Gothic III

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Chumbaba 12. 10. 2006 08:54

Tak přátelé, Gothic 3 je v prodeji, tak pište, jak vám chodí a jak se vám líbí! Podle mě si teď, když už vyšel, zaslouží vlastní téma.

Zatím jen úvodní dojmy:

Na mojí sestavě (AMD 3200, 1GB RAM, X800) na High vydatně škube. Na Medium škube taky, možná ale půjde hrát, počáteční masová bitka hru příliš nezpomaluje - problém ale je streaming jakmile vyrazím do divočiny, zoufale cuká. Hodně dělá nastavení dohledu a kvality textur. Zajímal by mě názor někoho, kdo má 2GB RAM - jestli to hodně pomáhá.

Jinak je to prostě Gothic, což je príma. 3D panáci vypadají někteří moc dobře, někteří průměrně, jen kamarády z předchozích dílů si pamatuji trochu jinak.

Manuál je trojjazyčný, takže děsivé české patvary jsou tentokrát nepovinné, což je dobře. K diskuzi určitě budou změny v systému ovládání, RPG systému atd.

Co si o tom všem myslíte?
Naposledy upravil Chumbaba dne 12. 10. 2006 09:13, celkově upraveno 2
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 10. 2006 08:57

Já jen že na 1 nebo 2 MB ram bych to hrát nechtěl :mrgreen:
Překlep, to se stane... :D
Ještě jsem nehrál ani dvojku, takže o trojce si nechávám zdát :lol:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 12. 10. 2006 10:27

SCobra píše:Ještě jsem nehrál ani dvojku, takže o trojce si nechávám zdát :lol:o/quote]

no to já sem nehrál ani jedničku .... takže nevim jestli má cenu trojku vůbec shánět
be obscene... be be agressive
van vren
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 10. 2006 11:01

van vren píše:no to já sem nehrál ani jedničku .... takže nevim jestli má cenu trojku vůbec sháněts/quote]

Sežeň si jedničku a pak uvidíš :wink:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 12. 10. 2006 13:25

Upozorňuju, že trojka bezprostředně navazuje na konec dvojky. Tj z lodi vystoupí partička: hrdina, Diego, Gorn, Milten... a hledají Xardase. Intro přitom nedoprovází jediné vysvětlující slovo (intro je zcela bez textu). Kdo nehrál předchozí díly, nebude vůbec vědět, co se děje... alespoň takhle úplně na začátku, pak se určitě chytne.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 12. 10. 2006 14:07

Chumbaba píše:Upozorňuju, že trojka bezprostředně navazuje na konec dvojky.j/quote]

Ovšem to je nemilé a vzhledem k ovládání je pro mě Gothic nehratelný (alespoň první díl .... a druhý na tom není o nic líp :?)
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 12. 10. 2006 14:08

trojka ma jine ovladani. Jinak i me ovladani od jednicky a dvojky odradilo.
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 12. 10. 2006 14:09

No, předešlé Gothicy jsem nehrál, tak jsem na to zvědavý :) ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 10. 2006 14:10

davee píše:trojka ma jine ovladani. Jinak i me ovladani od jednicky a dvojky odradilo.

Nevim, co proti tomu ovládání pořád máte :roll: Jen bylo trochu jiný než jinde. Já s ním neměl žádný výraznější problém, až na občas trochu špatný přehled v boji, ale dalo se na to zvyknout :wink:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 12. 10. 2006 14:14

SCobra: Jde o to, ze ovladani bylo velice krkolomne. Mackat nekolik tlacitek aby hrdina machl mecem me desne iritovalo.
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 10. 2006 14:19

Me to ovladani neprislo nicim podivne, normalne jsem to dohral bez komplikaci.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 10. 2006 14:21

_DAVE_ píše:Me to ovladani neprislo nicim podivne, normalne jsem to dohral bez komplikaci.

Aspoň někdo :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 12. 10. 2006 14:57

Ovládání je naprosto bezproblémové, jak u jedničky, tak u dvojky.Nevím co může někomu dělat za problém, když chce máchnout mečem, podržet myš a k ní zmáčknout např. A - seknutí doleva,D - seknutí doprava,S - blok, W - výpad dopředu.Na myši + WSAD pro pohyb a QERC pro zbytek věcí (deník, TAB inventář apod..) se hrajou oba díly perfektně, stačí nastavit max citlivost myši.Jinak jsi mě Chumbabo moc nepotěšil, mám podobnou sestavu (AMD3800,1GB,X800GTO), doufal jsem že to nějak na High půjde...no co, zítra se uvidí, sběratelská by už měla být na cestě.Jinak co se ještě týče původních dvou Gothiců, tak se jedná o naprosto úžasné atmosférou nabité hry, Oblivion se na takovou dvojku s datadiskem nechytá ani náhodou (dohrál jsem vše).Ale to je samozřejmě subjektivní:).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 12. 10. 2006 15:01

Gothic měl původně vyjít ve verzi pro konzole, takže to ovládání bylo pošahané kvůli tomu. A když už nic, alespoň tenhle problémek oddělil pravé hráče od plevele :twisted:
Oba díly jsem s chutí dohrál. Počkám si na recenze a pak možná pudu aji do trojky.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 10. 2006 15:07

8Paul - S X800GTO na HIGH ??? To nepocitej, asi vis jak chodi v takovem nastaveni Oblivion, G3 bude jeste pomalejsi.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků