Proč je Doom 3 tak neoblíbený ?

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod OCELOTR 30. 11. 2005 19:15

Asi myslíš v PARIAHU, sám jsem nehrál, ale kamarádi mi ji moc nevychvalovali.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 30. 11. 2005 19:29

Ja vas nechapem... Pribeh Dooma 3 som zhrnul par stran dozadu: http://forum.doupe.cz/viewtopic.php?p=25452#25452 a vobec kto hral hru sposobom speedrun tak tazko moze mat nieco ci uz z pribehu alebo atmosfery...

Pribeh HL2 nehodnotim lebo som hru nehral. Ale mam informacie snad zovsadial ze jediny sposob ako mat nieco z pribehu HL2 je si ho domysliet alebo spekulovat nad teoriami inych hracov.

Max Payne, ked sa to tak vezme, nejaky uzasny pribeh nemal. V com bol MP vynimocny je hratelnost. Schvalne, spomenie si niekto akymi udalostami vobec hra zacina? Preco bol na tych miestach kde bol, preco bojoval proti tym enemies proti ktorym bojoval? Vacsina hracov si spomenie iba na bullet-time, peknu prezentaciu a komix. A ani sa nedivim, MP mal pribeh porovnatelny s kvantom inych strielaciek.

Netreba mimochodom zabudat na to, ze v hre sa nejedna ani tak o pribeh ako o pozadie. Tak ci onak hrac scenar hry priamo nepreziva, iba je mu sprostredkovany. Aby sa jednalo o pribeh, muselo by byt mozne ho ovplyvnovat, a to tak ze vyrazne. Aby aktivita hraca mala priamy dopad na vyvoj hry. Viem ze take hry existuju, ale ja som sa v ramci PC hier s tymto vo vyraznejsej miere stretol iba pri Deus Ex, co je za prve RPG a za druhe aj to ovplyvnovanie deja posobi maximalne smiesne (o troch "zaveroch" ani nehovorim).

Takze aky pribeh vlastne? A to este ani nehovorim ze v hre moze onen "pribeh" aj byt a ludia ho aj tak nezaregistruju. Priklad, vid tento thread o Doom 3. Schvalne, spomente si na nejaku radovu (ale kvalitnu) strielacku alebo podobnu "nemysliacu" hru a zhrnte jej pribeh. Ja si napriklad absolutne nedokazem vybavit take to celkove pozadie Splinter Cell a pritom mam tu hru nesmierne rad a hral som ju uz asi 5x.

Samozrejme ze toto nie je 100% platne pravidlo, ale pri akcnych hrach je dolezitejsie hraca zabavit, zaujat, zamestnat... pretoze pribeh si aj tak casto nevsimne (vid vyssie). Alebo niekoho zaujima pribeh pri zavodnych hrach?

Adventury a RPG pribeh mat musia, respektive nieco co hraca bude pohanat dopredu. Samozrejme ze pre adventury musi mat clovek iste predpoklady, t.j. musi mat rad hadanky, vyzvy a pod. Ale pribeh je tam proste zaklad. Bez neho nebude mat vyznam ani atmosfera, ani grafika alebo logika. Podobne je to pri RPG, hoci tu viac-menej tapam, nedavno som dohral Final Fantasy VIII a 80 hodin som pri nej stravil iba preto lebo som bol zvedavy "ako to dopadne". Inak by som nieco s takou, sorry ale nechutne smejdovo debilnou nehratelnostou odlozil hned po tom co by som zistil ze sa tam priemerne nic nedeje. A kedze ma aj ten pribeh na ktory som cakal dost sklamal.... No idem si zahrat este VII a uvidim ci najdem v nejakej hre vobec "dobry pribeh".

Pointa nie je ziadna, ale som ako vzdy zvedavy na protinazory.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 30. 11. 2005 20:00

ocelot69 píše:Asi myslíš v PARIAHU, sám jsem nehrál, ale kamarádi mi ji moc nevychvalovali.v/quote]

Jasně,překlep :wink:
Pariah opravdu nestojí za moc (spíš za míň),ale příběh tam je a ten konec má taky něco do sebe.Takhle kdyby skončil náš Doomoidní mariňák,tak bych se nezlobil.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 30. 11. 2005 20:22

V ohledu příběhu je stejně nejlepší Tetris... "Sázej kostičky." A je to! :lol:
Ale stejně si myslím že tahle diskuze nemá cenu, protože jsou jak skalní zastánci Dooma, tak skalní zastánci Half-Life,pak ještě lidi co mají rádi obě dvě hry (já), jakožto odpůrci jednoho, druhýho, nebo obou. Mluvit o příběhu HL asi fakt nemá cenu, protože někdo bude vždycky říkat že to příběh má, někdo zase že to příběh nemá atd. Já osobně jsem si při samotným hraní HL všim příběhu asi ve smyslu experiment-boom-mimozemšťani-zabíjej-uteč, ale před HL2 jsem narazil na stránku Half-Life Story takže jsem začal chápat příběh (jestli chcete tak příběhovou linii) a už to pro mě nebylo mimozemšťani-uteč sakra proč? A taky už jsem věděl PROČ mě všichni plácají po zádech když jsem proběhl pitomej tunel plnej zombíku atd...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcil 30. 11. 2005 21:06

Pokud si chcete přečíst názor, proč je DOOM 3 tak neoblíbený, můžete si přečíst článek z Levelu číslo 133 s názvem Jáma pekel Dana Vávry krví zalitá. Pisatel tohoto článku nemá dooma trojku opravdu rád a kritizuje jak jen může. Na obhajobu Dooma však musím říct, že Dan Vávra asi žije ve svém autistickém světě nevnímajíc realitu.
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 1. 12. 2005 18:15

Darwel píše:V ohledu příběhu je stejně nejlepší Tetris... "Sázej kostičky." A je to! :lol:
Ale stejně si myslím že tahle diskuze nemá cenu, protože jsou jak skalní zastánci Dooma, tak skalní zastánci Half-Life,pak ještě lidi co mají rádi obě dvě hry (já), jakožto odpůrci jednoho, druhýho, nebo obou. Mluvit o příběhu HL asi fakt nemá cenu, protože někdo bude vždycky říkat že to příběh má, někdo zase že to příběh nemá atd. Já osobně jsem si při b]samotnýmm/b] hraní HL všim příběhu asi ve smyslu experiment-boom-mimozemšťani-zabíjej-uteč, ale před HL2 jsem narazil na stránku aurl=http://half-life.cleverweb.cz]Half-Life Story[/url] takže jsem začal chápat příběh (jestli chcete tak příběhovou linii) a už to pro mě nebylo mimozemšťani-uteč sakra proč? A taky už jsem věděl PROČ mě všichni plácají po zádech když jsem proběhl pitomej tunel plnej zombíku atd...t/quote]
Ja plne súhlasím s Darwelom a tiež som o príbehu HL nevedel, (hral som HL1 a príbeh som tam nevidel) ale keď som bol informovaný na HL Story (half-life.cleverweb.cz)...

zquote="goodoldalex"]Pribeh HL2 nehodnotim lebo som hru nehral. Ale mam informacie snad zovsadial ze jediny sposob ako mat nieco z pribehu HL2 je si ho domysliet alebo spekulovat nad teoriami inych hracov.

Presne pre toto ma HL2 baví.


quote="goodoldalex"]Max Payne, ked sa to tak vezme, nejaky uzasny pribeh nemal. V com bol MP vynimocny je hratelnost. Schvalne, spomenie si niekto akymi udalostami vobec hra zacina? Preco bol na tych miestach kde bol, preco bojoval proti tym enemies proti ktorym bojoval? Vacsina hracov si spomenie iba na bullet-time, peknu prezentaciu a komix. A ani sa nedivim, MP mal pribeh porovnatelny s kvantom inych strielaciek.

A Max Payne (hlavne 2) má podľa mňa veľmi pútavý príbeh vďaka ktorému som sa ku hre vždy rád vracal. A samozrejme aj vďaka maximálnej akcii. :twisted:

iquote="goodoldalex"]Takze aky pribeh vlastne? A to este ani nehovorim ze v hre moze onen "pribeh" aj byt a ludia ho aj tak nezaregistruju. Priklad, vid tento thread o Doom 3. Schvalne, spomente si na nejaku radovu (ale kvalitnu) strielacku alebo podobnu "nemysliacu" hru a zhrnte jej pribeh. Ja si napriklad absolutne nedokazem vybavit take to celkove pozadie Splinter Cell a pritom mam tu hru nesmierne rad a hral som ju uz asi 5x.

Vďaka tebe som spoznal pravdu o príbehu Doom 3 a môj názor na túto hru sa zmenil. :mrgreen: Tkže táto diskusia nie je až taká zbytočná. A k tomu prejdení hry bez poznania príbehu: to je ako pozerať tie najakčnejšie scény z filmu a nepozrieť si ho celý a také niečo by som nikdy neurobil. Doteraz som poznal (alebo sa aspoň snažil spoznať) príbeh každej hry, čo som hral.
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod goodoldalex 1. 12. 2005 19:39

No ano, nezabudni ze tu na Doupe fore bude viac ludi s preferovanim dobreho pribehu. Obzvlast to plati pre nas z vychodnej Europy, ktori si svoje hry specialne cenime. Mainstream je na tom trochu inak a o pribeh v strielackach az tak velmi nejde, pretoze si ho malokto naozaj vsima :) Ako hovorim, ja tiez pribeh nejak mimoriadne nevnimam, ak do mna nie je nalievany pomalym hranim ako pri D3 alebo FFVIII.

Mimochodom, je kazdemu jasne ze ten HL story je iba spekulacia? Niekto z Valve ju oznacil ako "dost blizko skutocnemu pribehu", ale...
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 2. 12. 2005 10:00

goodoldalex píše:Mimochodom, je kazdemu jasne ze ten HL story je iba spekulacia? Niekto z Valve ju oznacil ako "dost blizko skutocnemu pribehu", ale...


PŘESNĚ TAK! Ale mám pocit že to je jasné jen málokomu...
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 2. 12. 2005 14:18

Nie je to jasné nikomu, okrem Marca Laidlawa (známeho spisovateľa). Už len on sám je zárukou dobrého príbehu.

A neoznačil to ako "dosť blízko", ale "čertovsky (zatracene) blízko", to už znamená viac. :)

A to, že je to len špekulácia len dokazuje, že príbeh je ešte komplikovanejší... :mrgreen:
A je na každom hráčovi, aby si vytvoril vlastnú teóriu. No nie je to zaujímavý systém? :mrgreen:
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 2. 12. 2005 14:27

Tak se ho drž :mrgreen: Mi osobně taky vyhovuje.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 2. 12. 2005 20:37

Fever píše:Nie je to jasné nikomu, okrem Marca Laidlawa (známeho spisovateľa). Už len on sám je zárukou dobrého príbehu.r/quote]Necudoval by som sa keby mu nerozumel ani on sam, alebo ho nemal poriadne domysleny :) To bol vtip.

Fever píše:A neoznačil to ako "dosť blízko", ale "čertovsky (zatracene) blízko", to už znamená viac. :)s/quote]Jezis ty si demagog :P Aha. Onen clovek z Valve oznacil tu spekulaciu za blizko realite uz dost davno, ja som o tom cital niekedy vo februari. Vtedy ale ten domnely pribeh vyzeral dost inak, zakladne body zostali ale asi 3/4 su prepracovane a obsah sa rozsiril asi na trojnasobok. Ktora verzia je najblizsie realite? Ci certovsky, anjelsky alebo inak blizko je uplne jedno, lebo Valve a herni developeri obecne prehanaju strasne radi. A navyse Valve je banda klamarov takze by som bol skor ochotny uverit ze si vezmu onu spekulaciu a pribeh dalsich Halfov urobia podla nej.

Fever píše:A to, že je to len špekulácia len dokazuje, že príbeh je ešte komplikovanejší... :mrgreen:
A je na každom hráčovi, aby si vytvoril vlastnú teóriu. No nie je to zaujímavý systém? :mrgreen:-/quote]
Ako hovorim, HL2 som nehral a pravdu povediac mam jeho pribeh dost u *****, ale ked sa ti to paci tak je dobre :P

Mam divny den, neberte ma prilis vazne.
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fever 3. 12. 2005 11:47

goodoldalex píše:
Fever píše:A neoznačil to ako "dosť blízko", ale "čertovsky (zatracene) blízko", to už znamená viac. :)s/quote]Jezis ty si demagog :P Aha. Onen clovek z Valve oznacil tu spekulaciu za blizko realite uz dost davno, ja som o tom cital niekedy vo februari. Vtedy ale ten domnely pribeh vyzeral dost inak, zakladne body zostali ale asi 3/4 su prepracovane a obsah sa rozsiril asi na trojnasobok. Ktora verzia je najblizsie realite? Ci certovsky, anjelsky alebo inak blizko je uplne jedno, lebo Valve a herni developeri obecne prehanaju strasne radi. A navyse Valve je banda klamarov takze by som bol skor ochotny uverit ze si vezmu onu spekulaciu a pribeh dalsich Halfov urobia podla nej.

Však som to myslel len ako vtip, netreba brať všetko vážne. :!:
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod goodoldalex 3. 12. 2005 13:14

OK :) Inac ta spekulacia je pekna, ak realny pribeh zhruba zodpoveda tomuto tak je pozadie zaujimave... Sice vykradnute az strach ale pekne poskladane dohromady. Spojit 1984 s Borgami, roznymi sci-fi a strielackovymi pribehmi a ktovie cim este je originalne. Myslim ze do HL2 pojdem ked pride Aftermath, teda ak sa zase nedozviem ze... sa ani z neho nic nedozviem :P
goodoldalex
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Case 3. 12. 2005 16:31

Tak nevím, podle mého má MP výborný filmový příběh, stejně tak dvojka..
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 3. 12. 2005 20:08

Case píše:Tak nevím, podle mého má MP výborný filmový příběh, stejně tak dvojka..k/quote]
jj, presne tak. viac dvojka. :P

goodoldalex píše:OK :) Inac ta spekulacia je pekna, ak realny pribeh zhruba zodpoveda tomuto tak je pozadie zaujimave... Sice vykradnute az strach ale pekne poskladane dohromady. Spojit 1984 s Borgami, roznymi sci-fi a strielackovymi pribehmi a ktovie cim este je originalne. Myslim ze do HL2 pojdem ked pride Aftermath, teda ak sa zase nedozviem ze... sa ani z neho nic nedozviem :P

To nie je len špekulácia, všetko je v hre (hrách), len si treba všímať. Komu ujdu detaily (noviny na nástenke, grafiti, nejaké rozhovory NPC) tak z toho veľa nemá, ale môžem potvrdiť, že z tej "špekulácie" sa všetko zakladá na pravde a dá sa to dokázať.( :!: )
Fever
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků