Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 26. 4. 2006 08:44

jo no :D
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 26. 4. 2006 08:57

ocelot69 píše:...a zákaz hraní na NINTENDU 8).>/quote]

To predevsim.
Dukazu, jak moc je hrani na nem skodlive, jsou v okolnich postech mraky :D
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 26. 4. 2006 10:59

Je fakt že takové krátké příspěvky patří spíš do chatu než tady do fora...měli by jste se toho vyvarovat smoku a Lloyde...já hraju na nintendu a škodlivé to není Darku :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 26. 4. 2006 11:03

uz ma z toho Sony portejbl nejake bludne predstavy :twisted:
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wiskas 2. 5. 2006 06:08

Tak jsem dohrál Xenosagu Ep.1. Docela mi ale vrtá hlavou, jak je možné u takové hry hodnotit příběh, když celých těch 40+ hodin je v podstatě prológ - seznamení s většinou hlavních postav, jejich rozestavení tam kde je chtějí autoři mít a nastínění děje, což u Xenogears odpovídá přibližně době od začátku do první návštěvy Nisanu. Pevně věřím tomu, že v kombinaci s Ep. 2 a 3 (a se štěstím i dalšími) to může překonat i Xenogears, ale tohle je "jen" milion nádherně zpracovaných otázek a nedokončených témat.
For God doth know that the day ye eat thereof yer eyes shall be opened and ye shall be as gods, knowing good and evil.
Wiskas
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 4. 5. 2006 06:54

Vcera jsem si vyzvedl Final Fantasy Crystal Chronicles a Kingdom Hearts: Chain of Memories. musim rict, ze prvni dojmy jsou kladne jak to jen jde (bodejt, kdyz jsem za to vyhodil tolik penez :mrgreen: ). Kingdomu jsem ale jeste nenechal takovy prostor, jelikoz jsem nedohral jednicku na PS2. takze reakce dam jindy.
ted se budu venovat FFCC... musim se postavit proti vetsine recenzi, ze je single player nuda. NENI! FFCC me prikoval a nepustil. musim ale priznat, ze na zacatku (kdy jsem neznal principy hry) jsem byl dost zmateny a moc se mi do toho nechtelo.
na zacatku jsem si pojmenoval svou rodnou vesnici, pojmenoval si sveho hrdinu, vybral si rasu (ja si vzal clavata/cloveka, toz jsem hrd na svuj ras nee...? ). mohl jsem si vybrat i jeho pohlavi a vzhled. pak zacina samotne dobrodruzstvi, putovani po world mape a hrani jednotlivych kol. probiha to tak, ze s karavanou vzdy dojedu na urcite misto (world mapa je jen jednoducha mapa, zato krasne udelana) a po zmacknuti A se dostanu do urciteho kola. bud je to dungeon, nebo mesto apod. co se tyce dungeonu - jsou vyborne. nejsou moc dlouhe a kazdy je originalni. kazdy z nich je zakonceny jednim bossem, vetsinou ne moc tezkym (za to zdlouhavym, ale ne nudnym). po jeho porazeni se dostanu ke stromu, ktery mi da kapku vzacne kapaliny, kazda kapka zaplni tretinu nadoby. hra se hraje na roky, na kazdy rok musim naplnit nadobu znova.
cekal jsem opravdu dobrou grafiku, ale TAK dobrou ne. u takovych her si clovek uvedomi, jaky ze je vlastne rozdil mezi GC a PS2 (a neni tak maly, jak proklamuji nekteri playstationari). hra svetel a stinu, animace, barevna paleta (pocit pohadky je velmi intenzivni, to je rozhodne dobre; nekdy mi to grafickym stylem primelo starfox adventures). byl jsem omracen, kdyz jsem se poprve prosel zkrz proud miasmy (smrtici latka, ktera je vsude na planete, proud je specialni misto, kde je miasma silne koncentrovana). vsak ten kdo hral ci si to zahraje mi to potvrdi. efekty vody jsou nadherne. celkove pred "game designers studiem" smekam, je to jejich prvni hra tusim.
taky musim vyzdvihnout zvukovou kulisu hry, motiv cele hry je keltskeho razu. nadhera. uz pri intru jsem si rakal "jo to je ono".
trochu mi vadi zafixovana kamera, nejde s ni hybat a nemoznost pouzivat utok a obranu zaroven (je to vlastne docela logicke, souhlasi to s pravidly napr FFVII).

pro vsechny majitele GC - kupte si to, ci aspon pucte. stoji to rozhodne za to!!! vsechna ta chvala patri singlu, nedokazu si predstavit, jake to bude v multaku... bohuzel devitku u me nema, ale velmi silnou osmicku si rozhodne zaslouzi!

edit: taky bych chtel trochu pokarat hru za krapet neprehledny inventar... ale to jsou malickosti.
a vlastne jeste jeden neduh - hra jede jen v 50Hz. ale po par minutach jsem to uz ani nevnimal... neni to tak hrozne, kdyz si uvedomim, ze temer vsechny hry na PS2 jedou taky v 50Hz...
Naposledy upravil Paar dne 4. 5. 2006 09:14, celkově upraveno 1
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 4. 5. 2006 09:00

Jasně paare pujčíme a víme od koho :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 4. 5. 2006 09:15

:twisted: od koho?
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 8. 5. 2006 19:39

Soudruzi japanofilové, dlouho jsem tu nebyl. Dneska jsem si ovšem půjčil PS2 s FFX, za měsíc tedy očekávejte flame obřích rozměrů, převrat na fóru, apokalypsu nebo tak něco. :twisted:
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna 9. 5. 2006 05:00

promazán OT
Alianna
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 9. 5. 2006 16:08

Alianna píše:promazán OTT/quote]


Když promazáváš, tuhle informaci napiš do posledního příspěvku (edit), takovýhle post je spam a nic jiného, navíc to zvyšuje šanci, že se už nikdo v tom topicu neozve. To jen tak mimochodem, nedej Bůh, že bych ti chtěl radit.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 9. 5. 2006 16:10

To musí vždycky udělat, aby byla důležitá...
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 9. 5. 2006 16:32

Lloyd.Irving píše:To musí vždycky udělat, aby byla důležitá...t/quote]

Přesně tak...prvně jsem si myslel že aliana aspon tady něco dělá ale když maže už malinky naznak OT který by tady klidně zustat mohl tak to už je docela maras :shock:
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 9. 5. 2006 16:40

Dlouho jsem tu nebyl, nepřísluší mi ji hodnotit. Ale z několika měsíců administrátorské praxe a několika let na různých fórech jsem došel k závěru, že není nic horšího, než-li moderátor, který má o sobě a své funkci velké mínění. Samozřejmě tohle nechci vztahovat na nikoho konkrétního tady, mluvím obecně.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peanut 9. 5. 2006 16:47

Vy nemáte strach to říkat takhle nahlas? Tady je to nebezpečný.
peanut
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků