Ohlasy na aktuální Doupě - 11/05

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 16. 11. 2005 22:20

Berzeger píše:Mozna ti to tak neprijde, ale lepsi jak Doupe (sry, ale nastval jsi me - pykej! :D), ktery se v podvedomi lidi jeste ani neradi mezi ty lepsi herni casaky. co jsem se ptal po tride ve skole, tak asi jen tri lidi z triceti znaji doupe a jen dva vedi, ze to je i casak.


Uvidime:) To, ze Doupe neni tak zname a pritom uz ma znacnou ctenarskou zakladnu je jedine dobre. Mame kam expandovat. :mrgreen: Ne zcela objektivne vzato - pokud na trhu zustane CD Action, bude mit znacne problemy, protoze za stejnou cenu co GS, nabizi X plnych her, coz je bohuzel vec, po ktere se posledni dobou pta cim dal vic lidi.
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 16. 11. 2005 22:26

Honza Morkes píše:
Berzeger píše:Mozna ti to tak neprijde, ale lepsi jak Doupe (sry, ale nastval jsi me - pykej! :D), ktery se v podvedomi lidi jeste ani neradi mezi ty lepsi herni casaky. co jsem se ptal po tride ve skole, tak asi jen tri lidi z triceti znaji doupe a jen dva vedi, ze to je i casak.


Uvidime:) To, ze Doupe neni tak zname a pritom uz ma znacnou ctenarskou zakladnu je jedine dobre. Mame kam expandovat. :mrgreen: Ne zcela objektivne vzato - pokud na trhu zustane CD Action, bude mit znacne problemy, protoze za stejnou cenu co GS, nabizi X plnych her, coz je bohuzel vec, po ktere se posledni dobou pta cim dal vic lidi.


Tady s tebou musim souhlasit. Lidi se cim dal tim vic pidi po plnych hrach v casopisech, ale IMHO je to jen zaplacavani mista na DVD, ktery, jak uz jsem rekl, se da vyuzit lip. Bohate staci plna hra jednou za pul roku. Jo, dneska jsem koupil krabicovou verzi Worms Forts: V obležení a Trainz Railroad Simulator 2004 kazdy za 59,- v Levnych knihach (je to edice od CD Projektu), dobry ne? :)
Btw CD Projekt jsem si koupil a musim rict, ze je docela kvalitni, imho.
Berzeger

Odeslat příspěvekod PC 17. 11. 2005 00:10

Já čtu level už hodně dlouho. Tak možná deset let. No, to ne, ale podobně jako SCobra. Pokud by šlo o mě, já bych klidně plné hry zrušil. Dříve se objevovaly i AAA tituly, dnes u všech časopisů na českém trhu vesměs podprůměrné, levné hry,které se válejí po tunách v hypermarketech, levných knihách a nikdo je nechce. Existují i vyjímky - (Flashpoint, Suffering,Blitzkrieg) ale minimálně posledně jmenovaný vyšel i jako Game4U což nic nemění na tom že to je přece jen bývalé AAA. Jinak ale vesměs jsou zlaté časy skvělých plných her pryč - a zůstaly jen ty levné a lidmi ignorované plné hry. Však já si taky kupuji vesměs a pouze časopisy bez plných her, vyjímečně (viz výše) i s plnou hrou. Ale to je tak 1-2x do roka. Je bohužel pravdou že recenze v Levelu (kupuju si mini verzi) jsou v poslední době účelové. Viz recenze na Fear v posledním čísle. (Jsem zaujatý, přiznává autor, je to bomba,vyjímečný zážitek. Ale například Quake 4 (který se mi líbil mnohem více než Fear je hned v úvodníku odstřelen jako pokračování doom 3 a nuda). Nebo super hodnocení zabugovaných vampírů před rokem. Ale stejně si Level kupuju, z tradice, má dobrou tu omáčku okolo. To mi třeba v doupěti chybí. Ale jinak je to dobrý časopis. Myslíte že bych tam mohl taky zkusit psát ? Jsem v tomto v jistém směru (který bych tu nerad veřejně rozváděl) školen :P Score hodnotit nemohu, už jsem ho dlouho neviděl stejně jako Gamestar. Ale recenze ve score byly opravdu někdy pubescentní. Game on jsem četl jednou a hodil do popelnice, jiné časopisy neznám. Škoda dlouhé konzolové sekce, ale co se dá dělat, ostatně nikdy neříkej nikdy - třeba budu taky konzolista (PS-3 se mi líbí ale otázkou je jaké na ni budou hry - asi většina konzolových japonských manga her by mě moc nebavila.)
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 00:28

Berzeger píše:
Honza Morkes píše:
Berzeger píše:Mozna ti to tak neprijde, ale lepsi jak Doupe (sry, ale nastval jsi me - pykej! :D), ktery se v podvedomi lidi jeste ani neradi mezi ty lepsi herni casaky. co jsem se ptal po tride ve skole, tak asi jen tri lidi z triceti znaji doupe a jen dva vedi, ze to je i casak.


Uvidime:) To, ze Doupe neni tak zname a pritom uz ma znacnou ctenarskou zakladnu je jedine dobre. Mame kam expandovat. :mrgreen: Ne zcela objektivne vzato - pokud na trhu zustane CD Action, bude mit znacne problemy, protoze za stejnou cenu co GS, nabizi X plnych her, coz je bohuzel vec, po ktere se posledni dobou pta cim dal vic lidi.


Tady s tebou musim souhlasit. Lidi se cim dal tim vic pidi po plnych hrach v casopisech, ale IMHO je to jen zaplacavani mista na DVD, ktery, jak uz jsem rekl, se da vyuzit lip. Bohate staci plna hra jednou za pul roku. Jo, dneska jsem koupil krabicovou verzi Worms Forts: V obležení a Trainz Railroad Simulator 2004 kazdy za 59,- v Levnych knihach (je to edice od CD Projektu), dobry ne? :)
Btw CD Projekt jsem si koupil a musim rict, ze je docela kvalitni, imho.o/quote]


Upřímně, jedno z největších zklamání z pozice redaktora, je když po měsíční práci na časopise, navštívíte nějaké diskusní fórum a tam vám tuto celou práci strhnou dva lidi větou - je to šit, je tam hra XYZ, hrozná sračka. Přitom paradoxně plná hra a jednání o ní zabírají asi 1 promile práce na každém čísle (spíš míň). Musím říct, že první setkání s tímto fenoménem bylo dost frustrující.
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 00:29

PC píše:Já čtu level už hodně dlouho. Tak možná deset let. No, to ne, ale podobně jako SCobra. Pokud by šlo o mě, já bych klidně plné hry zrušil. Dříve se objevovaly i AAA tituly, dnes u všech časopisů na českém trhu vesměs podprůměrné, levné hry,které se válejí po tunách v hypermarketech, levných knihách a nikdo je nechce. Existují i vyjímky - (Flashpoint, Suffering,Blitzkrieg) ale minimálně posledně jmenovaný vyšel i jako Game4U což nic nemění na tom že to je přece jen bývalé AAA. Jinak ale vesměs jsou zlaté časy skvělých plných her pryč - a zůstaly jen ty levné a lidmi ignorované plné hry. Však já si taky kupuji vesměs a pouze časopisy bez plných her, vyjímečně (viz výše) i s plnou hrou. Ale to je tak 1-2x do roka. Je bohužel pravdou že recenze v Levelu (kupuju si mini verzi) jsou v poslední době účelové. Viz recenze na Fear v posledním čísle. (Jsem zaujatý, přiznává autor, je to bomba,vyjímečný zážitek. Ale například Quake 4 (který se mi líbil mnohem více než Fear je hned v úvodníku odstřelen jako pokračování doom 3 a nuda). Nebo super hodnocení zabugovaných vampírů před rokem. Ale stejně si Level kupuju, z tradice, má dobrou tu omáčku okolo. To mi třeba v doupěti chybí. Ale jinak je to dobrý časopis. Myslíte že bych tam mohl taky zkusit psát ? Jsem v tomto v jistém směru (který bych tu nerad veřejně rozváděl) školen :P Score hodnotit nemohu, už jsem ho dlouho neviděl stejně jako Gamestar. Ale recenze ve score byly opravdu někdy pubescentní. Game on jsem četl jednou a hodil do popelnice, jiné časopisy neznám. Škoda dlouhé konzolové sekce, ale co se dá dělat, ostatně nikdy neříkej nikdy - třeba budu taky konzolista (PS-3 se mi líbí ale otázkou je jaké na ni budou hry - asi většina konzolových japonských manga her by mě moc nebavila.)d/quote]
Můžeš specifikovat tu "omáčku"?:)
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 17. 11. 2005 12:15

Honza Morkes píše:
Berzeger píše:
Honza Morkes píše:
Berzeger píše:Mozna ti to tak neprijde, ale lepsi jak Doupe (sry, ale nastval jsi me - pykej! :D), ktery se v podvedomi lidi jeste ani neradi mezi ty lepsi herni casaky. co jsem se ptal po tride ve skole, tak asi jen tri lidi z triceti znaji doupe a jen dva vedi, ze to je i casak.


Uvidime:) To, ze Doupe neni tak zname a pritom uz ma znacnou ctenarskou zakladnu je jedine dobre. Mame kam expandovat. :mrgreen: Ne zcela objektivne vzato - pokud na trhu zustane CD Action, bude mit znacne problemy, protoze za stejnou cenu co GS, nabizi X plnych her, coz je bohuzel vec, po ktere se posledni dobou pta cim dal vic lidi.


Tady s tebou musim souhlasit. Lidi se cim dal tim vic pidi po plnych hrach v casopisech, ale IMHO je to jen zaplacavani mista na DVD, ktery, jak uz jsem rekl, se da vyuzit lip. Bohate staci plna hra jednou za pul roku. Jo, dneska jsem koupil krabicovou verzi Worms Forts: V obležení a Trainz Railroad Simulator 2004 kazdy za 59,- v Levnych knihach (je to edice od CD Projektu), dobry ne? :)
Btw CD Projekt jsem si koupil a musim rict, ze je docela kvalitni, imho.o/quote]

Upřímně, jedno z největších zklamání z pozice redaktora, je když po měsíční práci na časopise, navštívíte nějaké diskusní fórum a tam vám tuto celou práci strhnou dva lidi větou - je to šit, je tam hra XYZ, hrozná sračka. Přitom paradoxně plná hra a jednání o ní zabírají asi 1 promile práce na každém čísle (spíš míň). Musím říct, že první setkání s tímto fenoménem bylo dost frustrující.
Berzeger

Odeslat příspěvekod Berzeger 17. 11. 2005 12:18

Jeste upresnim - nerekl jsem, ze je to *****, jen jsem rekl, ze to moc lidi nezna a tudiz asi nekupuje, ale to byla reakce na tvuj prispevek o GS, a jelikoz u GS jsem uz pres tri roky (predplaceny), tak me to docela nastvalo, protoze mi prijde, ze ze vsech jmenovanych casopisu je v nem nejmene konkurencniho boje, nejmene komerce (tzn i reklam) a jejich recenze se mi zdaji nejvystiznejsi, ze mi fakt reknou presne, co jsem chtel vedet.
Berzeger

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 11. 2005 12:19

to PC: Jo, to je ono. To co mi vadí a vyhovuje na Levelu. Jen sem sám nemohl přijít na to, co to přesně je a ty si to napsal za mně.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 17. 11. 2005 18:28

K těm plným hrám asi takhle...zajedtě si do Polska a tam zjistíte že například Earth2160 tam pořídíte originál za 150Kč na naše...jelikož to dělají tu hru přímo poláci a takhle je to se všemi polskými hrami...jak Pain killer kterého tam seženete i s datadiskem originál za 150 Kč...to jako by byla u nás mafie a Vietcong hned po vydání za 150Kč...to by si tady nikdo nedovolil...a těch herních časopisů co tam je...s DVD a 5 hrami (většinou kvalitní tituly) seženete od 50Kč...a že je z čeho vybírat...se těším na hru Witcher kterou taky dělají poláci a za 150Kč no neberte to...a když jsem byl dneska v Polsku a viděl časopis s DVD za 50 Kč kde byla plná hra I of the dragon a k tomu zdarma komiks Silent hill tak jsem to nedával...chtěl jsem si to koupit protože o komiksu této hry nic nevím a ještě je to od konami...jsem zaváhal a tak nemám nic :-(
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 17. 11. 2005 18:48

Peter S. Kenedy píše:K těm plným hrám asi takhle...zajedtě si do Polska a tam zjistíte že například Earth2160 tam pořídíte originál za 150Kč na naše...jelikož to dělají tu hru přímo poláci a takhle je to se všemi polskými hrami...jak Pain killer kterého tam seženete i s datadiskem originál za 150 Kč...to jako by byla u nás mafie a Vietcong hned po vydání za 150Kč...to by si tady nikdo nedovolil...a těch herních časopisů co tam je...s DVD a 5 hrami (většinou kvalitní tituly) seženete od 50Kč...a že je z čeho vybírat...se těším na hru Witcher kterou taky dělají poláci a za 150Kč no neberte to...a když jsem byl dneska v Polsku a viděl časopis s DVD za 50 Kč kde byla plná hra I of the dragon a k tomu zdarma komiks Silent hill tak jsem to nedával...chtěl jsem si to koupit protože o komiksu této hry nic nevím a ještě je to od konami...jsem zaváhal a tak nemám nic :-(I/quote]


Holt jsme se narodili ve spatny zemi. Diky moc, komunisti pojebany!!!
Berzeger

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 20:31

Berzeger píše:
Peter S. Kenedy píše:K těm plným hrám asi takhle...zajedtě si do Polska a tam zjistíte že například Earth2160 tam pořídíte originál za 150Kč na naše...jelikož to dělají tu hru přímo poláci a takhle je to se všemi polskými hrami...jak Pain killer kterého tam seženete i s datadiskem originál za 150 Kč...to jako by byla u nás mafie a Vietcong hned po vydání za 150Kč...to by si tady nikdo nedovolil...a těch herních časopisů co tam je...s DVD a 5 hrami (většinou kvalitní tituly) seženete od 50Kč...a že je z čeho vybírat...se těším na hru Witcher kterou taky dělají poláci a za 150Kč no neberte to...a když jsem byl dneska v Polsku a viděl časopis s DVD za 50 Kč kde byla plná hra I of the dragon a k tomu zdarma komiks Silent hill tak jsem to nedával...chtěl jsem si to koupit protože o komiksu této hry nic nevím a ještě je to od konami...jsem zaváhal a tak nemám nic :-(I/quote]

Holt jsme se narodili ve spatny zemi. Diky moc, komunisti pojebany!!!


Nějak nechápu ten komunismus - v Polsku nebyl? Ono to má spíš do činění s velikostí a přeci jen 38miliónový trh je víc než 10miliónový. Na druhou stranu i u nás jsou k dostání myslím zajímavé věci - Far Cry za 299 či HOMAM 4 Complete za 199 Kč taky není žádná drahota.:) Byť samozřejmě pořád může být líp...
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 17. 11. 2005 20:34

No to je pravda jenže oní tam mají uplné novinky co u nich vyjdou první (díky polským vývojářům) takže například Earth 2160 se začal jako první prodávat v polsku za 150Kč...to už je rozdíl co??
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 20:37

Peter S. Kenedy píše:No to je pravda jenže oní tam mají uplné novinky co u nich vyjdou první (díky polským vývojářům) takže například Earth 2160 se začal jako první prodávat v polsku za 150Kč...to už je rozdíl co?? /quote]
:) Njn, buď jsou Poláci takoví vlastenci, že dávají své hry spoluobčanům pod cenou, nebo se jim to zkrátka i přesto vyplatí:)
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berzeger 17. 11. 2005 20:56

Honza Morkes píše:
Berzeger píše:
Peter S. Kenedy píše:K těm plným hrám asi takhle...zajedtě si do Polska a tam zjistíte že například Earth2160 tam pořídíte originál za 150Kč na naše...jelikož to dělají tu hru přímo poláci a takhle je to se všemi polskými hrami...jak Pain killer kterého tam seženete i s datadiskem originál za 150 Kč...to jako by byla u nás mafie a Vietcong hned po vydání za 150Kč...to by si tady nikdo nedovolil...a těch herních časopisů co tam je...s DVD a 5 hrami (většinou kvalitní tituly) seženete od 50Kč...a že je z čeho vybírat...se těším na hru Witcher kterou taky dělají poláci a za 150Kč no neberte to...a když jsem byl dneska v Polsku a viděl časopis s DVD za 50 Kč kde byla plná hra I of the dragon a k tomu zdarma komiks Silent hill tak jsem to nedával...chtěl jsem si to koupit protože o komiksu této hry nic nevím a ještě je to od konami...jsem zaváhal a tak nemám nic :-(I/quote]


Holt jsme se narodili ve spatny zemi. Diky moc, komunisti pojebany!!!


Nějak nechápu ten komunismus - v Polsku nebyl? Ono to má spíš do činění s velikostí a přeci jen 38miliónový trh je víc než 10miliónový. Na druhou stranu i u nás jsou k dostání myslím zajímavé věci - Far Cry za 299 či HOMAM 4 Complete za 199 Kč taky není žádná drahota.:) Byť samozřejmě pořád může být líp...m/quote]


Mozna ze byl, ale rozhodne je tolik nerozje.... jako nas. Komunisti jsou prasata.
Berzeger

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 17. 11. 2005 21:08

Berzeger píše:
Honza Morkes píše:
Berzeger píše:
Peter S. Kenedy píše:K těm plným hrám asi takhle...zajedtě si do Polska a tam zjistíte že například Earth2160 tam pořídíte originál za 150Kč na naše...jelikož to dělají tu hru přímo poláci a takhle je to se všemi polskými hrami...jak Pain killer kterého tam seženete i s datadiskem originál za 150 Kč...to jako by byla u nás mafie a Vietcong hned po vydání za 150Kč...to by si tady nikdo nedovolil...a těch herních časopisů co tam je...s DVD a 5 hrami (většinou kvalitní tituly) seženete od 50Kč...a že je z čeho vybírat...se těším na hru Witcher kterou taky dělají poláci a za 150Kč no neberte to...a když jsem byl dneska v Polsku a viděl časopis s DVD za 50 Kč kde byla plná hra I of the dragon a k tomu zdarma komiks Silent hill tak jsem to nedával...chtěl jsem si to koupit protože o komiksu této hry nic nevím a ještě je to od konami...jsem zaváhal a tak nemám nic :-(I/quote]


Holt jsme se narodili ve spatny zemi. Diky moc, komunisti pojebany!!!


Nějak nechápu ten komunismus - v Polsku nebyl? Ono to má spíš do činění s velikostí a přeci jen 38miliónový trh je víc než 10miliónový. Na druhou stranu i u nás jsou k dostání myslím zajímavé věci - Far Cry za 299 či HOMAM 4 Complete za 199 Kč taky není žádná drahota.:) Byť samozřejmě pořád může být líp...m/quote]

Mozna ze byl, ale rozhodne je tolik nerozje.... jako nas. Komunisti jsou prasata.


Ten příspěvek jsi napsal mezi jednotlivé citace, proto tam nebyl na konci. Zbylé zprávy řešící, co se stalo jsem s s dovolením smazal....

Jinak jsme lehce off-topic, ale myslím si, že Polsko na tom bylo a je pořád mnohem hůř, co se ekonomické síly týká...
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků