Rozumíte slovensky?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod AlienX 3. 1. 2007 22:46

N.Marko
Musím povedať, že s týmto som nemal žiadne problémy. Možno moja diakritika nebude v slovenskom jazyku správna, ale bežne hovorenej reči rozumiem.

Panzer.Dragon - v slovenskej gramatike existujú tzv. DVOJHLÁSKY - IA IE IO IU - ich presný význam teoreticky odôvodniť neviem, nepätám si to :). Ale sú len v určitých slovách.
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 3. 1. 2007 22:52

jezek píše:
mr_wawra píše:No a co je na tom? Cesi se se slovenstinou uz dneska moc nesetkaj.

Takže ti hloupí budeme my,protože slováci česky umí pořád dost dobře.t/quote]

Hloupi ne (fakt vybornej ukazatel inteligence :) ), ale prej jim tam ta cestina furt zvuci v televize, maju tam cesky magaziny... to se to pak hned umi lip.
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 3. 1. 2007 22:53

2alien no jasny,lingvisticky definice nejsou zas az tak popularni.. :-)
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 3. 1. 2007 22:56

AlienX: Teda fakt nevím proč se mi tam pořád plete ten Ně.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlienX 3. 1. 2007 22:57

mne dost pomohlo sledování starých československých rozprávok, když jsem byl ješte díte, 5 rokov jsem taky četl magazín Level
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 3. 1. 2007 23:41

me vzdycky fascinovalo Ľ :D
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 3. 1. 2007 23:52

Bratia Slováci ,mam Vas naozaj , rad a Ľjubim Vas Všetkich..., stryka mam v Slov.Ľupči..pri Banskej..Zap.Rudohorie - ozajstny Hrebien Kárpat idúci poza Košíc...s malo Turistmi,...Tak ,,Japany,, stretnieš alebo Nemcov,i na Muráni na Nižnej Kľakovej - konie tam pasú ,teraz pre Turistou. Celú Slováč jsme s chalanmi z Partií (aj oddieloch..) pretúlali,...a zvostali nam Krasne upomienky a ,,Rozpraufky,,... ,he..., na Slovenske Huory,Kotáre, Salaše,Domčeky s kozubmi,dóšky..., aj s vapnom(Čičmany, pod TĹSTOU..atd...alá Vlkolinec,napriek..).)Poloniny,Praliesy(,,STÚŽICA!!,,), jáskyňe a priepasti,Potúčiky a vodopady,Kaňony aj Tiesňavy.. celi RAJ aj KRAS...Niehútorim len Tak zbochdarma - 25 rokou Túlania po Slovensku ...Naozaj riadna ,,Fasa,,...,Hej..Huorni Chvapci?! Kedykolviek póskytniem Ínformácie na CD oplatok,...napištie ma a Pohútorime o Krasach Slovenska, o Prirodnom Nátureli Slovenskeho Ľudu!, Folklore, á tako dialej,...
Styska sa mi Naozaj po Slováču a Mam HO u Srdca aj v Dúši...Krísta ,Maríja...až navieky, Ďakujem Bratkovia Móji, Vam za Všetko...Medveď-Mečka Bradova-carpátia...téraz u Starké - MAMY, v jáskyňi aj Pústyňi ,,ZVON,, Dobro Došli, Turisty ...Žid aj Miško, sa na Vas všetkich Tieškáme, nezabudnitie Tú Ťechniku, Hej, búdie Naozaj dĺhá Zíma...
Omlouvám se Všem Slovákům za Svoji Slovenčinu (po skleroze...a úprku Neuronů..)...naposledy na Slováči v Rokoch cca : ,,Sámetu,,...Davno temu Nazad...Marcel od Zvona...napište si kedykoľviek o CD oplatky - Gratis o Slovenskom Túlaniu, Krásné je pořád, bohužel - kromě Tatier - centrál.část...Len za Dobré Slovo é Pokec a Poštovné, Naozaj - Nieozhováram Vas...Hej...,,Velký Vandr,, na Slováči, je stále Zážitkom na celý Život!
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 4. 1. 2007 12:53, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 1. 2007 06:22

mr_wawra píše:
jezek píše:
mr_wawra píše:No a co je na tom? Cesi se se slovenstinou uz dneska moc nesetkaj.

Takže ti hloupí budeme my,protože slováci česky umí pořád dost dobře.t/quote]
Hloupi ne (fakt vybornej ukazatel inteligence :) ), ale prej jim tam ta cestina furt zvuci v televize, maju tam cesky magaziny... to se to pak hned umi lip.

Nemyslel jsem to jako ukazatel inteligence,ale jen jako přirovnání a narážel jsem právě na výše zmíněné filmy.Docela dost dlouho koukáme i na STV1 a v sobotu večer už dlouho nebyl slovensky dabovaný film.Takže slováci chtě nechtě s češtinou pořád přicházejí do kontaktu.Což se o dnešních českých děckách říct nedá (matka je učitelka češtiny a setkává se s tím denně).

2AlienX:To s těmi -ě jsem si nebyl jistý a vidím,že jsem se pěkně spletl.Slovenčinu som mal v osmej triede a to už dajaký ten piatok bude.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edgarius 4. 1. 2007 07:15

:lol: Dobry dred
Inac, ked som sa niekde vonku na konferencii a pod. bavil s kolegom z Ciech (resp. Moravy :twisted: ), tak okoloiduci nechapali, ako je mozne, ze si tak rozumieme. Este sa do toho skusil pripojit Poliak, ale to bolo trochu tazsie (szukat-šukat :oops: ). Ale po prvej flasi... :mrgreen:
-= Edgarius =-
Edgarius
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 1. 2007 07:26

Vidíš a já zase nechápu,jak někdo může nerozumět.S poláky je to trochu težší,ale taky to jde.Jednu dobu chodil jeden i sem.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 1. 2007 08:24

Po slovensky viem velmi dobre. Naozaj len čiesť, lebo gramatika mi poriaď robí probliemy.
Hlavně psaní koukám :lol: Slovenštinu jsme měli v rámci češtiny na druhém stupni základky, jenže je to už docela dlouho.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edgarius 4. 1. 2007 09:45

Ja napr. citam radsej knihy, ktore su pisane v cestine, rovnako radsej pozeram dokumenty dabovane do cestiny. Na druhej strane 'nerozumiem' napr. prelozenym CS/SK hernym manualom alebo hoci aj lokalizovanemu Windozu. V tomto pripade davam prednost klasike-anglictine.
Btw. teraz som sa na cdr.cz stretol s jednym ceskym slovom, ktoreho vyznam len tusim/predpokladam. Co je to 'oliheň'? Zeby nejaky druh chobotnice?
-= Edgarius =-
Edgarius
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 1. 2007 09:49

Jo,patří mezi hlavonožce.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edgarius 4. 1. 2007 09:54

THX :wink:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Olihňovití

Cestina ma pre zvierata lepsie znejuce pomenovania ako slovencina.
-= Edgarius =-
Edgarius
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 1. 2007 09:59

Proč,třeba cicavce (nebo cicauce?) je výborný výraz :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků