Alpha prime

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 8. 10. 2006 17:18

Zanedlouho se objeví na trhu další česká akce s názvem alpha prime a proto tady dávám dojmy z beta testu (tiscali game):

Tento pátek proběhl v JRC na Národní třídě veřejný betatest české sci-fi FPS Alpha Prime, která má přijít do obchodů již za tři týdny. Za podpory sdružení vývojářů IDEA Games tvůrci z Black Element Software uspořádali „lov na bugy“, v rámci nějž si mohl kdokoli hru vyzkoušet a zároveň svými postřehy či připomínkami napomoci k vyladění chyb. Jako velký fanoušek daného žánru jsem si nemohl tuto příležitost nechat ujít a zařadil jsem se mezi pětici hráčů (hlavní nápor proběhl už začátkem týdne), kteří si titul přišli osobně vyzkoušet - byť všem komplikoval život dlouhý výpadek proudu kvůli nedaleké stavbě.

Předváděná verze Alpha Prime už samozřejmě byla kompletní, včetně nadabovaných cutscén. Těch je poněkud více a delších, než jsem čekal. V zásadě lze říci, že každá z devíti úrovní hry začíná a končí pořádným, klidně i pětiminutovým filmečkem. Navíc jsou ještě pasáže, kdy se vaše postava zastaví a baví se s někým po vysílačce – bohužel jste v daném okamžiku zranitelní, přestože nemůžete svoji postavu ovládat. Doufejme že to je jedna z chybek, které ještě autoři odstraní. Všechny ty filmečky – renderované přímo v enginu hry - vypráví docela zajímavý příběh, plný (úmyslných?) odkazů na klasické sci-fi filmy. Jak už nepochybně víte, budete řešit vzpouru robotů a zešílení lidské posádky na tajemném asteroidu Alpha Prime. Ke slovu přijde také tajemná mimozemská bytost nebo vojenské jednotky důlní společnosti, které se snaží celou aféru smést likvidací všech svědků. Dobrou atmosféru podporuje také kvalitní hudba, která přechází z orchestrální (elektronicky simulovaný orchestr) filmové do techna (ústřední skladba v titulní obrazovce mne svojí hudební i technickou kvalitou vysloveně zaskočila :-)

V souvislosti s Alpha Prime se hodně napsalo o grafice nebo fyzice, ale v tomto ohledu jsem byl mírně zklamán – obojí je víceméně funkční, bez nějakých „wow“ momentů. Hra byla často přirovnávána k titulu Doom 3, ale ve skutečnosti zase tak dobře nevypadá. Hodně velkým zklamáním je také šablonovitá umělá inteligence. Na druhou stranu se ale hodně Alpha Prime příjemně hraje. Pokud si zvyknete na relativně vyšší obtížnost, užijete si parádní bezmyšlenkovitou střílečku. V tomto ohledu se hra podobá jinému nedávno vydanému českému titulu El Matador.

Během nějakých pěti hodin Alpha Prime jsem se dostal do sedmé úrovně, ale musím dát tvůrcům za pravdu, že v daném bodě začínaly být úrovně větší a těžší. Očekávat tedy můžete nějakých 10–15 hodin čisté herní doby pro dobrého hráče. Musím ještě dodat, že v oné sedmé úrovni mě hra stále stejně bavila a hodně jsem chtěl vidět, jak příběh dopadne – bohužel však kvůli jednomu z bugů hra v dané lokaci padala a nešlo ji dokončit. Přejme tedy autorům, aby se všech chybek stihli zbavit a titul si našel své fanoušky. Za sebe mohu říct, že se rozhodně na ten konec plánuji podívat!
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 8. 10. 2006 18:14

No vypada to dobře co tady píšeš ale uvidime (věřím ře to bue super)
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 8. 10. 2006 18:17

Já jsem to nepsal..je to z tiscali však jsem to tam uvedl :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 8. 10. 2006 18:20

No jo ale já čtu mezi řádky
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 10. 2006 06:50

Tak má to dobré předpoklady.Neff jako scénárista není k zahození.Netěším se na to,ale jsem hodně zvědavý.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 10. 2006 07:48

jezek píše:Tak má to dobré předpoklady.Neff jako scénárista není k zahození.Netěším se na to,ale jsem hodně zvědavý.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 9. 10. 2006 22:05

No moc tomu šance nedávám..vypadá to jak doom3 a navíc po zkušenostech z elmatador nevím nevím
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 10. 10. 2006 06:15

Ještě ho může zachránit příběh,aspoň podle těch dojmů.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 11. 10. 2006 21:50

Tak dneska jsme to zkoušeli chviličku na Invexu s C.I.S.Im za dohledu ježka, nevypadá to špatně, ale vypadá to jako grafický klon D3 :lol: ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 12. 10. 2006 05:52

Dohužel musím souhlasit.Opravdu to leveldesignem a vůbec celkovém vzezřením připomíná D3 nebo možná Q4,ale to je prakticky to samé.Jediný rozdíl je ve zbraních a že textůry nejsou tak lesklé jako u id softu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 12. 10. 2006 13:00

taky si říkám že to vypadá jako D3 ale docela se mi to líbilo
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 12. 10. 2006 13:31

A hlavně, na těch Pc, co jsme to na Invexu hráli, tak to mělo bugů jak něco, několikrát se stalo, že si se někam dostal a nešlo jít dál, tak vždy ten chlap od toho stánku na něco máčkl apt. a už zase šlo :lol: ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 12. 10. 2006 13:55

Njn beta verze co chceš :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 12. 10. 2006 14:41

C.I.S.I. ho zkoušel na Invexu,bohužel je tam houby vidět:
Obrázek
Includes taky:
Obrázek
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 11. 2006 22:51

TAk jsem si stáhl demo a jsem sakra zklamaný...automaticky mi to nastavilo vše na high a jakmile spustím hru tak to jede tak 3FPS...aby mi to jelo plynule tak jsem musel snížit vše opravdu VŠE na LOW a povypínat vše od stínů po pixel shadery...pak to jede svižně ale sem tam v přestřelce se ještě někdy ukáže malý zásek...jako WTF???
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků