Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Mrak 2. 12. 2020 17:16

tdjohn píše:Cokoli napíšu, tak Mrak to bude mít za trolling :D Mysli si klidně to, co píšeš, mně je to jedno.

Mě se nevšímej. Já se nad tím občas i bavím. :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 12. 2020 17:27

V pohodě :D

Sasakr prostě neví. Konzole mají 8 jader, tak chceš 8 jader, protože všechny hry s tím počítají. Kup si nejlepší osmijádro od kohokoli, vykašli se na nesmysly s taktováním. Měl si vůbec Ryzen a nebo zase sem pleteš ty svoje fantazie jako u konzolí?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2020 09:45

Ne, neměl. Proto si ho chci koupit. A kdybych ho měl, co by to změnilo? Víš, na trhu jsou desítky procesorů a nikdo neměl všechny. Proto existuje na youtube miliarda videí, díky kterým se člověk může rozhodnout. A když v těch videích vidím, že šestijádro 3500x je ve všech, skutečně ve všech hrách rychlejší, než osmijádro 2600, tak si prostě koupím to šestijádro, protože mi jde o to, jak pojedou hry, ne kolik jader mají konzole.

Celá tvoje logika je postavena na hlavu. PS3 mělo 7 jader, Xbox360 měl 3 jádra (a přesto všechny hry jely líp na Xboxu než PS3). V době, kdy v počítačích byly zpravidla dvoujádra a přesto ty počítače zvládaly všechny hry líp.

Ale proč já se ***** vůbec snažím...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 12. 2020 12:55

Tak vidíš, mám jejich nejlepší osmijádro té doby a zkoušel jsem ho taktovat. Kdyby to fungovalo, tak ti to doporučím. YT je plný akorát nesmyslů, tam nemůžeš chodit pro radu. Nejlepší lidi jsou na Doupě :D

A měl jsi ty konzole třeba? Těch 7 jader nebylo plnohodnotných, ale bylo ***** rychlých na některé operace, takže plno exkluzivit vypadalo skvěle a Xbox se nechytal. Ryzen jádra jsou úplně stejná řadu let, takže počet a frekvence je to nejvíce podstatné.

Ale co se dívám, to úplně jako osmijádro nezní:
AMD Ryzen™ 5 2600
Specifications
# of CPU Cores
6
# of Threads
12
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2020 13:41

Jo sorry, už jsem z toho zblblej. Šestijádro s HT.

Argument s exkluzivitama nechápu. I Xboxový exkluzivity vypadaly skvěle. I PC exkluzivity vypadaly skvěle. Vždy je to jen o tom, kolik tomu dáš péče.

Jo jo, Ryzen jádra jsou stejný řadu let, jenom se posunuly ze 14 nm na 7, ale jinak jsou úplně stejný...

Tady máš osmijádro s HT proti tomu trapnýmu šestijádru bez HT, co se chystám koupit. Ve všech hrách krom jedný je šestijádro o 10 a víc procent rychlejší, než to o generaci starší, byť dle tebe úplně stejný, osmijádro: https://www.youtube.com/watch?v=wYCJuuScy9E A v té jedné hře je rozdíl 1 FPS.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 12. 2020 15:39

Tak jsem zase zkoušel Gran turismo 6 a ty krávo, ta hra vypadá krutě. By člověk ani nepoznal, že je to na PS3. Jen ten konstantní tearing mu to hned poví :D Za chvíli vyzkouším ještě volant. Hraju na 32", tak o to víc je to neuvěřitelné.

Ale pamatoval jsem si to dobře, hra na ovladači extrémně pomáhá a nejde to vypnout. Tohle by se u simulátoru (podle krabice) stávat nemělo. Forza je dál.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 12. 2020 19:16

Tak na volantu je to strašně hustý! To je pořádnej simulátor konečně. Hraje se to fakt skvěle. Jsem jel Smyčku s Diablem ze dne na noc a jako neskutečný. GTS je slabší, no :D

Jinak to ovládání na volantu je skvělé. Ten ovladač je jak ovládání pro blbečky. Alespoň u Forzy to jde vypnout.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 12. 2020 11:17

Tearing je humus a VRR je největší objev od vzniku 3D grafiky. Čejnž máj majnt.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 12. 2020 12:53

Tak záleží, VRR je určitě dobrý doplněk, ale nikdo se na něj nesmí spoléhat. Takže ideální je, když odladíš hru na 120 FPS, ale případě problémů to zachrání VRR. Pokud hra bude k ničemu a někdy pojede 40, jindy 160, tak ani VRR nepomůže.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 12. 2020 10:43

Hihi, teď jsem hrál Tomb Raidera (2013). FPS v cutscénách padalo k 25, jindy hra jela i přes 100. Takový rozptyl se jen tak nevidí. Dle moji zkušenosti s VRR je plynulost do 45 fps a nad 80 už je to naopak jedno.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 12. 2020 12:14

Cca tak to je, proto ti stačí 120 s vsync a jsi v pohodě. Plno lidí to nechápe, ale prostě rozptyl 40 FPS kolem třeba 120 je bez problémů a není tam tolik potřeba synchronizovat. VRR to akorát ještě posune na lepší level.

Kolem 60 už může být dost zajímavé, ale na konzolích mám zkušenosti s hrami, co jedou skoro pořád 60, takže ani tam to není velká změna.

Dnešní enginy už umí vše dynamicky měnit podle výkonu, tak FPS jsou podstatné a vše ostatní se mění, takže jiná doba. Ale pořád VRR umí pomoct.

-- 27. 12. 2020 12:19 --

Co na tom chceš zlepšit :D

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 12. 2020 03:28

No tak minimálně by tě mohlo srát, že na PC to vypadá líp a v konzolový kvalitě to rozjede kde co :-D Viz analýza digital foundry. Tuším, že v tom highFPS modu je úplně vyplý ambient occlusion...

-- 29. 12. 2020 03:29 --

Jinak rozehraná Mafie 3 a nebudu kecat, baví mě to. Ta hra se nejvíc provinila tím, že se jmenuje Mafia.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 12. 2020 11:39

Jasný a VRR to určitě vylepší :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 12. 2020 16:25

Sasakr: Neřekl bych. Nejhorší je neustálé opakování těch stejných činností. Ale doklepal jsem to, tak to tak hrozné nebylo :-) Kromě toho mi byly všechny postavy, včetně té mé, dost nesympatické, ale to už je otázka osobních preferencí.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 12. 2020 17:27

Všude se psalo, že začátek je super. On opravdu je, když nečekáš Mafii. Ale dál jsem se nikdy nedostal, protože 30 FPS hrát nebudu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků