Lightnite

Moderovaná diskuse o novinkách ze světa her a jejich vývoje

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2021 20:30

Ano, to jsou všechno reálné věci.

Mně je jedno, jestli je to originál, pokud je to stejné.

Četl, ale nechápal :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2021 22:08

***** nevím, co furt řešíte. Za prvé šetřit musíš vždy, když si chceš koupit něco, na co ti nestačí jedna výplata. A inflace ti v tom háže klacky pod nohy.

FIAT "funguje" jen proto, že je ho používání je vynucováno. Kdyby tuzemští obchodníci nebyli povinni přijímat koruny, byla by koruna coby inflační šit okamžitě bezcenná.

Když se zítra ČNB rozhodne, že všechny moje koruny budou bezcenné, tak budou. Nebo že budou mít poloviční hodnotu. Nebo že přestanou platit úplně.

S BTC nikdo nehne. Nikdo ho nemůže zrušit. Nikdo ho nemůže zmanipulovat, zfalšovat, natisknout další. BTC je geniální decentralizovaný systém s jasnými pravidly, která nikdo nemůže změnit.

A tdjohn je jantar, který tady tak dlouho nadával na PC, až si ho pořídil a čumí, že se na tom hraje líp než na konzoli. Možná si jednoho dne koupí i ten bitcoin. A snad to bude dřív, než ten jeho boží FIAT bude úplně bezcenný.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2021 22:31

Ne, normálně si půjčíš.

Ano, kdyby obchodníci nepřijímali fiat, tak je tak trochu k hovnu :D To je právě jeho výhoda.

Tohle se s měnou nedělá, protože jim tím zlikviduješ. A i tak nemáš mít tolik peněz. Něco si nakup. Na to jsou peníze.

Právě BTC nejen, že s ním nikdo nehne, on ani nikoho nezajímá :D Ani nepoužívá. Je tak trochu k ničemu.

PC mám jako doplněk ke konzolím a dobrý. Na fiatu máš postavený ekonomiky, takže pokud by se s ním něco stalo, tak máš daleko větší problémy, než nějaký zkurvený krypto k ničemu :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2021 22:49

Když jsi půjčíš, vystavuješ se riziku, že nebudeš schopen splácet. Za druhé úrok na půjčce (pokud to nebude hypotéka) bude furt větší, než inflace.

Něco vynutit násilím a pak říct, že je to super, protože to všichni berou, je tak trochu na ***** argument. Nemáš mít tolik peněz... šetříš na něco, co stojí 3 mega. Potřebuješ na to 10 let. Těch 10 let tě stát okrádá inflací. Co máš mezitím dělat?

Nepoužívá? Podívej se na jeho traffic omg. Jo jo, je strašně k ničemu, jenom jsem na něm udělal 300 % a to jen proto, že jsem půlku portfolia proprcal špatným tradováním. Jinak bych byl na 800 %.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2021 23:01

To nechápu, když si půjčím, tak snad splácím, ne? A inflace je rozhodně větší než běžný levný půjčky. A i kdyby ne, tak jsi pořád vydělal.

Ono by to jinak nefungovalo. Já chci přijít do obchodu a nezajímá mě, jestli se tam platí mrtvými psy. Mám peníze a ty chci vyměnit. Nevím, proč bys šetřil, máš si půjčit. Tak je nastavená ekonomika. Pro půčku je vysoká inflace a nízké úroky. Pokud ale chceš šetřit 20 let a rozhodně to není chyba, tak to normálně investuješ nerizikově. Sice nevyděláš, ale ani o nic nepřijdeš. Peníze teď neexistují k akumulování.

Mě traffic vůbec nezajímá. Mě zajímá, jaké má využití a to je žádné.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2021 23:12

Přesně, všechny ty coiny se točí jen tak z ***** :-D

Však tebe nemusí zajímat, co danej obchod přijímá. Od toho jsou platební karty, ne?

No tak není nastavená ekonomika. To nemá s ekonomikou co dělat. Ekonomika je o dobrovolných vazbách mezi lidmi. FIAT je o donucení - je naprosto protiekonomický. A ekonomika se snaží přizpůsobit, protože nikdo se nechce nechat okrádat inflací. Neriziková investice, co pokryje inflaci, pls?

Když si půjčím a něco se posere, tak nesplácím. Je v tom riziko.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 2. 2021 23:34

Zatím se točí jen jako spekulace, nic víc. Pořád noví hejlové naskakujou. Takže pořád jsme tam, kde před pár lety, kdy to bylo k ničemu, ale všichni to chtěli zkusit.

Jelikož měny mají různé kurzy, tak mě to docela zajímá :D Ale pokud by karta uměla BTC, tak samozřejmě v pohodě. Jen bych ho musel někdo používat, což se neděje. A zároveň pokud bys ho chtěl používat, tak je z něj fiat, protože by musel mít hromadu omezení.

Ale je, národní banky zvyšují objemy peněz a určují úroky. Takže trend je jasný a tvoje schovávání peněz je přesně proti tomu, co ti naznačují.

Třeba stavební spoření? Nevím, kolik to dnes má, ale najdeš hromadu jiných věcí. Jde o to, abys minimalizoval ztrátu z inflace, když po tom tak toužíš. Normální je dnes koupit nemovitost a mít desítky procent skoro nerizikově.

Tak prodáš to, co jsi koupil. Riziko je je minimální. Komu se stane, že nemá na půjčku?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 2. 2021 10:13

tdjohn píše:Třeba stavební spoření? Nevím, kolik to dnes má, ale najdeš hromadu jiných věcí. Jde o to, abys minimalizoval ztrátu z inflace, když po tom tak toužíš. Normální je dnes koupit nemovitost a mít desítky procent skoro nerizikově.
Stavebko? Lol, ani *****. Nemovitost, která ti je schopna splácet hypotéku, nenajdeš. A až jednoho dne u nás nebude trvat stavební povolení tak dlouho, jako v rovníkové africe a začne se konečně stavět, tak ty nemovitosti půjdou dolů a byl bys ještě rád, kdybys byl býval měl keš.

Nevím, při autonehodě přijde o obě ruce?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 2. 2021 10:21

Tak jsi asi neviděl libovolnou nemovitos v Praze za posledních deset let? Desítky procent za tu dobu, což je dost dobrý na bezrizikovou intestici. Celkově nevím, kdy nemovitosti šly dolů za posledních 30 let. Někdy určitě budou, ale fakt to bude o tolik, abys se to nevyplatilo? Stavební povolení neřeší místo v Praze, nebude tu kde stavět.

:D Tak určitě.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apin 8. 2. 2021 10:35

Sasakr píše:
A tdjohn je jantar, který tady tak dlouho nadával na PC, až si ho pořídil a čumí, že se na tom hraje líp než na konzoli. Možná si jednoho dne koupí i ten bitcoin. A snad to bude dřív, než ten jeho boží FIAT bude úplně bezcenný.

Já jsem si všimnul už dřív, že má velice těžkou poruchu osobnosti. Klidně se s tebou tady bude hádat o něčem, čemu absolutně nerozumí a bude furt dokolečka opakovat svůj nesmysl, který mu tu několikrát vyvrátíš, jenom aby nepřiznal, že nemá pravdu a měl poslední slovo.
Takový lidi mají hodně smutný život a bohužel ve většině případů jim ani doktoři nemohou pomoci...
apin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 2. 2021 10:58

Za to propagování nesmyslu je úplně v pohodě.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apin 8. 2. 2021 11:45

Buď konkrétní prosím, co přesně je nesmysl? Můžeš pro svoji hloupou mantru dodat nějaké důkazy? Pokud ne, tak tuhle diskuzi považuji za bezpředmětnou. Nemá smysl se hádat s duševně nemocným pacientem...
apin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 2. 2021 12:40

Ty vole ser na něj už :-D

Nemovitost v Praze ty vole... co stojí byt? 8 míčů? 10 % musím mít ze svých zdrojů, už to je docela pálka, kterou chtě nechtě musíš našetřit, což jde díky inflaci o dost hůř. Pak je splátka 30 klacků při hypo na 30 let. 30 klacků na nájmu v životě nedostanu a kde jsou ostatní náklady spojené s bytem, kde je riziko, že mi nájemník nebude platit, kde je riziko, že nájemník nam měsíc, dva vypadne? Naše představy o bezrizikové investici se tedy dost liší. Nemluvě o zkurvený dani z nabití nemovitosti, která ještě donedávna platila. 4% instakrádež.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 2. 2021 14:36

Myslím, že si budete s apinem rozumět. Tohle fakt nemá smysl. Ty tvoje počty nevypadají úplně reálně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 2. 2021 15:19

Myslíš ty, co jsem opsal z hypoteční kalkulačky? Ty seš vůl, boha jeho :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků