Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2016 21:16

Wtf, tdjohn na něco nemá peníze :-O

Kámoš teď bude kupovat 144 Hz monitor, tak jsem zvědavej, jak to bude vypadat. Ještě jsem s tím neměl nikdy tu čest. Škoda že bez Free/G-syncu :-(
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2016 21:27

Tak pokud třeba chodíš do práce, tak je dobré si udělat každý rok třeba půl roku prázdniny. To úplně zadarmo není.

Sync je k ničemu, prostě jedeš třeba 144, 120, 75, 60 s vsync.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 11. 2016 21:33

V-Sync zere vykon. G-Sync ne - coz pro dosazeni >60fps pomaha celkem dost. Navic i propady fps na tech monitorech nejsou tak znatelny. Je fakt, ze nejake vaznejsi hrani bych na klasickym 60Hz monitoru uz asi nezkousnul.

Tech 50, 60fps je takove minimum co u offline her preziju. U online her je to samozrejme vys. A to mi proste konzole neda.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2016 21:39

Jenže já chci mít stabilní frame-rate. Propady tam samozřejmě nesmím mít, ale u 100+ jsou malé propady neviditelné. Takže Gsync tam prostě nemá co přinést. Jedině bys hrál třeba na rozsahu 20 až 48 FPS.

Jak říkám, těch 60 se dá, ale na mistrovství to jako neni. Stejně obvykle hraju takticky, takže to nevadí.

-- 25. 11. 2016 22:40 --

Plus asi hraješ na myši a gamepad tak přesný není.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2016 21:53

Vsync žere výkon?

Jinak tohle je kravina, pohybovat se v FPS od 144 do 90 není zas nic tak neobvyklýho. A jakmile nemáš framerate srovnanej s obnovovací frekvencí obrazovky, vždycky je ten obraz roztrhanej. Tak proč neuzpůsobit obnovovací frekvenci monitoru frameratu, že? :-) Pak člověk neuvidí rozdíl mezi 144 a 90. Se stabilní obnovovací frekvencí na 144 Hz si toho všimne snadno.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2016 21:55

On to myslel tak, že ti PC stojí a nic nepočítá.

Protože chceš mít přesný frame-rate a ne jako u debilů :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2016 19:40

Měl jsem to namysli tak, že většina herních enginů (Cryengine, Unreal 4, Id Tech ) se zase (pomineme li počet polygonů) neliší od minulé generace. Takže Doom 2016 není zase tak moc odlišný od Quake 4 nebo Rage, Gears of War 4 od jedničky atd... Battlefield 1 od Battlefieldu 4 atd. Grafika není fotorealistická, furt to vypadá jako komiks, nebo animák. A furt vám stačí quad....
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 11. 2016 19:46

Quad určitě nestačí a na pořádnou grafiku nemáš šanci ani s 3-way SLI. Problém je v tom, že to za ty peníze nestojí, protože je to málo muziky za hodně peněz. Běžná konzole má dnes luxusní proměr cena/výkon.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2016 19:53

A kde máš tu pořádnou grafiku ? Ve které hře ? Já žádnou takovou neznám.

Konzole ztratily s nástupem 1.5 generace smysl, jaký to je pořádek, když jsou k dispozici dvě výkonnové varianty jedné škatule ? Sony sama přiznala že důvodem proč vydává PS-4 Pro je to že ji hráči prahnoucí po hezčí grafice utíkají na na PC. XBONE s tím jak většina her co bude na tuhle konzoli bude i na PC taky ztratil více méně smysl.

Nemluvě o tom že u konzole jsi odkázán je a pouze na gamepad a pokud tě přestanou hry bavit, tak máš doma krám na který se ti práší. To se u PC stát nemůže - a ten gamepad tam jde připojít taky. (Dokonce už prakticky libovolný.)

Dyť je to sranda - před pár lety (doslova PS-4 a Xbone), nyní PS-4 Pro a za půl roku projekt Scorpio.... hahaha. To je super. Ten kdo si koupil PS-4 a pro už do toho nacpal podobný prachy jako do PC.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 11. 2016 19:58

Třeba Zaklínač ve 4K na pořádném displeji?

Pořád je tam jeden dlouhý cyklus. Občas se dovnitř vloží i něco dalšího. Zatím to nevypadá jako problém.

Gamepad je právě určený na hraní, proto na něm budeš hrát. Na práci máš PC.

Jde o ten komfort a i kdyby konzolové hraní bylo dražší, tak se vyplatí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 11. 2016 21:16

A to jsou běžné hry dneška a ani s nejdražší kartou nemáš šanci na hladkých 60.

Obrázek
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2016 06:35

Jen pro zajímavost, s gtx660 mám oproti pretaktovany gtx560 +34% v 3D marku 11, což je asi docela slusnej skok. A tak nějak plus mínus je to I ve hrách. SS3 jede o dost líp, The Crew o něco líp. Asi bude větší vliv v nových hrách. Každopádně za litr asi Good deal.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 28. 11. 2016 11:06

A v čem to bude jako lepší než že mi to sežere výkon karty a musím si na to koupit nového Titana který ještě ani nevyšel a bude za cenu odhadem kolem tisíc euro ?

Dyť je to blbost, mě je nějaký 4k u zadku, s GTX 1070 mám ve Full HD zřejmě navždy vystaráno.

Tohle jsou techno-frikulínský kecy, pro lidi co nacpou jen do grafiky pětadvacet litrů...

Klávesnice a myš jsou lepší :D Gamepad mám na auta ale chci si koupit volant a na letadla Warthoga...

To fakt ke konzoli nepřipojíš :D
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 11. 2016 20:08

Takže radši budeš hrát na deset let starém FullHD? Tak to jsi mohl zůstat u konzolí.

-- 28. 11. 2016 21:11 --

A i ten Skyrim tu běží ve 4K :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 28. 11. 2016 20:17

PoliceCollector píše:Nemluvě o tom že u konzole jsi odkázán je a pouze na gamepad a pokud tě přestanou hry bavit, tak máš doma krám na který se ti práší.

Kdyz te prestanou hry bavit na PC, tak z nej budes mit taky jen kram za xx tisic na zobrazovani facebooku...
PoliceCollector píše:Tohle jsou techno-frikulínský kecy, pro lidi co nacpou jen do grafiky pětadvacet litrů...
To rikas ted. Kdyby jsi ty penize mel, tak je zrovna ty imho za to uvalis taky :D
PoliceCollector píše:Klávesnice a myš jsou lepší :D

Jsem letos ze 14 her 10 hral na gamepadu (u fps a strategii to s gamepadem jeste neni ono). Na PC a pritom zadne auta a zadne sporty. Ty konzole mi zacinaji byt nejak blizsi :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků