SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 11. 2016 22:56

Dneska mi přišla PlayStation Vita TV. Nebudu to psát dvakrát, kouněte sem, ale mě se fakt líbí:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9695922829
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 14. 11. 2016 10:43

Ono je také třeba se podívat na souvislosti, v době vývoje PS VITA - cca 12 až 6 měsíců před uvedením tedy v roce 2011 měla PS3 stále velké problémy s xboxem (dohnala ho až na konci) a to poslední co v té době Sony potřebovala byla konkurence z vlastní stáje. Vita má výkon podobný jako PS3 a umožňuje dosáhnout téměř stejnou grafiku, tedy přenosná konzole s výkonem stolní (v té době) by mohla zvrátit stíhací závod PS3 proti xboxu a to asi v Sony nechtěli riskovat. Stačí se podívat třeba na hru Odin Sphere Leifthrasir kde Vita má grafiku po všech stranách stejnou jako PS4 - liší se jen rozlišením (HD proti FullHD).

--

Odin Sphere Leifthrasir - pokud někdo máte ještě původní Vitu s oled displejem a máte rádi hry typu Hack and slash tak toto je hra kterou si nesmíte nechat ujít. Grafika ze které padá brada a výborná hratelnost bez technických či jiných nedostatků.

--

O to co Vita mohla být kdyby si Sony více věřila se teď pokouší Nintento se svým switch - bohužel tomu chybí jednoduchost a praktičnost Vity.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 11. 2016 19:33

Vita asi těžko mohla mít podobný výkon PS3. Stejně tak Switch bude ***** bez výkonu, ale zase do kapsy fajn. Vlatně ono se to do kapsy nevejde :D Tak nic, no. Třeba příště.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 14. 11. 2016 20:45

Bych chtěl vidět tu kapsu :D

Imho koupil jsem si PS Vita TV a jako řeknu ti, že Killzone Mercenaries na velké TV ukazuje, že Vita se výkonem, pokud autoři na to měli prachy a chuť, hodně blíží. nekecám, je to takový malý zázrak. Škoda, že to Sony takhle zazdila. :|
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 15. 11. 2016 21:40

Nemyslím že by Sony Vitu zazdila, spíš se s ní nějak nedokázala prosadit na trhu. Vita i předchozí PSP byly z technického hlediska zajímavé přístroje co parametry konkurenci dost utekly.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 11. 2016 23:12

Mican: Jako sorry, ale úrovni jaké se Vitě dostávalo posledních několik let se neříká jinak, než "zazdít". Kdy naposledy Sony vydala nějakou velkou hru pro Vitu? Tak nějak si nemůžu vzpomenout.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OZuna 15. 11. 2016 23:37

Pokud chcete rozhodnout co je lepší můžete mi pomoct v mé diplomové práci jež se zabývá problematikou Osmé generace herních konzolí tedy PS4 a Xbox One - za vyplnění je možné losováním i vyhrát finanční ceny 500, 1000 a 2000 korun. Děkuji všem participantům!
ODKAZ NA PS4 VS XBOX ONE ZDE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform
OZuna
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 15. 12. 2016 20:27

A už to všechno vyplouvá :D

Není tajemstvím, že konzole Nintendo Switch využívá technologii od společnosti Nvidia, ostatně vše bylo potvrzeno během vydání. Nvidia v oznámení sdělila, že konzole využívá její poslední technologii, což mnoho lidí chápalo, že je postavena na architektuře Pascal. Dnes ovšem několik zdrojů řeklo serveru GamesBeat informaci, že konzole využívá starší architekturu Maxwell.

http://konzolista.tiscali.cz/articles/o ... vidie-71xh
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 12. 2016 14:58

A je to horší a horší...
That should be fairly obvious when we consider that Xbox One S uses 16nm FinFET technology with gaming power draw in the region of 75-80W. Nvidia's GPU technology is more power-efficient, but it stands to reason that a mobile device (which typically operate with a 5-10W power budget) won't be in the same league.

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... c-analysis
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 19. 12. 2016 17:58

Nebude lepší si počkat na ofic představení? Pořád jsou to jen spekulace, které se nemusí potvrdit.

Na druhou stranu, na výkon nintendo prdí už od gamecubu.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 12. 2016 18:45

Ono se ví, že je to zase megafail. Klidně si počkám, ale nic nového stejně neřeknou. Výkon to bude mít jak PS3 a to ještě v doku. Super!

Zase když udělají cenu, tak proč ne. Já bych si WiiU hned pořídil za 4,5 tisíce. Za dvojnásobek se to jevilo trochu jako podvod :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 20. 12. 2016 11:53

Kde se to ví? Že se mi to nedoneslo :-)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 12. 2016 14:41

Kouknu a vidím :D

Tak já nevím, co vlastně chtějí vydat. Je to stolní konzole? Na úrovni PS3? Vážně? Nebo je to kapesní konzole? Trochu velká, ne? Vážně kapesní?

Nepotřebuju výkon u herní konzole, ale potřebuju, aby na tom šlo dobře hrát. Tohle zatím vypadá jako slabý hybrid pro... vlastně vůbec nevím, kdo by to pořídil. Maximálně jako ten retro NES a mít to jako stolní konzoli pro exkluzivity. Pak by cena musela být zase tak max 4000,-. Což trochu nevěřím, ale kdo ví.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 20. 12. 2016 14:48

No proto si chcu počkat na ofic představení, kde se snad nintendo trochu rozpovídá jak o HW a SW, tak i svou vizí.
No pak se rozhodnu jestli dostane wii a 3ds dalšího bratříčka nebo bude příští rok jen ps4 + možná vr
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 12. 2016 15:03

Tak to já taky. Hlavně mám Nintendo rád, takže něco nového by se hodilo.

Ale ty jejich představení jsou vždy tak mimo, že je to těžké. Nikdo jim už nemůže věřit. WiiU vypadalo jako ***** a vlastně to dopadlo ještě hůř. Stačilo ho trochu podpořit a upravit cenu. Radši ho zabili vysokou cenou. Si vem, jak se 3DS rozjelo, když cenu upravili. Neříkám, že by to zase vyšlo, ale třeba jo. WiiU byla sice slabá konzole jako minulá generace, ale proč ne.

Jsem myslel, že se připravovali se na pořádný návrat. A pak ukážou ještě větší ***** :D Přeju jim, ať si to někdo koupí, jen hráči to asi nebudou. Což se jim povedlo s Wii.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků