Váš "konzolový příběh"

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod pierek14 1. 6. 2006 11:20

Napište sem jak jste se dostali k vaší první konzoli a jak jste v "konzolovém světě" pokračovali.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 1. 6. 2006 11:29

K prvnímu vysvědčení jsem dostal Gameboye - to bylo před devíti lety. V té době jsem hrál i na počítači. Hrál jsem hry pro MS Dos. Později jsem začal hrát karty a logické hry přímo ve windowsu. Pak tuším, že v roce 2000 jsem mámě udělal něco s počítačem a tak si koupila nový a já dostal ten starý, který byl zupdatován. Začal jsem si kupovat časopisy s plnýma hrama. V roce 2001 jsem si k 11. narozeninám vyprosil Gameboy Advance. Těsně před Vánoci v roce 2002 můj první počítač zhebnul a tak jsem dostal nový, který používám až do teď. Těsně před Vánoci 2004 jsem si ho chtěl nechat zupdatovat, ale pracyh nevystačili a tak jsem si koupil Gamecube.

V létě 2005 jsem si koupil NIntendo DS a vyměnil pár her pro Gamecube za Nintendo 64. V lednu 2006 jsem si koupil SNES a v březnu 2006 NES.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ReacT 1. 6. 2006 11:30

Ma prvni byla u tety v Jablonci.. Kazde leto jeste pred padem bolseviku jsem k ni jezdil na prazdniny, no a kdyz bylo spatne pocasi tak tam byl o v zaloze Atarko.. :-] To byly rezby. Pak nam nasi koupily takove ty videohry od Vietnamcu.. Take cool.. Byla tam takova jedna hra podobna Mariovi, byla mozna jeste lepsi.. :-] Mezi tim se k nam dostal nejaku cestou pocitac a tak jsem se v nem zacal take prehrabovat.. V mem vrcholu se mi podarilo rozbehnout CD TOSHIBA na P6.. :-] Ktera nemela officialni podporu a dokonce jsem se uz nevim kde docet, ze nad tim doumali vsichni odbornici a neprisli na reseni.. Ja jsem trochu upravil jeden soubor, uz si nepamatuju jeho nazev ani jak jsem to udelal a nabehlo to.. :-]
Pak jsme chodily z brachou do jednoho herniho obchudku, meli tam videohry vseho druhu.. {SONY,SEGA,NINTENDO}. Tak jsme si hodne prali segu.. :-] Koupily jsme si spolu za nasetrene penize SATURNA, coz byl krok vedle.. Jak ja pak toho litoval, ze jsem si neporidil SONY PS1.. A pak uz to zaclo litat.. :-] Nove kompy PS2 a tak.. Jedinou znackou na ktere jsem nikdy v podstate neparil je NINTENDO, samozrejme ze jsem hral nejake ty emulatory, ale nikdy jsem si neporidil primo masinku. Coz bych ale rad zmenil s Wii.. Nemyslim, ze hned pri launchy bude vyborny, ale verim ze za nejakej rok to bude party masinka, ktera Vam nahradi drahe utraceni za navstevy hospod, diskotek a tak, i kdyz na jedno pivko.. :-]]
Pripravit na start a napalit to jesterkou primo do nosniku.. :-]
ReacT
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 1. 6. 2006 11:40

No ty hry od vietnamců jsou většinou clony NESu
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 1. 6. 2006 12:57

Já jsem začal na PSX, pak jsem ho vyměnil za PC a asi před rokem a půl si koupil GC no a rok tomu co jsem si koupil NDS :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 1. 6. 2006 13:19

Muj pribeh.... :?

Jako spravny paran jsem odrostly na nejakem 8-bit systemu, v mem pripade Atari 800XL. pak samozrejme PC, od 286 az po AthlonXP.
ovsem co se konzoli tyce, uz si zacatek moc nepamatuju. ani nevim, proc jsem si koupil jako svou konzoli Nintendo64. nejspis to bylo kvuli cene, mozna kvuli hram, co jsem hraval na emulatoru. pamatuju si, ze jsem na nej drel jak kun na Nove Huti. kazdopadne jsem s nim byl tak spokojeny, ze je ze me bigN fan a uz nechci menit.
a protoze jsem nazoru, ze kvuli jedne hre se vyplati koupit cely novy system, jsem zavalen i Playstationama a brzy budu prevalcovan Dreamcastem.
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcil 1. 6. 2006 15:07

já začínal na didaktiku gama a kompakt, aby mě nakonec rodiče podle nechali přesedlat na PC, protože ho tajně koupili. Od té doby jsem horlivý zastánce PC her, ačkoliv si všichni písíčkáři okolo mě (jen se držím při zemi, páč mám narozdíl od nich přehled) myslí opak :-)
A konzole, velkou televizní jsem nikdy neměl, pouze GameBoy Color s těmi nejhoršími hrami, co byly na trhu, pak GameBoy Advance SP, s těmi nejvíc podobnými hrami PC hrám, co byly na trhu a pak NDS, se všemi hrami, páč jsem rezignoval, neboť na NDS je opravdu málo her podobných hrám z PC (ale zatím nelituji)
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 1. 6. 2006 18:21

Takže u mne se to má asi takhle v následujícím pořadí, ale vzhledem k tomu, že jsem měl doma většinou dva tři soustruhy na hraní si to možná nepamatuju přesně :-).

COMMODORE 64 (dodnes mám doma)
AMIGA 500 (rozebrána, nikdy již nesmontována)
SEGA MEGADRIVE (půjčena, nikdy nevrácena)
GAMEBOY (zmizel neznámo kde)
AMIGA 1200 (dodnes mám doma, odešlo trafo)
ATARI JAGUAR (prodán nějakýmu joudovi za 3000,-, když jsem mu řekl, že je to nejmodernější konzole, která má i "HIKOVO STÍNOVÁNÍ"
PSX (dána do zastavárny, nevyzvednuta)
PS2 (current machine)
GAMECUBE (půjčen bratrovi, ten půjčil svému kamarádu, jenž odjel makat do Anglie, konzoli zapoměl jaksi vrátit)
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 1. 6. 2006 18:49

No vidím, že své konzole rád půjčuješ :D
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 1. 6. 2006 18:50

vypada to, ze pucovat se nevyplaci :)
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 1. 6. 2006 19:46

Jo to máš pravdu - kamarádovi v německu jsem půjčil Crystal s tím, že mi ho po půl roce vrátí. Akorát už asi 2 roky nebyla příležitost se vidět :D

A můj další kámoš má můj PKMN Yellow
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 1. 6. 2006 19:48

A pak na mě kamarádi koukaj jako na vraha, že jim nechci něco pučit.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 2. 6. 2006 07:15

ocelot69 píše:GAMECUBE (půjčen bratrovi, ten půjčil svému kamarádu, jenž odjel makat do Anglie, konzoli zapoměl jaksi vrátit) /quote]

Tak tohle me rozesmalo - holt cizi nestesti potesi :-) A jeste jsem se chtel zeptat, Ocelote, nepujcil bys mi PS2? :twisted:
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 2. 6. 2006 08:04

Kdyz jsem byl maly spunt, ani nevim kolik mi mohlo byt, koupili mi rodice Atari 2600. To byl naprosty ulet a znicil jsem na nem spousty joysticku.
Kdyz jsem byl vetsi donutil jsem rodice, aby mi koupili NES...a myslim, ze prave v tom okamziku jsem dokonale propadl konzolim.
Potom nasledovalo delsi obdobi temna, ktere bylo ukonceno az pocitacem. I zanevrel jsem na konzole, take proto, ze jeden muj soused mi neustale cpal do hlavy, ze jeho PSX je lepsi nez moje PC, ze nej jsou zabavnejsi hry...bla, bla, bla. Stal se ze me hardcore PC hrac. Potom jsem ale doma poradal malou akci a kamos tam vzal PSX...a jelikoz se zlil jak doga, zapomel si ho u me....druhy den jsem na nej tak po ocku koukal a rikal si, co s nim budu delat? Tak jsem ho zapojil do TV, ze si neco zahraju (Tekken 3) a to byl asi druhy zlomovy okamzik meho konzoloveho zivota. PSX uz jsem nikdy nevratil (ok, ok, zaplatil jsem ho :)) a mam ho u TV dodnes.
Dal uz to je nuda - GBA, PS2, Xbox, NDS, PSP 8)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 2. 6. 2006 08:30

velmi pekny pribeh! :)
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků