Gamepark Holding GP2X

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod pierek14 7. 12. 2005 21:40

Řekněme že oko GP2X se udělá podobná komunita jako u nás v ČR vznikla komunita kolem Nintenda - nouze dělá přátelé.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 8. 12. 2005 18:00

Podle mě se to vůbec nedá srovnávat.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 10. 12. 2005 12:40

Tak a je to tady. Reesy vypustil první verzi svého emulátoru Sega Megadrive pod názvem DrMDx Přestože se jedná o první verzi, tak už teď jedou všechny hry až na pár vyjímek plnou rychlostí se zvukem bez frame skip! U některých her se ještě objevují chyby v grafice, ale není to nic vážného a v dalších verzích určitě dojde ke zlepšení, stejně jako by mělo podle Reesyho dojít k lepší optimalizaci pro hardware GP2X.
Na Megadrive během jeho desetiletého životního cyklu vyšlo okolo tisícovky her (nevím kolik přesně) mezi nimiž byly takové pecky jako série Sonic, Streets of rage, Street Fighter, Ecco the Dolphin, Golden Axe, Phantasy Star, Road Rash, Shining Force a mnoho a mnoho dalších na které si momentálně nevzpomenu a navíc by to byl dost dlouhý seznam. :)

EDIT:
Na gp2x.de se objevila utilitka s názvem CPU-Clock-Changer umožňující překvapivě :mrgreen: přetaktovat CPU až na 320MHz a získat tak nějaký ten výkon navíc např. pro plynulý chod Neo Geo CD verze Metal Slugu se spuštěnými MP3 na pozadí. :) Naopak pokud vykon nepotřebujete, můžete GP2X podtatktovat (asi i vypnout druhé CPU) a pošetřit tak baterie.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 12. 12. 2005 18:35

Můžu tě o něco požádat? Nemám čas si pročítat ty stránky, jak je na tom emulace SNESu a eh ... multimediální funkce?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 12. 12. 2005 19:20

Emulátor SNESu na GP2X je, ale nevím jak jak rychlý jelikož jsem se to nikde nedočetl a sám to vyzkoušet nemůžu, když GP2X nemám. :)
Co se týče těch multimedií, tak to máš přece hned v tom prvním příspěvku.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 12. 12. 2005 19:30

Zatracene, ja si snad to GP2X poridim. Uz o GP32 sem tenkrat hodne premyslel, ale nakonec si poridil GBC, ale tahle masaz se cim dal tim vic presvedcuje, ze bez toho nemuzu byt :)
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 12. 12. 2005 19:57

Si ho kup... alespoň budete v Doupěti jediní, když ho ani na Bonuswebu nemají ;) - třeba ti přidají z redakční kašičky Doupětě :D 8)
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 12. 12. 2005 21:12

Treba...treba mi taky nakaslou :) Vtip je v tom, ze to je vetsinou jenom homebrew a hry nejsou tak nejak moc podporovany, takze by na Doupeti byl stejne max. jeden clanek o tom, co to je zac. Navic ted pred Vanocema je tuna jinych veci na napsani, tohle tak na obdobi sucha :)
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 12. 12. 2005 21:29

Ale co... o homebrew by se taky dalo psát - bylo by to tak trochu retro.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 12. 12. 2005 22:00

Jo, po novym roce mozna bude serie clanku o hernich firmach a konzolich, uz mam rozdelany Nintedo :) pak Sega, Sony...
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 12. 12. 2005 23:21

doufam ze zahrnes NREV!!! ;)
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 12. 12. 2005 23:26

jiste, uz sem psal o nem jeden clanek behem E3 :) o PS3 taky ale to je vedlejsi... :D
zpatky k tematu, GPX2 je pokud se nepletu na SD karty, ne?
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 13. 12. 2005 19:41

[quote="Karel Kališ";Zatracene, ja si snad to GP2X poridim. Uz o GP32 sem tenkrat hodne premyslel, ale nakonec si poridil GBC, ale tahle masaz se cim dal tim vic presvedcuje, ze bez toho nemuzu byt :)[/quote]

Já jsem na tom byl stejně, ale taky jsem do něj nakonec nešel. Nelíbilo se mi hlavně že GP32 byl omezený jen na 128MB karty, takže by se tam moc písniček nebo nedejbože videa nevešlo.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 13. 12. 2005 20:12

Další port pro GP2X!

The Ur-Quan Masters 0.4.0 (autor portu Loki666)
Jedná se o opensource port hry Star Control II která původně vyšla v roce 1992 na PC a v 1994 na konzoli 3DO. Zdrojáky PC verze byly ztraceny ale zdrojáky 3DO verze, která byla oproti PC vylepšená (lepší zvuky, renderované filmečky, rozlišení 320x240) byly fanouškům v roce 2002 zpřístupněny a tak vznikla iniciativa snažící se portnout tuto hru na současné systémy http://sc2.sourceforge.net/ . No a mezi ně se už řadí i GP2X.
Co se týče stylu hry samotné, tak ve wikipedii se dočtete že se jedná o nelineární sci-fi hru ve které se prolínají různé žánry.

Hratelnost se dá rozdělit na tyto činnosti:

- Komunikace s různými rasami, učení, obchodování, spolčování se a bojávání proti nim.
- Průzkum slunečních systémů ve své vlajkové lodi, průzkum planet a měsíců a potkávání se s ostatními loděmi ve vesmíru.
- Průzkum povrchu planet - řízení průzkumného vozidla, sbírání hornin a biologických informací, vyhýbání se rormarům počasí a agresivním formám života.
- Cestování hyperprostorem a kvaziprostorem při pronásledování cizími loďmi.
- Ovládání mateřské lodě/flotili
- Vesmírné souboje

Hra je v rozlišení 320x240, takže je jako dělaná pro displej GP2X stejně jako ovládání, bylo taky původně navrženo pro 3DO.

Screeny:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Edit:
Co jsem četl na fóru, tak hodně lidí píše, že to je vynikající hra a někdo napsal že už jenom kvůli této hře s GP2X pořídí. :)

Dneska je toho celkem sada :)

bosteen vypustil rannou alfaverzi Fuse-gp2x neboli emulátoru systému Spectrum

Obrázek


Franxsis vydal MAME GP2X verzi upravenou pro hru Black Tiger

Obrázek


Zodttd vydal novou verzi svého PSX emulátoru Gp2psx V0.16.
Hlavní změna spočívá v nějakých optimalizacích díky kterým jedou některé hry až 2x rychleji oproti předchozí verzi, je zlepšena kompatibilita a zprovozněn alpha blending. Co jsem četl první příspěvky ve fóru, tak ale pár lidí píše, že jim některé hry, které předtím jely nejedou, takže v nové verzi asi přibyly nějaké další chyby. :)

Dál vyšla nová verze DrMDx v4.3 s pár opravenými chybkami.
Naposledy upravil Eso Rimmer dne 13. 12. 2005 20:45, celkově upraveno 3
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 13. 12. 2005 20:16

[quote="Karel Kališ";GPX2 je pokud se nepletu na SD karty, ne?[/quote]

Jasně.

GP2PSX V0.18
Tak vyšla další verze ve které by měly být opraveny chyby, které se objevili v předchozí verzi. Průběžně aktualizovaný seznam funkčnosti her najdete tady http://wiki.gp2x.org/wiki/GP2PSX

GNU Boy - Emulátor GB/GBC
Autorem je K-teto, hry jedou fullspeed, ale zatím není implementován zvuk a ovládání, ale to je jen detail. :)



Edit:
ScummVM pro GP2X spatřil světlo světa. To znamená, že si na GP2X budete moci zahrát staré klasické adventury od Lucas Arts jako Day of the Tentacle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Indiana Jones and the Last Crusade, Monkey Island 1 & 2, Sam & Max a Zak McKracken!
Obrázek


Debian GNU Boy
Chvíli poté co se objevil první pokus o emulátor GBC je tu další, tentokrát debianová verze, která oproti té předchozí funguje, tzn. jede zvuk a hry se dají ovládat. :)

Obrázek

- Doplněn seznam emulovaných systéml na úvodní stránce.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků