PSP vs. Nintendo DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2006 12:13

Dark_one píše:Mrknete na tohle - 100 nejlepsich her podle ctenaru Famitsu.
http://www.gamecenter.cz/Default.asp?pageid=4148
Vypada to, ze Japonci Nintendo zase tak moc nezerou :D

To je zvláštní žebříček...MGS až na 50.místě u japonců??to se mi nezdá...a RE4 pro PS2 poslední??? :roll:
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 3. 2006 12:18

mr_wawra píše: tak nějak bych chtěl od handheldu i nějaké další výhody, než jenom to, že si to můžu kamkoliv nosit. Třeba dobré a originální hry.
Nerikam ze hry nic nemohou prinest, to je hloupost, jenze jako treba v TV narazis na ptakoviny jako Rodinna pouta a zaroven na kvalitni porady jako treba Monty Python's Flying Circus, tak to same je to u her. Holt chci kvalitu, to je cely. u/quote]


a ještě jsi napsal: Já osobně bych od přístroje v ceně několika tisíc korun očekával něco víc, než jen možnost hrát ty samé hry jako na PS2 ve vlaku...

A víš, že mě naprosto vyhovuje hrát si tak kvalitní hry jaké jsou na PS2 ve vlaku? Po tom jsem vždy toužil.. To je jedna z originalit u PSP, přenést kvalitní hry z velkých konzolí na handheld.Nintendo jde jiným směrem, a to je jen dobře, protože každý má možnost výběru dle svých osobních preferencí :wink:
Dobré a originální hry na PSP jsou. Nejde říct, že jsou všechno jen předělávky.. Lumines, Mercury, to nej z Ridge Racera, kolekce starších her atd. jsou též dobré počiny. Možnost použít jako Mp3 přehrávač, přehrávat videoklipy atd. je také jen plus.

Rodinná pouta je ptákovina a Monty Python kvalitní pořad? ˇo, děkuji za ponaučení. Za kvalitní pořady považuji něco zcela jiného..
Tvé argumenty nebývají moc silné. A o ceně bych pomlčel. Pro někoho je cena PSP příliš vysoká, pro někoho naopak ne. V době, kdy si lidé kupují mobilní telefony za 10000 korun, tak není cena PSP nijak přehnaná.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod mr_wawra 5. 3. 2006 12:25

Inu, každej má nějakou úchylku, někdo chce hrát to samé co může hrát doma ve vlaku, někdo chce stále něco originálního, that's life.
jelikož bych za mobil nedal v současnosti víc jak 4 tisíce, tak mi cena PSP přijde přehnaná.
Pro RP by seděly daleko jadrnější výrazy, ale přece jen je tato diskuse poměrně seriózní... Jinak není zač, rád poučím ;)
Nevím jak lze hodnotit sílu argumentů, pro mě je podstatné, že mnou řečené věci jsou důležité pro rozhodnutí nekoupit si PSP
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2006 13:03

Já nevím že vás to pořád baví se tady o tom hádat že je lepší PSP nebo NDS...každý má svoje a tím to hasne :-) no ale zas na druhou stranu by potom nevznikla tato diskuze :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 5. 3. 2006 13:08

jo, to máš pravdu.
Ale jinak jo, je super, že se PSP a NDS od sebe lišej, každej si tak krásně může vybrat svýho favorita. Jenom řikám, proč můj favorit neni PSP, that's all :)
Jinak by mě zajímalo, jestli MS udělá nějakej handheld (nemyslim teď Origami, to patří do jinýho segmentu), i když myslim, že je to blbost, na trhu neni dle mě místo
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2006 13:11

Gamespot si už otestoval nové Nintendo DS Lite a vyzerá, že sa velmi pačil. Handheld má totiž oproti pôvodnej verzií nie len lepší design, je aj kompaktnejší (už sa vopchá aj do vrecka) a veľkým plusom je ostrejší displej, na ktorom hry teraz naozaj vyniknú. Z detailov sa vylepšil aj stylus, D-pad, sloty a nakoniec aj batéria vydrží dlhšie a rýchlejšie sa nabíja. Jednoducho samé plusy oproti pôvodnému, jediným mínusom bude asi vyššia cena. Lite sa zatiaľ predáva len v Japonsku, dátum vydania v EU a US ešte nebol ohlásený, rovnako ani cena.(zdroj:www.sector.sk)
http://www.sector.sk/title.asp?filter=27938

No sakra tak ted nevím jestli opravdu nemám prodat svoje NDS až vyjde NDSlite 8) Protože ten displej je opravdu úžasný a design taky skvělý ale zase se něco šušká o třetí verzi NDS takže asi počkám až na tu 3. :mrgreen:
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 5. 3. 2006 13:20

Peter S. Kenedy píše:
Dark_one píše:Mrknete na tohle - 100 nejlepsich her podle ctenaru Famitsu.
http://www.gamecenter.cz/Default.asp?pageid=4148
Vypada to, ze Japonci Nintendo zase tak moc nezerou :D

To je zvláštní žebříček...MGS až na 50.místě u japonců??to se mi nezdá...a RE4 pro PS2 poslední??? :roll:-/quote]

Jelikoz je prvni desitka az na vyjimky tvorena produkty Square-Enix, neni pochyb o tom, ze je to japonsky zebricek.
Japonci maji proste nejradeji japonska RPG :D
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave 5. 3. 2006 13:23

Peter S. Kenedy píše:.. ale zase se něco šušká o třetí verzi NDS .. D/quote]


Můžeš hodit link?
Dave
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 5. 3. 2006 13:32

->mr_wawra: ok, tak se na to zkus podivat z jine stranky. Predstav si svou nejoblibenejsi herni serii. Kdyby dalsi dil vysel na handheld, byl bys tim naprosto znechucen (jak prezentujes?) nebo bys mel radost a tesil by ses na nej?
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2006 13:35

Dave píše:
Peter S. Kenedy píše:.. ale zase se něco šušká o třetí verzi NDS .. D/quote]

Můžeš hodit link?n/quote]

Třeba tady http://www.cubed.parby.cz/view.php?cisl ... 2006022601
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 5. 3. 2006 13:49

Dark_one: záleží na kvalitě. třeba GTA: LCS neni špatný, ale dost mně vadí, jak to běhá pomalu. Nevím, jak moc si lze pohrát s nastavením grafiky, ale cca 25fps je pro mě málo. GTA: LCS tudíž znechucen nejsem, ale odvázanej z toho taky ne
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 3. 2006 15:51

mr_wawra píše:Nevím, jak moc si lze pohrát s nastavením grafiky, ale cca 25fps je pro mě málo.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Dark_one 5. 3. 2006 17:35

->mr_wawra: tedy, pocet snimku, na kterem mi bezelo GTA: LCS jsem vazne nepocital. Ale je fakt, ze se hra obcas lehce zpomalila, coz jsem vyresil zvednutim taktu na 266 Mhz.
Btw. ver mi, ze kdyby hra bezela 25 fps, rozhodne by sis niceho nevsiml. Vetsina her na Xboxu bezi 25 fps a nevsiml jsem si, ze by si nekdo na framerate stezoval.
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 5. 3. 2006 18:29

pokud si dobre pamatuju, ani "velke" GTA na PS2 neni moc svizne...

ale dark ma pravdu, my tady slintame nad metroid prime hunters - pritom to bude "dalsi" dil metroid prime, jen s multiplayerem a ovladanim dotykacem. tady taky moc originality neni (ovsem 2 obrazovky jsou vyhoda, napr. u mario kartu je to nezbytne - po tom, co si to clovek zkusi samozrejme)...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SindyDog 5. 3. 2006 18:31

Není vůbec na místě srovnávat ceny velkých konzolí s cenami handheldů. Živý hráč má v podstatě omezený výhled do výlohy s vystavenými nebesy, které jsou předmětem naší touhy a jen naše prázdná/plná kapsa může tyto touhy naplnit. Pro co šáhnete je jen na vás. Já bych si vybral ten přístroj hned vpředu: Širokoúhlý display, spodní dotykový. Grafika na úrovni PS2, vysokokapacitní UMD, slot na pam. karty a možnost přehrávat staré advancové hry... Co? Pane Wawra, vy si to přece umíte říct!
I can hear sound of U2....
SindyDog
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků