Překlad konzolových her do češtiny

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 6. 2006 23:08

Pokud se nepletu tak podrobny popis instalace je v tom balicku s CZ, staci stahnout a precist. Myslim ze vetsi zasah nez chip na te konzoli nebude treba. :wink:
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 6. 2006 23:11

Silent hill - navod.

Původ čeština z PC od autora: Gorthaur Heruwath --upravil pro Xbox DESPE1


--Instalace do Xboxu na HDD--

1,- Propoj se přes FTP s Xboxem

2,- Najeď do E,F nebo G kde máš složku games (hry).

3,- Najdi složku Silent hill 4, otevři soubor DATA a překopíruj (přepiš) všechny soubory Message...bin(13x)
Pokud si budeš chtít zazálohovat Angličtinu tak originální soubory změn všechny koncovky na .bina "(příklad:
message_ common.bina)."
Tím pádem soubor se nespustí a bude schován abys ho mohl později použít,
Jinak už to nejde vrátit a bude to jen česky!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud nemáš možnost se propojit a nebo si to chceš dát na DVD (záložní kopie) je potřeba

1,- Vytvoř si někde složku v PC třeba v dokumentech Silent Hill 4

2,- Pak otevři přiložený soubor Xiso a spust xiso.exe

3,- Pokud se ti v hornim rámečku nezobrazí název tvé mechaniky(vypalovačky), tak nainstaluj přiložený program
ASPI .Počítač se pak restartuje!--pak by se ti měl objevit název mechaniky

4,- vlož do mechaniky hru Silent Hill 4 (xbox) a klikni na lupu v Xisu vedle názvu mechaniky,
zobrazí se ti složky celé hry,pak klikni na obrázek 2hý zleva DVD s červenou šipkou na horu(Extract all)
otevře se ti kam to chceš uložit,najdi si vytvořenou složku v dokumentu Silent Hill 4 a klikni na OK.
Celá hra se uloží na HDD v PC a je už viditelná
Pokud se ti podařilo dojet až sem, máš to nejhorší za sebou :-)

5,- Najdi složku Silent hill 4, otevři soubor DATA a překopíruj (přepiš) všechny soubory Message...bin(13x)


6,-Pokud to máš kompletně dodělaný, tak ted otevři Xiso a klikni na obrázek 4tý zleva DVD s rukou(Make xISO)
zobrazí se ti tabulka a najed na Silent Hill 4 co máš v dokumentech,zobrazí se ti další tabulka jakej název
hry chceš napsat(Silent Hill4 CZ) a kam to chceš uložit.
Po uložení se vytvoří soubor Silent Hill4 cz.iso a to stačí vypálit v NERU nebo ALCOHOLU 120%.
pak to vložit do Xbox mechaniky a začít hrát :-)

Duofám že sem to nějak vysvětlil a neni to moc složitý

Pokud budeš mít nějaký dotaz napiš na despe1@seznam.cz
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrtak 29. 6. 2006 01:49

mno na cestiny.cz uz nekdo preklad Zelda: OoT oznamoval tak pred 2roky. Myslim, ze tam byly I naky screeny
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 29. 6. 2006 04:34

lidi jsou hrr a nakonec se na to vykaslou
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 29. 6. 2006 07:56

Paar píše:jeje... ja chci cestinu na konzolich, ne na emulatoru...


Na PS2 už lecco je v Češtině tak určitě toho bude ještě více v češtině pro PS3. Na Xbox360 taky určitě budou nějaký hry v Češtině, protože by tady měla taky lauchovat a Microsoft všechny své produkty včetně her nechával lokalizovat do Češtiny - takže šance tu je.

Ve Wii vidím další možnost - díky SD slotu si lidi mohou podobně jako u počítače nahrát trainery nebo vyměňovat uložené pozice. Kromě toho bys mohlo být možné stáhnout si ze hry text na tu kartu, v počítači ji přeložit a pak zase dát do SD slotu.... Nintendo zapřemýšlej o tom.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 29. 6. 2006 12:14

_DAVE_ píše:Panove, na XBox se CZ uplne normalne delaji !! Nevim jak jinde, ale tam to problem neni.


Na PS2 taky a dokonce oficiálně od SONY.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alergik 29. 6. 2006 18:09

Začal jsem překládat hru Legend of Zelda - Ocarina of Time pro konzoli Nintendo 64. Překlady se odehrávají klasicky v hexaeditorech a samozřejmě existují i utility pro extrakt grafiky a její úpravy.
Já hledám zájemce s technickými znalostmi. Jsem překladatel. Máte někdo zájem pracovat na překladu hry Legend of Zelda - Ocarina of Time?

PS: Samozřejmě, že hru (jakoukoliv) lze přeložit. S délkou textu může, ale i nemusí být problém, protože výrobci tam ponechávají prostor pro jiné jazykové verze (osobní zkušenost). Já bych se ale chtěl zaměřit na jedinečné tituly pro konzole generace Playstation (1) a Nintendo 64.
Jako první by měly na řadu přijít Zelda (N64) a Final Fantasy VII (PSX).

Zájemci, hlaste se!

PPS: Poláci už dokončují překlad Final Fantasy 8 a Zeldu už mají přeloženou. Rusové taky. Jakto, že "my" jsme tak neschopní? :)
Naposledy upravil alergik dne 29. 6. 2006 18:12, celkově upraveno 1
alergik
First Blood

Odeslat příspěvekod alergik 29. 6. 2006 18:11

:wink:
alergik
First Blood

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 29. 6. 2006 18:25

Na tom něco bude. ^^
Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 6. 2006 18:28

Otazka je pro kolik lidi ten preklad bude. Ale ja si cenim uplne vseho, protoze anglicky tak abych plne porozumel treba Oblivionu neumim.
Vim o borcovi ktery se ted nedavno vrhnul na velmi stare adventury od Sierry a Lucasu. Taky to bude nejspis pro malo lidi ale mu to pry nevadi.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alergik 29. 6. 2006 19:32

Mám rád retrogaming a možná někteří z Vás budou souhlasit s tím, že hra se dá považovat za umělecké dílo zrovna tak, jako film, hudba či socha. Já se tak k hrám stavím a mám rád tituly, které se objevily pouze na dané konzolce. Hledám a sbírám takové hry na všemožné konzole (vše v emulaci na PC). Zelda je titul výjimečný, objevivší se právě a jen na jediné konzolce (N64). Baví mě vracet se zpět v čase a objevovat klenoty herní minulosti.

A teď zpět k tématu:
Najde se tu někdo, kdo by měl zájem o práci na překladu? Odměnou za překlad bude jen a pouze dobrý pocit. Jedná se spíš o fanouškovskou činnost. Jde o to vybrat tituly, které jsou neopakovatelné a nenechat je upadnout v zapomnění. A proč zrovna Zelda? Napadá mě jedna věc. Stále se divím tomu, kolik vysoce kvalitní zábavy lze napěchovat do cca 30MB. Smekám za tohle klobouk před Nintendem a všemi šikmookými kamarády, kteří se podíleli na vývoji Okaríny.
alergik
First Blood

Odeslat příspěvekod pierek14 30. 6. 2006 15:29

To je to samé jako Super Mario 64 je v 9 MB a přitom je do dnes poažovaná za nejlepší plošinovku....
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron