Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 8. 2020 12:43

Pětka bejvala super, ale to je hodně dávno :D Jsou věci, které nestárnou, ale NFS to až tak není. Na druhou stranu tohle bych si vždy dal znovu!


Nevýhoda je, že ovládání je příšerné. U nového Gran turisma máš extrémní přesnost, kterou jsem ještě nezažil. U těchle starších her ti stačí klávesnice na všechno, protože to stejně reaguje málo.

Pokud ale hraješ staré hry, tak si spíše kup starší konzole. Jsem nedávno hrál Motorsporst 2 a bylo to zvláštní, ta hra je na dnešní standardy skvělá a je smutné, že se to od té doby moc neposunulo. Můžeš zkusit i PS2, to budou dobrý fláky.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 8. 2020 17:04

tdjohn píše:U N.Marko bych to netipoval. Kolik máš tak naježděno? To musí být strašně moc.

Nebo tě to prostě jen nebaví? To bych chápal, okruhy jsou z podstaty nuda :D Vždy si tam musíš něco najít. Třeba kariéra, oblíbená auta, oblíbená místa a nebo soupeření. Mě pořád okruhy moc neberou, ale jako občas jezdím. V tomhle je fajn Horizon, tam se nemusíš nutit jezdit.

No v GT jako v celé sérii mám najeto určitě několik tisíc hodin, ale na rovinu přiznávám, že jakmile dojde na formule, ve kterých nemáš možnost tuningu, tak se jen těžko chytám a čím jsem starší, tím to je těžší a mám na to méně času a chuti, takže se tomu vyhýbám. :(

Horizon jsem nikdy nehrál. :oops: Popravdě - já už arkádové závody skoro vůbec nejezdím a tenhle odklon mám už tak od GT3, kdy tak tak ještě snáším Wipeout, ale jinak jak je nějaká závodní hra v simulaci někde pod úrovní semi-simulátorů jako je GT nebo Forza, tak mě to moc netankuje.
Ono když ti vyjdou hry jako Red Dead 2, Ghost of Tsushima nebo Death Stranding ve kterých utopíš okolo stovky hodin, moc času na další hraní nezbývá. Člověk pak začne opravdu oceňovat deset hodin dlouhé hry :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 8. 2020 17:26

Třeba tam jsou špatně udělané. Budeš mít super skill.

Horizon není arkáda :D Má to stejnou fyziku jako Motorsport a to říkám jako někdo, kdo hrál úplně všechny Forzy a v Horizonu mám přes tisíc hodin. Motosport fyzika je náročnější na řízení než GT, ale je více podobná Asseto Corsa a nebo PC. A Horizon má úplně to samé.

Stačí si vzít Horizon 1 a dát si silnější RWD káru. Není šance to uřídit, pokud neumíš skvěle jezdit. Horizon 4 mi ale přijde náročnější než 3. Motorsport 6 a 7 ale také má trochu jiné řízení.

Celkově pokud někdo říká, že Horizon je arkáda, tak to nehrál a nebo to neumí. Ta fyizka je tam skvělá... jako u Motorsport.

Přesně, miluju krátké jednohubky :D

-- 7. 8. 2020 18:28 --

Řízení v GTS je ale to nejlepší, co jsem kdy zažil. To je zážitek jezdit.

-- 7. 8. 2020 18:40 --

A jinak drifty v GTS jsou úplně stejné jako v Horizonu. Takže GTS by musela být arkáda... něco jako NFS tipuju :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 8. 2020 20:50

Drifty nesnáším. Neumím je, otravují mě a kdykoliv v jakékoliv závodní hře narazím na "tohle musíš oddriftovat, jinak se nehneš dál" hru odkládám. Naštěstí se to nestává moc často, ale zkrátka kdykoliv najdu nějaká závod s drifty, tak to prostě nejedu. Nezájem. V posledních dvou GT mám přesně 0 bodů za driftování. A jsem na to hrdej :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 8. 2020 21:13

:D OK. Právě v Horizonu mi holky říkaj DK, tak jsem to vyzkoušel i v GTS a jezdí se to úplně stejně. To byl můj první achievement na level 3, protože stačilo udělat jen milion bodů. GTS má celkově super ovládání. Jediné, čeho se bojím, jestli je to dobrá simulace. I kdyby ne, tak se to hraje úžasně, ale zajímalo by mě to.

Motorsport má nějaké dementní ovládní, tak drifty tam moc nejdou. Buď si nastavíš steering na simulation a pak to má mega lag a nebo si dáš standard a pak hra řídí za tebe :D Nevím, ale je to divné. V Horizonu je simulation stejné jako v GTS.

-- 8. 8. 2020 22:14 --

A jinak super video pro milovníky 30 FPS. Je tam krásně vidět, jak to slideshow. Jestli to někdo nevidí, tak musí mít hodně zajímavý vnímání :D

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2020 12:56

007 Nightfire dohráno. Teda upřímně bez upscalu a quick savu si to vůbec neumím představit . To člověk musel hrát půl roku a zestárnout u toho o pět.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 8. 2020 06:33

Sasakr píše:Hm, že bych zase rozjel NFS 5 a konečně je dohrál? Teď jedu stejně old school, hraju 007 Agent under fire. Celkem z toho cítím feeling Golden eye 64.
Old school jedeš neustále, ne? :-)

tdjohn píše:Právě v Horizonu mi holky říkaj DK
Holky? :D

Jinak tedy, pokud jsou to simulace, tak by se měly všechny hrát stejně, ne?

A TLOU za mnou. Ještě datadisk.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 8. 2020 10:44

Prostě mi nějak přirostlo k srdci to období 2000- 2008, max. 2010. Nevím, jestli je to úplně old school, starší už moc nemusím... Tak hlavně, že jsem upgradoval PC, abych hrál NFS 5 :-D

Rozehráno Everything or nothing. Lock na 30 FPS :-( I s dopočítaváním to není žádná sláva co se týče plynulosti. Ale vypadá to zase o level jinde, než ty předchozí.

AMD neumí Vsync na poloviční frekvenci, jako to má v ovladači nVidia? Když chci synchronizovaný obraz, musím nastavit režim 2160p 30Hz, protože s 60 Hz režimem to tearuje i se zaplým vsyncem.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2020 13:31

holubek002 píše:
Jinak tedy, pokud jsou to simulace, tak by se měly všechny hrát stejně, ne?

Ne nezbytně. Záleží do jaké míry je technicky možné se přiblížit realitě, což znamená, že někde musíš něco osekat, nebo nějak ošéfovat, což nevyhnutelně vede k rozdílům v pocitu z hraní a samotné úrovně simulace/přiblížení k realitě. Dokud máme limitované zdroje, autoři budou muset vždy prioritizovat, takže někde se více soustředí třeba na aerodynamiku, jinde na pneumatiky a setrvačnost a tak dále, takže nakonec hry stále mohou být simulace, ale na stejné trati se stejným autem dojít k rozdílnému výsledku. :hm
Teoreticky, díky výkonu příští generace, by ale závodní hry alespoň co se simulace týče, měly být více sobě podobné, než kdykoliv předtím. Více zdrojů = více elementů simulace může být adresováno = všechny simulace bez rozdílu mohou být blíže realitě...

hmmm, to by mohl být dobrý blogový příspěvek....
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 8. 2020 13:40

holubek002 píše:
tdjohn píše:Právě v Horizonu mi holky říkaj DK
Holky? :D

Jinak tedy, pokud jsou to simulace, tak by se měly všechny hrát stejně, ne?

A TLOU za mnou. Ještě datadisk.

Znáš to. Každý by je tam chtěl, ale nikdo je tam nikdy neviděl :D

Hrajou. Plynule přecházím mezi GTS, Horizon, Motorsport, Assetto Corsa, Project cars 2 a Dirt rally 2. Všechno se řídí v podstatě stejně. Proto si dávám pozor na nesimulace, protože je neumím řídit. Třeba Dirt 4 má hodně podivnou fyziku rally a neumím ji.

-- 10. 8. 2020 14:43 --

Jinak jo, příští generace konečně bude mít CPU na fyziku. Proto se dnes počítá fyzika hlavně pro tebe a zbytek jen občas. Ono to ale dost dobře stačí, tak uvidíme. Lepší fyzika a AI ale určitě přijdou.

-- 10. 8. 2020 14:47 --

Pak jsou také různé detaily jako že Horizon neumí simulovat dirt, stejně jako Motorsport žádný dirt nemá. Takže dirt v Horizon není dirt. Ale pořád je tam asfalt z Motorsport.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 8. 2020 16:24

Sasakr píše:AMD neumí Vsync na poloviční frekvenci, jako to má v ovladači nVidia? Když chci synchronizovaný obraz, musím nastavit režim 2160p 30Hz, protože s 60 Hz režimem to tearuje i se zaplým vsyncem.

Právě vsync je naštěstí věc minulosti. Aktuálně Xbox umí freesync a nové konzole to budou mít pro všechno. To bude pecka, protože při 100 až 120 nepoznáš určitě rozdíl, ale s vsync by to byl hnus. Nový level hraní.

-- 10. 8. 2020 17:24 --

Jinak bych klidně věřil, že nVidia má lepší ovladače. Ale nevím, teď jsem PC dlouho neměl.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 8. 2020 23:31

Už i současný Xbox má Freesync, ne?

Nicméně já potřebuju Vsync. Když hru locknutou na 30 FPS budu hrát s freesync, tak pojede na těch 30 a sice to bude bez tearingu, ale na 30. Ale televize umí buď freesync, nebo interpolaci, ne oboje zároveň. Takže já radši hraju s Vsyncem na 30 FPS a televize interpoluje na 60 nebo víc. A nevypadá to tak zle :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 8. 2020 13:01

Chápu.

Jen nechápu, proč nehraješ dobrý hry z té doby :D Co ti vadí na dobrých hrách? A co máš pořád s tím Bondem? Znáš alespoň všechny filmy nazpaměť?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 8. 2020 14:58

Z té doby... Hm... Že bych si konečně zahrál HL2 a Fear ?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 8. 2020 17:59

N.Marko: Vzhledem k tomu, že jsem to s tou simulací myslel žertem, protože je mi celkem jasné, jak to funguje, jsem takovou obsáhlou nečekal.

Ale na druhou stranu je vidět, že každá hra si své hráče najde. I Kobra 11 nebo 007.

Nějak zjišťuju, že je mi to čím dál víc vše jedno. FPS, tearing o náročnosti her ani nemluvě (byť já jsem nikdy nijak HC nebyl). Jsem byl nedávno v kině na Inception a ani trhání jsem si nevšiml. Jak stárnu, tak hůř vidím, tak se ty nedokonalosti v tom mázlém obrazu asi ztrácí :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků