Hledání staré závodní hry na pc

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dragirl 26. 1. 2020 23:44

Dobrý den,

je zde někdo, kdo hrál v letech 2007-2009 levné staré závodní hry? Hledám svoji nejoblíbenější hru z dětství a zatím bez výsledku. :oops:
Pamatuji si ji skoro do detailů, ale její název se mi z hlavy nenávratně vytratil. Závodní dráhy se nacházely ve vzduchu (přesněji v oblacích; byla vidět pouze obloha ze všech stran, žádná zeleň či vzdálená země) a byly poměrně úzké (přesto se na ni vešly vedle sebe čtyři auta) a jezdilo se s malými autíčky (podobné autům ,,t bird") bez řidiče. V každém závodu byly 3-4 auta (dalo se nimi i skákat přes krátké překážky). Člověk si mohl přebarvit kapotu, disky, světla i přední sklo podle libosti.

Cílem hry nebylo pouze dojet první ale také narážet, vystrkovat a shodit ostatní hráče mimo dráhu. Při shození se autíčko pod úrovní dráhy rozprsklo a pár sekund trvalo, než bylo opět na dráze. Hráč tedy ztratil drahocené sekundy. Projíždělo se kontrolními body a také se sbíraly speciální barevné kameny, které umožňovaly jet rychleji, střílet raketky po ostatních autech atd. Vzpomínám si, že se i na dráhách nacházely různé překážky např. těžké krabice a koule, které se musely při prvním kole odstrčit, aby se dalo projíždět. Samozřejmě nechyběly i vyjíždějící objekty, které znemožňovaly rychlé projetí daného úseku. Byly tam i speciální dráhy, kde kupříkladu chyběl kus silnice a člověk jej musel přeskočit, aby se dostal ke kontrolnímu bodu, který mu otevřel zbytek dráhy. Či se jezdilo po kluzkém a zpomalovacím povrchu.

Odhaduji její vydání na 2004 - 2006. Ale nedivila bych se, kdyby byla ještě více stará. Také si pamatuji, že se snad i daly vytvářet vlastní dráhy. V těchto dvou věcech si ale nejsem jistá. Tehdy mi bylo jedno, kdy hra vyšla, kdo ji vytvořil či jak se jmenuje. :-] Hlavně, že jsem měla co hrát. :-D

Dokázal by prosím někdo nahodit nějaký nápad? Byla bych za jakýkoliv název ráda či nápad. Chtěla bych si tuto hru znovu zahrát.


Děkuji za jakoukoliv odpověď. :)

P.S. Na Google obrázcích jsem již bezvýsledně hledala. Zadala jsem heslo ,,sky driving car games", ale nikde tam nebyla.
Dragirl
First Blood

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 2. 2020 13:36

Moje jakákoli odpověď je, že jsem kdysi měl DEMO z CD k časopisu podobně vypadající hry. Nemohl jsem si nic volit, jedna dráha v oblacích (nebo hory Tibetu), asi 2 auta k výběru. Vypadala jak retro mohutných SciFi anglických sporťáků. Pohled zezadu/povzdálí na jedoucí auto.

Možná to bylo na WinXP? Název nevím a také jsem kdysi hledal. Ale asi díru do světa neudělala a zapadla. Nejvíc se tomu podobá MegaRace 2.
......
Ještě si vzpomínám, že prostředí včetně dráhy údajně bylo vytvořené jako video-projekce, nikoli dopočítávané. Bylo to velmi plynulé.
meda2016
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků