Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 6. 2020 13:26

Já vím :D Jenže nejsem na konci a nevím, jestli je to pravda. Zároveň hromada lidí je spokojená. Já čekal pokračování jedničky a dostal jsem něco úplně jinýho. Je to dobrý? Těžko říct, ale hraju hlavně kvůli příběhu a to 2 neumí. Akce je tam super, ale 30 FPS hra se nehraje kvůli akci. Nevím, musím to dojet.

-- 23. 6. 2020 14:29 --

Daleko víc to už připomíná Uncharted. Akce dobrá, příběh tak, aby se neřeklo, ale jako žádná pecka, na kterou se vzpomíná roky. To byla jednička.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 23. 6. 2020 15:48

User rating, co naskákal, byl kolikrát pár minut poté, co hra vyšla. Případně pár hodin, kdy opravdu není možné hru mít dohranou. Na to bych nedal. A každej má jinej vkus.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 6. 2020 16:18

Přesně, to bylo podle mě z těch spoilerů. Vkus evidentně nemá každý jiný, když to má 95 na MC a i v ČR to každý vychvaluje. Mně tam vadí, že to převrací celou jedničku a zároveň je o tématu, který mě moc nezajímá. Přijde mi, že si to ta hra nezasloužila, ale můžu říct až na konci. Jako hra to vypadá solidně, ale ta jednička to kazí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 23. 6. 2020 19:20

Sasakr píše:Mmm, Delta...

Volové, KCD, GTA5, Assasini a další AAA jsou odpadky, jo? :-D

No vidíš, KCD jsem vlastně taky vzal Sasakr way zadarmo :-)

Metacritic. To je to, kde se děcka domluví, že shodí nějaký film/hru a nahážou tam třeba z trucu nuly?
To už radějí českou databázi her.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 6. 2020 20:13

Sasakr way :D

Je to tak, já doufám, že je to tím. Asi jsem jedničku přecenil, co se týká příběhu. Jsem zvyklý po Yakuze, že mám půlhodinové filmečky s příběhem a to nemá žádná hra... až na MGS4 :D Tak asi je to zvláštní dobrodružství, které je určitě akční a tak, ale příběhově mi to nic zatím neříká.

Zase co si pamatuju, tak MGS4 bavil málo lidí (i Holubek říkal nic moc) a já miloval ten styl vyprávění. Hratelnostně to bylo slabší, ale jako šlo to.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 23. 6. 2020 21:14

Já si TLOU2 užil (paradoxně až po dohrání mi od Amazonu přišel voucher k pre-orderu :D LOL hovada). Podle mě to pěkně navazuje na události jedničky, ale jasně chápu, že se někomu nemusí líbit třeba styl vyprávění, který už není lineární jako posledně.
Brzy na to budu dělat recenzi, ale už teď vím, že to dostane ode mě hodně. Na druhou stranu - tohle je pro mě hra, kterou zahraji jednou a už se k ní nebudu vracet, protože takhle to je pro mě definitivní zážitek. Když jsem dostal jedničku v PS+, tak jsem si ji stáhl, ale prostě jsem nebyl sto se dokopat a znovu to zahrát. Některé věci by měli zůstat nedotčené.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 6. 2020 21:46

Jasný, asi jsem čekal něco jiného, i když to byla asi moje chyba. Prostě jednička byla road movie, kde to pořád jelo a v podstatě vše bylo nové. Nuda tam téměř nebyla a vše sedělo. Ale také jsem to hrál jen jednou. A hudba dělala velkou část hry.

U dvojky skoro vše znám a vlastně jsem čekal příběh. Jenže ND příběhy prostě nedělá, takže to byla asi moje chyba. Hra je to super, jen takové věci hraju hlavně s příběhem. Tu akci dokážu ocenit, ale jako i bez ní přežiju. Bez příběhu ne. A hudba tam pro mě chybí. Není špatná, ale jednička byla hudbou protkaná a byla skvělá.

-- 23. 6. 2020 23:21 --

OK, asi jo. Jedničku jsem hrál, protože jsem byl zvědavý, co se stane dál. A konec byl skvělý. Tím pádem je dvojka asi podobná, jen to nějak nefunguje. Pořád hraju a pořád nejsem spokojený s tím, co se děje :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 23. 6. 2020 23:25

holubek002 píše:Lojza: Mi se líbí, když si umí lidi poradit sami. Viz třeba: https://www.youtube.com/watch?v=LsT2U7cF20I. Než když si koupí hotové lepty, lepší sklíčka, hotové maskovací pásky na konkrétní typ atd. atd. Jasně, furt je to hromada času a umu, ale už se tam v mých očích ta modelařina trochu ztrácí.

Komplet. To řežu lupínkovou pilou, ručně bych to nedal. Kamarádka to okomentovala, že je to jako šití na stroji. Takže trochu gay no :D Ale není to do bytu. Sousedi by nebyli rádi.
Mám tady pár rozdělaných věci ještě v zásobě, ale zjistil jsem, že poslední změna u souborů cca září/říjen 2019. To jen k mé rychlosti :-)


Jasny, vim co myslis. Ja vim, ze kdybych zacal delat cely modely od piky, tak to kvalitativne nebude nikdy tak jak chci. Takze radeji koupim plastovej kit a ten namaluju. Btw. jsem to asi blbe napsal ze zacatku - Warhammer je z drtive casti o malovani nez o modelarine v tom pravym smyslu slova - davani toho modelu dohromady je tak 20% a malovani tech zbylych 80%. Jestli delam nejaky upravy tak treba jen postoj modelu, pridani zbrane a tak.

Posledni 2 vetsi projekty asi tohle diorama a jedna jednotka

IMG_20200608_180954.jpg


IMG_20200528_165920.jpg



Myslim, ze to je rozdil mezi skutecnyma a fantasy modelama. Mam pocit ze kdyz si chci postavit Spitfire tak mam relativne maly prostor jak ho nejak ozvlastnit (tj ze kdybych delal jeden ja a jeden Franta odnaproti tak budou vypadat vicemene stejne). Na druhou stranu s fantasy si clovek muze delat co chce (je jedno jestli vytahnu na stul ruzovej tank...). V tomhle se mi to strasne libi.
Jo no, myslel jsem ze na tyhle veci asi budes potrebovat vlastni dilnu. Kazdopadne jak rikam, tohle bych asi nedal. Trochu mi to pripomina ty dreveny stavebnice. :-)

Jo tyhle veci zdarma. :-D Stejne si to pridam do knihovny, zapnu to na 20 minut a pak se k tomu nevratim Protoze ty AAA hry ktery jsem chtel hrat tak jsem uz davno koupil, protoze jse vsechno porad ve sleve kdyz clovek pocka 2-3 mesice.

TLOU2 jsem nesledoval ani neplanuju kupovat. A podle toho co jsem cetl jsem udelal dobre - jak jsem psal, jednicka mne neoslovila. Zas je fakt, ze kdyz uz nekdo jde hodnotit na MC tak si tam jde jen stezovat. takze ty negativni reakce chapu. :D

Nikdo se netesi na novyho Crashe? To mi prislo jak blesk z cisteho nebe. Sice na tom nedela NG ale vypada to jako pokracovani na ktery jsem vsichni cekali. Snad to neposerou. :oboze
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 6. 2020 00:04

Lo!Zza píše:TLOU2 jsem nesledoval ani neplanuju kupovat. A podle toho co jsem cetl jsem udelal dobre - jak jsem psal, jednicka mne neoslovila. Zas je fakt, ze kdyz uz nekdo jde hodnotit na MC tak si tam jde jen stezovat. takze ty negativni reakce chapu. :D

Nikdo se netesi na novyho Crashe? To mi prislo jak blesk z cisteho nebe. Sice na tom nedela NG ale vypada to jako pokracovani na ktery jsem vsichni cekali. Snad to neposerou. :oboze

Tak dobře asi ne :D Ale jestli tě nebavila jednička, tak dvojka to lepší neudělá. Co tě na tom nebavilo? Hrál jsem jedničku asi před 3 lety poprvé a jako pecka neskutečná. Nečekal jsem nic a dostal jsem strašně moc. Mě odrazoval i ten strašnej začátek, jsem si říkal, že hrajou na city. Ale pak už to bylo OK.

Bohužel jsem nehrál. 30 FPS měl remake :(
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 6. 2020 20:23

Ufff, tak jsem to dojel. Dost jiné než jsem čekal a třeba to i časem ocením, nevím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 6. 2020 23:23

Jinak jsem si přečetl plno infa, jak to bylo celé myšlené a i od tvůrců a pak to vypadá o něco lépe. Podle mě jen neumí dobře vyprávět :D Když to vemu takhle zpětně, tak příběh smysl docela dává, i když ne úplně a zároveň mi to moc neříká. Spíše taková zajímavost než dobrý příběh pro mě. O to víc ale oceňuji vyprávění v Yakuze, i když tam zase plno lidí tvrdí, že je to jednoduchá sračka :D Fakt nevím. Tady mi chybí, že ty postavy nejsou vůbec rozvedené. To je jak v Uncharted, tam také nic moc není, jen hromada parádní akce. Měli by si najmout pořádného scénáristu, který vykreslí postavy trochu do detailu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 6. 2020 11:56

N.Marko píše:Brzy na to budu dělat recenzi, ale už teď vím, že to dostane ode mě hodně.

Pošli pak link. Čím více o tom přemýšlím, tím větší sračka ten příběh je. Pokud to dělal hlavně Neil, tak na to prostě neměl. Hra je to úžasná po všech ostatních stránkách, což je o to horší. Nic lepšího z hlediska akce, atmosféry a animací dnes nenajdeš (nebo hraju málo). O to víc je šílený je, co s tim udělali. Dyť i ten Lev, co to jako mělo být? Proč to tam cpou? A nejhorší pro mě na tom je, že to zničilo celý svět TLOU a zároveň jedničku.

Kdo nehrál dvojku a měl rád jedničku, tak by to riskovat neměl. Přitom plno lidí je spokojený a já se ptám s čím...

Petice na změny příběhu s 20k podpisy také nebude normální :D Nečíst, pokud jste nehráli.
https://www.change.org/p/sony-remake-th ... us-part-ii
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 6. 2020 16:22

A ten MC asi není úplně blbě. Přesně takhle se totiž cítím a měl by každý, kdo má rád přiběhové hry a jedničku:
My disappointment is immeasurable, and my day is ruined.
I waited 5 years to play this
And they gave me a horrible intro and **** ending
I just want to forget about this game.


Jsem zvědavý, jak to N.Marko vysvětlí. Zatím vysvětlování "příběhu" připomíná Half life 2, to znamená, že reálně tam skoro nic nebylo, ale každý si do toho vymyslí to svoje :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 6. 2020 21:40

tdjohn píše:Tak dobře asi ne :D Ale jestli tě nebavila jednička, tak dvojka to lepší neudělá. Co tě na tom nebavilo? Hrál jsem jedničku asi před 3 lety poprvé a jako pecka neskutečná. Nečekal jsem nic a dostal jsem strašně moc. Mě odrazoval i ten strašnej začátek, jsem si říkal, že hrajou na city. Ale pak už to bylo OK.

Bohužel jsem nehrál. 30 FPS měl remake :(


Hele to to asi přesně neřeknu. Prostě to na mne nezanechalo žádnej dojem. Já jsem to dobral hned po vydání ale nemůžu si prakticky vybavit žádnou scénu kromě možná dvou (mám to obráceně - myslím že ten první akt byl super a pak to šlo do kytek). Vzpomínám že to bylo víceméně to samé pořád dokola - propliž se kolem zombie a pak vystřílej lokaci aby jsi mohl pokračovat dál... Uncharted je sice taky to samé dokola ale příběhově a tempem mi přijde U mnohem lepší a zajímavější.

Jak říkám, nevím co přesně tam bylo špatně ale určitě znáš ten pocit když dohraješ hru a po pár letech zjistíš že si z ní v podstatě nic nepamatuješ. Buď příběhově nebo emocionálně. Dám osobní priklad třeba se Siren:Blood Curse (náhodná hra na kterou jsem si teď vzpomněl a hrál.jsem ji na PS3 zhruba ve stejnou dobu), tak sice s příběhu si moc nepamatuju ale do teď si vzpomínám jak jsem při hraní několikrát připosral a jak se mi svíral žaludek. S TLOU nic takovýho nemám.
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 6. 2020 22:54

Wow, tak to je zajímavý. Ale já fakt moc nehraju, takže pro mě to byl top. Začátek slabší, ale postupně mě dostalo vyprávění a postavy. Nakonec to dobrodružství bylo tak zajímavé, že nudné akční pasáže jako z Uncharted jsem přetrpěl a ty více hororové si užíval kvůli atmosféře. Skvělá hudba a uvěřitelné prostředí.

Proti Uncharted, které jsem čekal, jsem dostal do sebe zapadající akci, která byla o level jinde než cokoli od ND. Bohužel poslední pořádná hra pro mě od nich. U4 nebylo špatné, ale rozhodně si z něj nic nepamatuju :D

Part 2 tohle vše zklikvidoval. Podle mě jim to fanoušci nikdy neodpustí. MC je jasný ukazatel, co je s tou hrou špatně, protože ty negativní recenze všechny říkají úplně to stejné.

-- 26. 6. 2020 00:25 --

Asi zkusím dojet ten váš RDR2, protože po TLOU2 už nic horšího nikdo nikdy neudělá :D Takže to může jen překvapit. Hlavně mám oči zvyklé na 30 FPS, tak to chci využít.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků