tomu nekdy vratim.

Zacinam pocitovat ze mne posledni dobou vetsina her moc nechyta. Nevim jestli mam vyssi naroky nebo protoze nevychazi v podstate nic extra originalniho. V Game Passu jsem zkousel The Medium, ktery jsem doufal ze nabide kvalitni horor, ale je to nic moc. Takova slaba kopie Silent Hillu s tim rozdilem, ze se u toho clovek ani neboji a ani pribeh mne zatim moc nevzal. Kdyby k tomu nedelal hudbu Yamaoka, tak bych to znovu ani nezapnul.

Posledni hra co mne vylozene nadchla byla Control par tydnu zpatky. Od te doby nic moc.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 2. 2021 13:09

holubek002 píše:N.Marko: Děláš, jak kdyby ses za to měl stydět. :-)


Nestydím, ale je tu nedostatek vhodných smajlíků. :hm
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 2. 2021 14:56

Jak hrajete staré věci, které nejde koupit? První odkaz v Google je třeba:
https://www.myabandonware.com/

Je to dobré? Pochybuju, že bych chtěl instalovat nějaký neověřený věci. Ale možná by stálo za to to pouštět přes emulátor Windows, protože výkon nebude moc potřeba. Takový NFS až do Porsche bych rád zkusil znovu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 3. 2021 17:42

Já jsem zkoušel Porsche před nějakou dobou a za mě teda ne. Ježdění v půstých cestách širokých jak 6 proudová dálnice mě nebavilo. Ale popravdě jsem to moc nezkoumal...

Jinak jsem po Horizonu sáhnul po FC New Dawn. A celkem spokojenost. Taková sázka na jistotu, kdy jsem po 3, 4, 5 věděl přesně, do čeho jdu. Protože v podstatě to je pořád to stejné. Poprvé jsem se vytočil až když jsem musel znovu dobývat základny, přičemž jediná změna bylo více alarmů a více nepřátel. Invence nula. A podruhé u bossů, kteří jsou bossové jenom proto, že jim někdo v parametru zdraví zadal o pár nul více. To jako na*rat. Popravdě jsem se na posledního opravdu vy*ral. Takže jsem to v podstatě vlastně nedohrál :D

Teď zkouším Yakuzu 0. Druhá kapitola, ale pořád mě to nějak nevzalo.

Myslel jsem, že zkusím Forzu, ale cena na Steamu je hodně dobrý úlet.

Jinak jsem začal sledovat Community. A má to takovou hořko sladkou příchuť. Na jednu stranu je to naprosto super, obzvlášt ve srovnání se sitcomy z poslední doby, ale taky vím, že už to půjde jen dolů a pak se na mě valí neustále hromada nostalgie, protože jsem to sledoval v prváku/druháku VŠ a ono už je to 10 let :D :'(
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 3. 2021 21:06

FC - u tohodle dílu mě asi nejvíc naštvaly dvě věci - fialová barva (***** všude. Co to je za debilní nápad, že post-apo lidi budou tak nadšený z fialový? Jako kytky ještě chápu, ale man-made věci? Jako fakt?) a fakt, že ve skoro každé animaci kdy se setkáš s dvojčaty by stačilo ty krávy prostě zastřelit a byl by konec "příběhu". Například hnedka na začátku - stojíš na kraji propasti, ty husy k tobě přijdou a něco žvatlají. Dlouze a zbytečně nutno podotknout. Být já v té situaci, tak jako kalkul je jasný - dopředu to nepůjde (spousta idiotů se zbraněmi), takže jediná šance je skočit dolů... hele, tak mě napadá, když už tam budu skákat, nebyl by dobrý nápad takříkajíc useknout hadovi hlavu a tím ztížit nepříteli koordinaci až mě bude hledat? Protože oni mě budou hledat tak jako tak. Vysypal bych do nich zásobník, na nic nečekal a skočil (jako se stalo ve hře)... ale ne, z narativních důvodů to prostě "nejde"... Bože můj, a takhle to tam je ještě několikrát.

Neexistuje výmluva pro líné psaní.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 3. 2021 11:53

holubek002 píše:Já jsem zkoušel Porsche před nějakou dobou a za mě teda ne. Ježdění v půstých cestách širokých jak 6 proudová dálnice mě nebavilo. Ale popravdě jsem to moc nezkoumal...

Jinak jsem po Horizonu sáhnul po FC New Dawn. A celkem spokojenost. Taková sázka na jistotu, kdy jsem po 3, 4, 5 věděl přesně, do čeho jdu. Protože v podstatě to je pořád to stejné. Poprvé jsem se vytočil až když jsem musel znovu dobývat základny, přičemž jediná změna bylo více alarmů a více nepřátel. Invence nula. A podruhé u bossů, kteří jsou bossové jenom proto, že jim někdo v parametru zdraví zadal o pár nul více. To jako na*rat. Popravdě jsem se na posledního opravdu vy*ral. Takže jsem to v podstatě vlastně nedohrál :D

Teď zkouším Yakuzu 0. Druhá kapitola, ale pořád mě to nějak nevzalo.

Myslel jsem, že zkusím Forzu, ale cena na Steamu je hodně dobrý úlet.

Asi máš pravdu. Lepší to nechat jen ve vzpomínkách. Ta hra bude OK i dnes, ale asi jsou lepší věci na práci.

Na Xboxu máš teď nově 60 FPS u 4 a přemýšlím o tom. Tak snad to budu mít podobně. Nic moc nečekám, ale zábava na chvíli by to měla být. Zase je otázkou, jestli to nevzít spíše na PC a mít 120+.

Kde jsi? Ono se brzy rozjede, ale prvních pár hodin je divných/nudných/o ničem. Pak je to jízda až do konce.

Jaký úlet? Nejlepší závodní hra se ti zdá za normální cenu drahá? Vtipný je, že se s blbci na závodním fóru musím dohadovat, jestli ta hra je drahá. U nás bych to chápal, jsme chudá země, kde se nedivím. Ale většina lidí všude jsou asi socky, které čekají na slevu. To se dá pochopit u her, které tě nezajímají, ale oni jsou na závodním fóru a mluví o slevách u závodních her. To nevím, proč jsem teď to teď na PC udělal jinak :D Lidi jsou všude asi podobně mimo, no.

-- 11. 3. 2021 12:00 --

Jinak já si pomalu zvykám na to, že 60 je FPS minulosti a nejsem si jistý, jestli na konzolích ještě budu hrát :D Jako 120 tam zatím dávají, ale moc jim nevěřím, když všichni ví, že ani 4K to brzy nemůže dávat v dobrých snímcích.

Třeba takové Assetto Corsa, které není úplně staré, se dá hrát na PC, které uřčitě není silnější než nové konzole, při 240 při super grafice. To nemá vůbec chybu a na konzolích to nikdy neuvidím.

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 3. 2021 13:49

Další věcí je, která je extrémně dementní, je, když lidi na netu píšou, jak levně koupili nějakou hru :D To u SW nedává žádný smysl. U fyzických věcí je v pohodě, tak to muselo vzniknout asi tam.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 3. 2021 14:35

N.Marko: Zrovna 4 a 5 to tak v podstatě udělat šlo.
Ale jinak mě tohle naštěstí netrápí. To bych pak nemohl hrát nic a sledovat taky nic.

tdjohn: Vše je relativní. A pokud jsem zvyklý dávat 5-20 usd/eur, případně v nemálo případech zdarma, tak 100 je prostě úlet.

Proč myslíš, že to nedává smysl?

Jinak Community mě baví snad víc než tehdy. Jsem se takhle nenasmál u televize snad dohromady za celý loňský rok. Když Pierce začal kreslit větrný mlýn, tak jsem normálně brečel :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 3. 2021 14:59

A jinak mám radost, že i bez socek to na Steamu trhá pořád rekordy. To je dobře, ta hra si to zaslouží.

holubek002 píše:tdjohn: Vše je relativní. A pokud jsem zvyklý dávat 5-20 usd/eur, případně v nemálo případech zdarma, tak 100 je prostě úlet.

Proč myslíš, že to nedává smysl?

Protože tyhle směšný částky jsou tvůrcům k ničemu. Tím neříkám, že to děláš špatně. Prostě hraješ, co je k dispozici a neřešíš. To není chyba, jen se neúčastníš rozhodování o tom, co se bude vyvářet.

Z toho důvodu je to špatný. Já to chápu u sociálních případů a lidí, kteří hraní považují za ztrátu času. Pokud jsem na fóru fandů autoher, tak je to demence. Většina závodních her potřebuje podporu od lidí. To není NFS, které se prodává samo. PC3 je taková sračka možná hlavně proto, že 2 se prodávala špatně. Takže ze super série se stalo něco, co nikdo nechce.

-- 11. 3. 2021 15:01 --

+ u Horizonu 4 je problém, že takový obsah žádná jiná hra nemá, takže i 5000,- by bylo obhajitelné. Ne že by to moc lidí koupilo :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků