Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod holubek002 26. 6. 2020 11:44

Oči zvyklé na 30 FPS :D

RDR2 za mnou. A ač mi to v průběhu přišlo už zdlouhavé, musím uznat, že to ve mě celkově nechalo dobrý dojem. Na konci jsem čekal, jestli se na mapě neukážou rovnou mise z RDR 1 a nic :'(

Lojza: Dobré. To je hodně airbrushem ne? To musíš všechno okolo maskovat? To bych nedal :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 6. 2020 11:57

Je to tak :D Jsem zvyklý na 60 FPS úplně všude. Nedávno jsem dohrál Yakuzu, která měla také 60. Tak při startu TLOU2 jsem při každém pohybu kamery (často) trpěl a viděl jen obrázky. Po 30 hodinách jsem už neřešil, že je to mázlé v pohybu a mozek evidentně tolik neřešil, že je to pořád rozmazané. Fakt to funguje, jen nesmím hrát nic s 60 teď.

Super, to zní dobře. Kamarád také říkal, že je to fajn. Nečekám od toho moc, tak můžu být jen překvapený. Začínám si spíše říkat, jak MC je mimo. Nejlepší hry tam až tak nejlepší úplně nebývají :D Třeba i ta Yakuza tam nevypadá úplně dobře, ale byla by obrovská chyba to přeskočit. A TLOU2 není prostě nástupce, takže jako samostatná hra je to dobré, ale dementní příběh nemůže dostat 10. A pokud to beru jako nástupce, tak je to úplně mimo a Sony by tu hru měla stáhnout. Já se pokusím na to zapomenout a budu počítat, že nikdy nic takového nevyšlo. Takhle zkurvit celý ten svět... ne, nestalo se to a jednička je poslední :D

-- 26. 6. 2020 12:58 --

Aneb jak píše uživatel na MC:
If you are an Uncharted or an original TLOU fan, please stay away from this game.


-- 26. 6. 2020 13:06 --

Pořád ale čekám, že Neil oznámí, že to celé byla ***** a jen zkoušel, co je možný. Třeba to jen mohl být sen, protože sny bývají dementní, tak by to celé smysl dávalo. A pak by vydal pravou verzi :D

-- 26. 6. 2020 13:08 --

Jinak co tomu i lidé vyčítají, že trailery jsou naschvál zavádějící, aby sis myslel, že ve hře bude něco jiného. Jeden by řekl, že chtěli schovat podstatné části, ale teď to vypadá spíše jako jak nabrat peníze od chudáků, kteří tomu věřili.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 27. 6. 2020 12:33

holubek002 píše:Oči zvyklé na 30 FPS :D

RDR2 za mnou. A ač mi to v průběhu přišlo už zdlouhavé, musím uznat, že to ve mě celkově nechalo dobrý dojem. Na konci jsem čekal, jestli se na mapě neukážou rovnou mise z RDR 1 a nic :'(

Lojza: Dobré. To je hodně airbrushem ne? To musíš všechno okolo maskovat? To bych nedal :-)


Kolik to ti to RDR dohromady zabralo casu?

Airbrushem jenom zaklad (vetsinou zbroj) potom vsechno ostatni stetcem.


IMHO TLOU1 nevedelo co chce byt. Ma to akci a horor ale ani jedno neni na 100%. S Uncharted vim do ceho jdu a co od toho cekat.

Hele ted jak jsou na Steamu slevy tak uvazuju o Yakuze. Ale nevim kterej dil. Mam jit od zacatku chronologicky - tj 0/Kiwami 1/Kiwami 2, nebo mam zacit tak jak to vydavali? Chapu spravne ze Kiwami jsou remaky?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 6. 2020 16:42

Jediný problém TLOU může být pomalejší rozjezd. Pokud tě to ani potom nechytne, tak není chyba u hry. AI není úžasná, boje jsou trochu otravné, ale to stejné je v Uncharted. Technologie stejná, jen TLOU je podle mě lépe napsané. Je to dobrodružná akce, která za to stojí a Uncharted nechává za sebou.

Yakuza 0 je prequel (1989 vs. 2005), takže můžeš i nemusíš tím začít. Kiwami jsou remaky PS2 her. Dá se začít i jedničkou, ale prý je 0 nejlepší na start. Já začal 0 a bojím se, že byla moc dobrá :D Na MC to má 90, což je na Yakuzu fakt dobrý.

-- 27. 6. 2020 17:43 --

Jinak za mě je lepší hrát prequely až potom. Taky nebudeš hrát RDR2 a až pak RDR1. Jde to, ale...

-- 27. 6. 2020 17:46 --

A TLOU je více reálné. Uncharted je hodně fantasy, aby to mohlo být tak extrémně akční. Ty skoky tam jsou úplně mimo.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 6. 2020 22:21

Lo!Zza píše:IMHO TLOU1 nevedelo co chce byt. Ma to akci a horor ale ani jedno neni na 100%. S Uncharted vim do ceho jdu a co od toho cekat.

Jinak možná myslíš ty akční části. To ano, ta hra není dělaná na akci. Je to stealth hra, která jde hrát i rychleji, ale není to tak stavěné. Takže akční stealth s hororem. Ta kombinace byla luxusní i přes podivnou AI.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 28. 6. 2020 01:16

Spise akcni adventura s prvky stealthu. Stealth horor beru spis hry jako Amnesia/Penumbra, SOMA, Outlast nebo i Resi 7. V tech je stealth mnohem dulezitejsi.
TLOU je typove bliz treba Days Gone, Dying Light nebo Evil Within. Vsechno primarne akcni hry ve kterych stealth muze lehce pomoct.

Jak je TLOU vice realne nez Uncharted? :D TLOU je variace na zombie zanr, Uncharted ma vsechny pribehy inspirovane legendami/artefakty ktere existuji, obe jsou to fikce ale U je vice zakotveny ve skutecnem svete. To je asi jako rict, ze Usvit mrtvych je realnejsi nez Dobyvatele ztracene archy.

Ok, taky jsem premyslel ze zacnu tou 0 a pak K1/K2. Hral jsem mam pocit Yakuzu 3(?) na PS3 a cekal jsem od toho neco uplne jinyho takze jsem to nakonec ani moc nehral. Ale i tak jsem videl, ze je to kvalitni hra, takze te serii chci dat znovu sanci.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 6. 2020 10:13

Asi jo, ale celou hru se jen plížíš, není tam moc přímé akce. Takže akční lidi to může odradit. Jakmile začneš střílet, tak zjistíš, že ti hra hází (reálné) klacky pod nohy.

Vše v TLOU dávalo smysl, v Uncharted je realita pokroucená v zájmu akčnosti.

Super, ta nula je masakr. Jen jak jsem dost četl, že ty příběhy nejsou moc náročné. Podle mě to šlo k té hře dobře. Normálně moc příběhové hry nehraju a v Y0 jsem měl 70 hodin během chvíle. To se mi dlouho nestalo.

-- 28. 6. 2020 11:44 --

A TLOU2 se vyvíjí dobře. Negativní recenze pořád přiskakují po tisících a vypadá to na velkou věc. Největší youtubeři říkají, jak špatné to je. Snad tohle není konec, protože zničit celý TLOU svět jsme si nezasloužili.

Doteď ale nechápu, co za speciální lidi to dokáže ocenit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 6. 2020 14:35

Lojza: Netuším, jak dlouho to zabralo. Taky by mě to zajimálo, ale ve statistikách čas není a k Social clubu nejsem přihlášen.

I tak je to dobře namalované a to mi Warhammer nic neříká.

Nad Yakuzou 0 už jsem taky v minulosti párkrát přemýšlel, bývá to co chvíli za pár dolarů/eur. Ale vždy jsem se na to vykašlal.

TLOU jsem ještě nehrál. Ale to málo, co o tom vím, mi taky příjde reálnější než Unchrated (pomineme-li zombie, že jo. V Uncharted jsou taky nadpřirozené věci). Na Uncharted (ale taky Tomb Rider apod.) mi nejvíc vadí, když vyluštíš deset hádanek a projdeš kilometry tunelů apod., abys pak objevil tajné údolí plné památek. Přitom tam stačilo zaletět vrtulníkem. A pak se příjde na to, že tě předběhli ostatní a očividně nějakou 100x snažší cestou, když tam byli schopni dotáhnout nákladní auta a stovky lidí. Stovky lidí, které nakonec zabiješ :D Nějakou logiku/realističnost v tom vůbec nemá smysl hledat...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 6. 2020 21:11

tdjohn píše:
N.Marko píše:Brzy na to budu dělat recenzi, ale už teď vím, že to dostane ode mě hodně.

Pošli pak link. Čím více o tom přemýšlím, tím větší sračka ten příběh je. Pokud to dělal hlavně Neil, tak na to prostě neměl. Hra je to úžasná po všech ostatních stránkách, což je o to horší. Nic lepšího z hlediska akce, atmosféry a animací dnes nenajdeš (nebo hraju málo). O to víc je šílený je, co s tim udělali. Dyť i ten Lev, co to jako mělo být? Proč to tam cpou? A nejhorší pro mě na tom je, že to zničilo celý svět TLOU a zároveň jedničku.

Kdo nehrál dvojku a měl rád jedničku, tak by to riskovat neměl. Přitom plno lidí je spokojený a já se ptám s čím...

Petice na změny příběhu s 20k podpisy také nebude normální :D Nečíst, pokud jste nehráli.
https://www.change.org/p/sony-remake-th ... us-part-ii

https://postscriptumgame.blogspot.com/2 ... dfoAsWHk1s

-- 29. 6. 2020 22:21 --

holubek002 píše:
TLOU jsem ještě nehrál. Ale to málo, co o tom vím, mi taky příjde reálnější než Unchrated (pomineme-li zombie, že jo. V Uncharted jsou taky nadpřirozené věci). Na Uncharted (ale taky Tomb Rider apod.) mi nejvíc vadí, když vyluštíš deset hádanek a projdeš kilometry tunelů apod., abys pak objevil tajné údolí plné památek. Přitom tam stačilo zaletět vrtulníkem. A pak se příjde na to, že tě předběhli ostatní a očividně nějakou 100x snažší cestou, když tam byli schopni dotáhnout nákladní auta a stovky lidí. Stovky lidí, které nakonec zabiješ :D Nějakou logiku/realističnost v tom vůbec nemá smysl hledat...

LOL, kápnul jsi na to :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 6. 2020 22:43

holubek002 píše:Lojza: Netuším, jak dlouho to zabralo. Taky by mě to zajimálo, ale ve statistikách čas není a k Social clubu nejsem přihlášen.

Nad Yakuzou 0 už jsem taky v minulosti párkrát přemýšlel, bývá to co chvíli za pár dolarů/eur. Ale vždy jsem se na to vykašlal.

TLOU jsem ještě nehrál. Ale to málo, co o tom vím, mi taky příjde reálnější než Unchrated (pomineme-li zombie, že jo. V Uncharted jsou taky nadpřirozené věci). Na Uncharted (ale taky Tomb Rider apod.) mi nejvíc vadí, když vyluštíš deset hádanek a projdeš kilometry tunelů apod., abys pak objevil tajné údolí plné památek. Přitom tam stačilo zaletět vrtulníkem. A pak se příjde na to, že tě předběhli ostatní a očividně nějakou 100x snažší cestou, když tam byli schopni dotáhnout nákladní auta a stovky lidí. Stovky lidí, které nakonec zabiješ :D Nějakou logiku/realističnost v tom vůbec nemá smysl hledat...

Zkusil jsem 5 misí v RDR2 a jako pecka. Vypadalo to nádherně... jen mě to vlastně vůbec nezajímá. Ať si Dutch dělá, co chce, mě to nezajímá :D Je to blbý, ale nic s tím neudělám. Nechytlo mě to na začátku, nechytlo mě to ani teď. Jsem v půlce 3. kapitoly.

Je to masakr, ale fakt je to hodně story-driven. Plno lidí tam vidí jen nudné souboje :D Je to možné, ale ten příběh k tomu má fakt grády. Ale zase se nedívám na filmy a hry také moc nehraju. Takže jsem trochu omezený, ale zase blbě udělanej příběh u TLOU2 poznám :D

Přesně jsi to vystihl :D Vtipná je i generace protivníků v místech, kde není žádný přístup. Je tam toho hromada, prostě se to bere jako akční hra, kde se ***** nesmí řešit.

-- 29. 6. 2020 23:47 --

N.Marko píše:https://postscriptumgame.blogspot.com/2 ... dfoAsWHk1s

-- 29. 6. 2020 22:21 --

holubek002 píše:
TLOU jsem ještě nehrál. Ale to málo, co o tom vím, mi taky příjde reálnější než Unchrated (pomineme-li zombie, že jo. V Uncharted jsou taky nadpřirozené věci). Na Uncharted (ale taky Tomb Rider apod.) mi nejvíc vadí, když vyluštíš deset hádanek a projdeš kilometry tunelů apod., abys pak objevil tajné údolí plné památek. Přitom tam stačilo zaletět vrtulníkem. A pak se příjde na to, že tě předběhli ostatní a očividně nějakou 100x snažší cestou, když tam byli schopni dotáhnout nákladní auta a stovky lidí. Stovky lidí, které nakonec zabiješ :D Nějakou logiku/realističnost v tom vůbec nemá smysl hledat...

LOL, kápnul jsi na to :D


Super, dík za link. Souhlasím s hodnocením, dal bych něco mezi 8 a 9. A samozřejmě nesouhlasím s použitím hlavy. Za poslední dny jsem o tom přečetl tolik, že to není vůbec tak jednoznačný. Mně tam vadilo, že ten příběh je špatně "puštěný". Možná ten nápad byl v pohodě, první zlomový začátek úplně v pohodě. Ale prostě celý je to splácaný tak dementně, že si to nejde užít. Ale právě pro lidi bez mozku je to v pohodě. Tak nevím... :D Je to složité téma a nevím, proč se to někomu líbí, i když by nemělo. Chápu ale všechny strany, fakt jsem toho přečetl kvanta.

+1
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 30. 6. 2020 23:42

holubek002 píše:Lojza: Netuším, jak dlouho to zabralo. Taky by mě to zajimálo, ale ve statistikách čas není a k Social clubu nejsem přihlášen.

I tak je to dobře namalované a to mi Warhammer nic neříká.

Nad Yakuzou 0 už jsem taky v minulosti párkrát přemýšlel, bývá to co chvíli za pár dolarů/eur. Ale vždy jsem se na to vykašlal.

TLOU jsem ještě nehrál. Ale to málo, co o tom vím, mi taky příjde reálnější než Unchrated (pomineme-li zombie, že jo. V Uncharted jsou taky nadpřirozené věci). Na Uncharted (ale taky Tomb Rider apod.) mi nejvíc vadí, když vyluštíš deset hádanek a projdeš kilometry tunelů apod., abys pak objevil tajné údolí plné památek. Přitom tam stačilo zaletět vrtulníkem. A pak se příjde na to, že tě předběhli ostatní a očividně nějakou 100x snažší cestou, když tam byli schopni dotáhnout nákladní auta a stovky lidí. Stovky lidí, které nakonec zabiješ :D Nějakou logiku/realističnost v tom vůbec nemá smysl hledat...


Mne to taky nic nerikalo nez sem vzal ze srandy starter set. Lore je teda masivni a hodne propracovane (aby taky ne kdyz to jede 30+ let). Kazda vetsi rasa ma vlastni pribeh a historii ktera se porad vyvyji. Nabizi se srovnani se Star Wars jen s tim rozdilem, ze ve WH je o dost temnejsi, depresivni a v podstate nic jako vylozene kladni hrdinove tam neexistuje. Stejne jako v realu. :D

Nakonec jsem koupil Yakuzu 0 a "hral" jsem asi 3-4 hodiny. Z toho jsem jsem asi polovinu cumel na cutsceny a cetl dialogy. Ale tdjohn ma pravdu, hlavni tahak tam je pribeh, takze ze se to hraje jako takovy laciny interaktivni film mi nevadi.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 7. 2020 00:06

Je to tak, nehledat v tom moc, ale rozhodně se můžeš skvěle bavit. Podle mě si to na nic nehraje a dobře zabaví :D Jsem rozjel mezitím Kiwami 1 a jako jo. Prostě než nastartuje příběh, tak je potřeba vydržet.

Na druhou stranu jsem rozjel i TLOU1, abych si spravil chuť po strašné dvojce a první hodiny moc zábavné nejsou, takže je to těžké. Mi přijde, že plno her by mohlo být kratších. Mně obvykle stačí 8 až 10 hodin na všechno. Třeba RDR2 nemám šanci dojet, protože je to moc roztahaný.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 7. 2020 13:46

Hraji GreedFall... ta hra je... hnědá. Úplně všude. Jo a kromě toho to je do očí bijící budget. Nevím, jestli to dohraju, ale na druhou stranu - jsem dost veliký masochista aby se to nakonec i stalo... :hm :roll:
Mezitím zanedbávám jinak skvěl Desperados 3. Jsem divnej :nenapadne
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 1. 7. 2020 16:41

To se mi líbí, že pořád hraješ ve vysokém tempu. Si myslím, že je to super zábava, jen plno lidí s věkem přestává. Jsem měl období nepříběhových her a zase se asi vrátím, abych projel pár kousků. Ale Greedfall podle popisu asi ne :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 7. 2020 19:30

Hraju, ale samozřejmě nestíhám - v pajplajně mám cca 6 her, další 4 tak nějak na "kompostu" a co čtrnáct dní vychází něco co mě zajímá. Peklo tohleto.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků