Téma "Jak si vytvořit vlastní hru?"

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod includes 13. 3. 2006 19:08

Neplánujete nějaké takovéto téma,myslím,že mnoho pařanů by zajímalo, jak si např. vytvořit jednoduchou hru atd....a vše to napsat do časopisu? Dík za odpověď...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elfkam66 13. 3. 2006 19:29

wow...tak to by se fakt hodilo. No tak základem by bylo asi programování,že? No tak to zatím budu asi jen hráč :D
Tak jsem tu po dlouhe dobe, snad se tu udrzim ;-)
"It's better to burn out than to fade away..." Kurt Donald Cobain, Nirvana
Peace, Love, Empathy
elfkam66
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 13. 3. 2006 19:32

elfkam66 píše:wow...tak to by se fakt hodilo. No tak základem by bylo asi programování,že? No tak to zatím budu asi jen hráč :Ds/quote]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já umím perfektně HTML a CSS, jakž takž PHP to asi stačit nebude, co? :lol:
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 13. 3. 2006 20:50

includes píše:Neplánujete nějaké takovéto téma,myslím,že mnoho pařanů by zajímalo, jak si např. vytvořit jednoduchou hru atd....a vše to napsat do časopisu? Dík za odpověď...k/quote]


Nápad je to určitě lákavý, ale přemýšlím, zda by zaujal větší množství čtenářů. Druhou dosti podstatnou otázkou je, co by mělo být obsahem takovéhoto článku. Sedm stránek je na článek o programování docela málo:) Ale zkusíme nad tím zapřemýšlet a uvidíme, co z toho vyjde. Díky za tip!
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 3. 2006 23:09

Asi tu máte špióna, protože někde (asi Score) takové téma už začalo - zabývaj se tam posledním Game Makerem.
Pozdě pánové, moc pozdě. Jedině že byste nakousli tvorbu hry v C
:lol: Ale to je na víc než jen na 7 stránek - tak na 7 tisíc...
Nebo RPG maker je docela slušnej nástroj.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 14. 3. 2006 12:15

To delame ve skole v predmetu ZPG kde pracujeme v OpenGL.. Jako udelat prostor a pohyb v nem to neni nic sloziteho spis je to matematika,ale co ja pokladam za nejhorsi je vyresit tam kolize.. Objekty se daji importovat. (viz kamos pouzil modely z Q3 nebo 4?)..

Asi lepsi pro zacatecniky je nejaky ten game maker..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elfkam66 14. 3. 2006 15:34

4 Honza Morkes...Do toho,do toho :D Tak to necpěte do časáku, ale semka na net...
Tak jsem tu po dlouhe dobe, snad se tu udrzim ;-)
"It's better to burn out than to fade away..." Kurt Donald Cobain, Nirvana
Peace, Love, Empathy
elfkam66
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Triple T 14. 3. 2006 20:16

SCobra píše:takové téma už začalo - zabývaj se tam posledním Game Makerem.k/quote]
Tak to vypada spis na tema "Jak zaspamovat freeherni web?" (takove by taky mohlo byt zajimave, kdyby se to udrzelo v ciste parodicke/ironicke rovine). Téma "Jak si vytvořit vlastní hru?" by vydalo na samostatny magazin, nicmene neco jako letmy nastin by se mozna dalo zapasovat i do Doupete, nejspis hlavne obecne veci typu "vyber vhodneho jazyka".
Triple T
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 14. 3. 2006 20:37

Zní to sice zajímavě, ale nějak nevím, o čem přesně by takový článek měl pojednávat. O možnostech, kterak vytvořit vlastní hru (gamemaker, C, Delphi, Flash...)? Přesnější popis oné možnosti? Nevim.
Prostě programovat a programovat, až do toho člověk pronikne, tak jistě vymyslí nějakou hru
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 15. 3. 2006 14:51

Tak jak koukám, jak se debata rozjela, tak by se možná více hodilo do Computeru, ale uvidíme co z toho vzejde :wink:
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Triple T 15. 3. 2006 15:56

includes píše:Tak jak koukám, jak se debata rozjela, tak by se možná více hodilo do Computerut/quote]
Myslis, ze Computer cte vice potencialnich vyvojaru her?
Triple T
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 15. 3. 2006 16:03

Nevím,ale čte ho hodně lidí to za 1.) a já taky :mrgreen:, to je za 2.)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ratchet 8. 9. 2006 13:31

prosím vásnemáte někdo nějaký program,jako aby si mohl vytvořit vlastní hru!!ozvěte se mi na:
tomkacaras@seznam.cz
diky moc :lol:
Ratchet

Odeslat příspěvekod Berzeger 8. 9. 2006 23:55

neee, nechceme zadny takovy tema, zase bude zaplava amaterskych gamemakerovych her a my se tim na freehrach budeme muset prokopavat :D
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 8. 9. 2006 23:55

a to Ratchet: NE! Nic takovyho neexistuje!
Vy ostatni pssst :lol:
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků