Ohlasy na aktuální Doupě - 11/05

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 17. 11. 2005 21:13

Jen bych si dovolil doporučit v rámci přehlednosti fóra zestručňování dlouhých citací, popřípadě jen uvést jméno člověka, kterému je post především adresován - scrollovat přes dlouhé citace a hledat mezi nimi samotné příspěvky může být dosti matoucí... Díky ;).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2005 21:17

V Polsku možná pochopili, že si hru za 5 Euro koupí i spousta lidí, kteří spíš preferují pálené za třeba 3 Eura (a maj tam vůbec Eura nebo pořád ještě Zlote? Už se v tom nějak neorientuju.). Ale to u nás asi nikdo nikdy nepochopí. Sice se distributoři snaží svými speciálními edicemi (Cenega - Game4U, US Action - GameOver, Playman - Playman Exclusive a CDProject - Xtra Klasika), ale bohužel v těhle edicích nevycházejí novinky. Jedině, že by polské hry považovali sami Poláci za budget :) .
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 22:16

SCobra píše:V Polsku možná pochopili, že si hru za 5 Euro koupí i spousta lidí, kteří spíš preferují pálené za třeba 3 Eura (a maj tam vůbec Eura nebo pořád ještě Zlote? Už se v tom nějak neorientuju.). Ale to u nás asi nikdo nikdy nepochopí. Sice se distributoři snaží svými speciálními edicemi (Cenega - Game4U, US Action - GameOver, Playman - Playman Exclusive a CDProject - Xtra Klasika), ale bohužel v těhle edicích nevycházejí novinky. Jedině, že by polské hry považovali sami Poláci za budget :) .l/quote]


Zloté, eura se snaží odsunout, co nejvíc to půjde:) Holt, český trh pro zahraniční distributory není příliš atraktivní, a tak dnes dochází k paradoxní situaci, že sice někteří čeští distributoři chtějí hru vydávat v češtině a za nižší cenu, ale nejsou schopni se domluvit s vydavatelem na podmínkách, za které by se jim to vyplatilo.
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 17. 11. 2005 22:21

No v Polsku jsou některé hry fakt hoooodně levné. Speciálně všechny v Polsku vyrobené hry se tam prodávají v přepočtu za 150Kč hned po vyjití, a to se teda vyplatí. Navíc já bydlím blízko polských hranic, polsky i trochu rozumím, tak to je super. Třeba mám doma Painkiller: Battle out of Hell (polsky) nebo Gorky Zero 02. Přitom ten datadisk k painkillerovi má vyjít u nás až teď někdy, tzn. asi o rok později od světového a polského :) launche. Představte si, že by se u nás všechny české hry prodávali do třeba 200Kč. To by bylo super 8) .
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 17. 11. 2005 23:42

Omáčkou jsem myslel třeba docela dobré tématické články v Levelu (kam kráčí technologie, slavné potvory, herní merchedasing atd.) To v doupěti není. Asi i proto že je to multiplatformový časopis a tak je potřeba víc místa na recenze.
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nosi 18. 11. 2005 00:22

Podle mého názoru je "omáčka" něco trochu odlišného, ale budiž. Navíc v Doupěti máme také plno zajímavých tématických článků - viz např. v tom aktuálním velice obsáhlé téma o UFU :wink:
Ladislav Nosákovec
Autor časopisu Doupě
Nosi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 11. 2005 11:59

On se asi Level (Score) s Doupětem nedá moc srovnávat. Přeci jenom Level (Score) má víc stran, víc lidí, víc finančních prostředků víc kontaktů a vůbec víc prostředků pro tvorbu. A to se to potom píše o všem možném a nemožném, až je chytaj roupy a píšou tam hovadiny (viz aprílové čílso Score a recenze na Rome: Total War v Levelu).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 11. 2005 14:43

SCobra píše:V Polsku možná pochopili, že si hru za 5 Euro koupí i spousta lidí, kteří spíš preferují pálené za třeba 3 Eura (a maj tam vůbec Eura nebo pořád ještě Zlote? Už se v tom nějak neorientuju.). Ale to u nás asi nikdo nikdy nepochopí. Sice se distributoři snaží svými speciálními edicemi (Cenega - Game4U, US Action - GameOver, Playman - Playman Exclusive a CDProject - Xtra Klasika), ale bohužel v těhle edicích nevycházejí novinky. Jedině, že by polské hry považovali sami Poláci za budget :) .l/quote]

Lépe bych to nenapsal...vystihl jsi to co jsem chtěl tady vysvětlit 8)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caderly 22. 11. 2005 16:31

Ono to není úplně pravda, neboť US Action nabízí nové tituly za 299 Kč, což sice není těch 150 Kč, ale rozhodně jde o velmi levnou záležitost. A nejde vždy o špatné kousky - za tu cenu jsou k dostání z nových her například Boiling Point: Road to Hell, Freedom Force vs Third Reich, Flatout či Psi-Ops: Mindgate Conspiracy, což jsou všechno vysoce nadprůměrné, ne-li rovnou vynikající záležitosti.
caderly

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 11. 2005 18:17

caderly píše:Ono to není úplně pravda, neboť US Action nabízí nové tituly za 299 Kč, což sice není těch 150 Kč, ale rozhodně jde o velmi levnou záležitost. A nejde vždy o špatné kousky - za tu cenu jsou k dostání z nových her například Boiling Point: Road to Hell, Freedom Force vs Third Reich, Flatout či Psi-Ops: Mindgate Conspiracy, což jsou všechno vysoce nadprůměrné, ne-li rovnou vynikající záležitosti.o/quote]

Nj, ale to sou budgetové tituly (jestli jsou nadprůměrné nebo vynikající je jedno) a ty se za nízkou cenu prodávají běžně, ale třeba Earth 2160 je áčkovej (ne li pilotní) titul, kterej se u nás prodává za cenu převyšující 1000 Kč.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caderly 22. 11. 2005 19:29

Tak to nevím, kde jsi došel na to, že jde o budgetové tituly. Originální cena her jakou FlatOut, Freedom Force versus Third Reich či Boiling Point 40 dolarů (všechna ceny jsou z Amazonu). Abych byl upřímný Earth 2160 je ještě dražší (list price 50 dolarů), ale ten rozdíl není až tak výrazný (hra za 40 dolarů by furt měla být za asi 1200 Kč) a asi je to dáno nesrovnatelnou velikostí trhu a možná i silným polským patriotismem.
caderly

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 11. 2005 21:02

caderly píše:Tak to nevím, kde jsi došel na to, že jde o budgetové tituly. Originální cena her jakou FlatOut, Freedom Force versus Third Reich či Boiling Point 40 dolarů (všechna ceny jsou z Amazonu). Abych byl upřímný Earth 2160 je ještě dražší (list price 50 dolarů), ale ten rozdíl není až tak výrazný (hra za 40 dolarů by furt měla být za asi 1200 Kč) a asi je to dáno nesrovnatelnou velikostí trhu a možná i silným polským patriotismem. /quote]

Aha, mám špatné informace. Všude se píše, že Boiling Point a i Flatout jsou budgety, tak já nevim. Jejich ceny v zahraničí sem opavdu nezkoumal. Taky by rozdíly cen mohli být zaviněny náklady na dovoz, ale z Polska sem to nemůže být až zas tak drahé (no i když Polsko je dost velké a u nás sou zloději, co se týče dovozu). A Amazon nejni evropskej obchod, nebo jo? Potom by se tedy ceny tady v Evropě a na Amazonu nedali vůbec srovnávat.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 23. 11. 2005 15:29

SCobra píše:
caderly píše:Tak to nevím, kde jsi došel na to, že jde o budgetové tituly. Originální cena her jakou FlatOut, Freedom Force versus Third Reich či Boiling Point 40 dolarů (všechna ceny jsou z Amazonu). Abych byl upřímný Earth 2160 je ještě dražší (list price 50 dolarů), ale ten rozdíl není až tak výrazný (hra za 40 dolarů by furt měla být za asi 1200 Kč) a asi je to dáno nesrovnatelnou velikostí trhu a možná i silným polským patriotismem. /quote]
Aha, mám špatné informace. Všude se píše, že Boiling Point a i Flatout jsou budgety, tak já nevim. Jejich ceny v zahraničí sem opavdu nezkoumal. Taky by rozdíly cen mohli být zaviněny náklady na dovoz, ale z Polska sem to nemůže být až zas tak drahé (no i když Polsko je dost velké a u nás sou zloději, co se týče dovozu). A Amazon nejni evropskej obchod, nebo jo? Potom by se tedy ceny tady v Evropě a na Amazonu nedali vůbec srovnávat.n/quote]


FlatOut a Boiling Point jsou budgety, v teto cene to u nas zacalo vychazet a stale vychazi.
Berzeger

Odeslat příspěvekod caderly 23. 11. 2005 17:47

to že se u nás díky cenové politice jejich českého vydavatele prodávají za budgetovou cenu, ještě neznaména, že jde o budgety. Jinak jsem se včera díval ještě na jednu britskou síť velkoobchodů a tam byl Boiling Point, který se v Británii prodává už od května za 15 liber. Mimochodem za stejnou cenu tam byl i Dungeon Siege II (že by také budget???). Dungeon Siege I ( nás 299 Kč tam byl za 5 liber) Naopak Sid Meier´s Pirates byli ještě za 20 liber. Za tuto cenu bylo z novinek nové UFO, zatímco FEAR či Call of Duty II byly novinky za 34 liber. Takže bych řekl, že hry jako Boiling Point nejsou ani budgety ani AAA tituly, spíš jde cenově o hry střední kategorie. Podle Amazonu byla původní cena skutečně těch 40 dolarů, budgety bývají 20-30 dolarů a AAA tituly nejméně 50 dolarů a někdy až 60 dolarů.
Pokud jde o ten Amazon, tak pro srovnání:
Boiling Point: Road to Hell Call of Duty II Singles
List Price: $39.99 List Price: $49.99 List Price: $19.99

Podotýkám, že tohle je původní cen titulu, nikoliv současná cena (price), za kterou se hra prodává.
caderly

Odeslat příspěvekod rommel 24. 11. 2005 16:39

Tož to teda ne, na Gamestar mi nikdo plameny házet nebude. Hawww...kousnu ho do *****.
rommel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků