Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod holubek002 13. 1. 2021 15:22

tdjohn: Tak holt musíš pořídit větší byt/dům ;-)

Sasakr: Tak zrovna Dirt je hra, u které jsem měl pocit, že ji rozjedeš i na kalkulačce, tak mě to moc nepřekvapuje. Codemasters hry bývaly dobře optimalizované.
Jinak to s 1060 ještě není taková hrůza, ale už si prostě nemužu dát automaticky vše +- na max a o nic víc se nestarat. Ale už člověk musí zkoušet různá nastavení. Na druhou stranu, když se podívám na aktuální ceny komponentů a jejich dostupnost, tak s tím stávajícím HW budu kamarád ještě dlouho :D

Jinak argumenty s filmovostí 30 fps zaznívaly ve flamech PC vs konzole apod. N.Marko by možná mohl vyprávět.
Spolu s tím výhody, že se na konzoli nemusí nic instalovat, nic stahovat z internetu, jednotný HW a tím pádem špičková optimalizace, stejná grafika pro všechny atd. Dneska ještě o řád vtipnější než tehdy :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 1. 2021 15:42

Právě, ale není to tak jednoduché :D

Právě jednotný HW je obrovská výhoda konzolí. S údržbou to také vše pořád sedí. Dneska prostě PC nenabídne zdaleka to, co nabízej konzole. Ale zase PC má doma každý a hry jsou tam levnější, takže pořád má svoje výhody.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2021 16:06

tdjohn píše:Právě jednotný HW je obrovská výhoda konzolí.
To jo, když se vývojář snaží, tak to jede všem stejně blbě a mají to všichni stejně hnusný. Konzole, to je takovej herní socík :-D

holubek002 píše:Sasakr: Tak zrovna Dirt je hra, u které jsem měl pocit, že ji rozjedeš i na kalkulačce, tak mě to moc nepřekvapuje.
Tak já měl tehdy notebook s Ati 3650m a na low jsem dával sotva 40 FPS v 720p :-D Doba pokročila, ne že ne.

tdjohn píše:Mám malá PC, mám všeho plno, jen místo není na displeje. Na práci potřebuju alespoň 32" QHD+. Na hraní potřebuju superrychlý displej, který má FHD pro 120 FPS na konzolích. Pak je potřeba rychlý 4K monitor pro další věci, třeba Ori 2 jede v 6K při 60. A nakonec by se hodila i ta TV, třeba i kvůli HDR, které normálně nepoužívám. To jsou 4 zobrazovadla a místo mám na jedno a ještě malé.
No tohle všechno splní televize, ne? Nebo mi něco uniká?

tdjohn píše:To je nesmysl, hraní není o rozlišení. To po chvíli nevnímáš.
No má to svý meze. Že by 900p bylo na 65" bedně koukatelný, to mi nikdo nenamluví.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 1. 2021 16:25

Jedna konfigurace je obrovská výhoda. Tohle není jak vyvážit. Je prostě rozdíl 7 let znát HW od A po Z, než dělat nějaký obecný věci, které stejně nejedou všude. Jde o efektivitu. Proto Sony má tak extrémně hezký hry i na slabých konzolí. PS3 mělo svoje silné chvilky a třeba TLOU2 na základní PS4? To ti nikdo na PC neudělá.

Pracovat na televizi? Hlavně ti tam píšu, že práce a hraní má úplně jiný potřeby. Jakou tu TV máš? Bych se podíval, co to dnes vlastně umí.

Na čemkoli FHD je to v pohodě, ale je to poznat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2021 17:34

NU8000 (na evropským trhu nu8002) v 55".

Já monitor zrušil a pracuju na TV. Resp. se snažím doma nepracovat, ale když není zbytí...

TLOU2 v kvalitě PS4 by rozjelo kdejaké PC.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 1. 2021 17:39

6-7 let starý počítač co tenkrát stál cca 15K? :hm
Pochybuji :pozor
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 1. 2021 18:54

Sasakr píše:NU8000 (na evropským trhu nu8002) v 55".

Já monitor zrušil a pracuju na TV. Resp. se snažím doma nepracovat, ale když není zbytí...

TLOU2 v kvalitě PS4 by rozjelo kdejaké PC.

Ta vypadá super. Jsem se bál, že najít dobrý monitor je nemožné, ale TV jsou dnes dobré. Dobrý monitor prostě není, každý má něco.

Pracuju vzdáleně asi 5 let, takže hraju tam, kde pracuju. Tím se to vše komplikuje.

Jde o tu znalost HW, která je klíčová. Je to za málo peněz hodně muziky. Jakmile se s tím naučíš, tak máš na 8 let vystaráno, což je velmi dobré.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 13. 1. 2021 22:37

Sasakr píše:No je *****, jak tenhle model má 12 GB VRAM a ty vyšší jen 8 :-D To zase někdo přemejšlel. No kdyby to stálo těch 8500, tak by to bylo super. Ale kolik to bude u nás? 14 000? Nic, co bych chtěl za takovou věc utratit. Radši RX580 za litr :-D

Dnes se dá postavit miniaturní a výkonný PC. Sám koketuju s myšlenkou to přestavět do bedny velikosti receiveru a normálně to strčit do televizního stolku.



Jo, novou grafiku jsem objednal za 14600, což byla nejnižší cena, co jsem chytil. Teď už je za 15700 a byla za 17k až 19k na některých obchodech :oboze Ale teda za tu šílenou cenu byla skladem. Ty levnější jsi prostě ve frontě a čekáš. A s tou VRAM máš pravdu, to je neskutečnej joke. Mně osobně 8 stačí na nějakou dobu, nehraju nic, co by potřebovalo tolik. A už vůbec ne 4k, abych tam musel mít mega ultra textury.

Boeing pod TV? Pokud tomu dáš vodníka a větrák na pohyb vzduchu, tak ok, jinak vůbec. Upeče se Ti to. Ono je rozdíl do toho investovat a opravdu to mít, jak chceš a nebo vzít, co máš a snažit se to jen nacpat do menšího.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 1. 2021 23:49

Si myslím, že by to šlo na vzduchu. Ta 3500x na TDP 65 wattů a ta rx580 bez OC taky v klidu. Teď mám ty větráky skoro vypnutý a stejně je to ok.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 14. 1. 2021 01:43

Pořád je rozdíl běžná skříň, kde je rezerva k nějakému zahřívání okolního vzduchu a jeho přirozenou cirkulací, než v pidiskříni, kde se to ohřeje, sotva něco pustíš. Ale samozřejmě CPU je v poho docela. No, pak poreferuj, až se do toho pustíš :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 1. 2021 02:05

Hele, kde je SCobra? On měl rád auta, si přece koupil tu megaedici GT5.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 1. 2021 09:29

No ten tu byl naposledy aktivní právě v době GT5, ne? Si pamatuju, jak tu postoval ty fotky.

Naposledy aktivní 11. 9. 2016 18:18
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 1. 2021 10:36

To jo, teď jen chodí kolem a směje se nám :D Ale mohl by zase zajít. Tenkrát fakt závodní hry žral a věděl o nich hodně, tak by mě zajímalo, jak se vyvinul.

Ty alespoň trochu auta hraješ, ale pořád to jsou nějaký vykopávky. Já můžu nabídnout rok 2015 jako nejmenší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 14. 1. 2021 13:26

Nechci kecat, ale mám pocit, že jsem ho viděl na komentářích v Konzolistovi.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 1. 2021 13:33

Já furt nějak nechápu, proč je pro tebe ten datum výroby rozhodující. Tak teď hraju 12 let starej Dirt a pravděpodobně to na mé mašině a zobrazovadle vypadá mnohem líp, než některý tvoje novější hry na konzoli a fullHD monitoru. A to se bavíme jen o vizuálu. Stran hratelnosti už vůbec nevidím důvod, proč řešit datum výroby.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků