Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 4. 2016 12:34

Pro mě to má docela dost kredibility. Navíc to prosakuje od vícero vývojářů, takže na tom i něco bude, prč by jinak Sony dělala drahý dev-kit pro jedno jediné studio?
A imho pokud to není pravda (nebo alespoň částečně) - proč prostě neudělají tiskovku o jedné větě "není to pravda", čímž by zastavili jakékoliv rumory, notabene když by popřením těchhle zpráv nedošlo k žádné škodě ve stylu "musíme se přiznat - to že jsme řekli, že to není pravda, tak to není pravda a původní šeptanda byla pravda"... Jasně, nemusí to být potvrzené od Yoshidy, ale vědecky vzato - počítá se jen pozitivní výsledek a neexistence důkazu neznamená, že to neexistuje jako takové. Z logiky věci se dá odvodit, že tahle šeptanda je založená na pravdě, dokud nebude oficiálně vyvrácena, což se jaksi neděje.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 4. 2016 18:46

Hlavně AMD má pořád problémy a jejich nové čipy jsou na cestě. Tak je mohlo napadnout, že bez výkonu nebude VR ani 4K telky. Pokud ještě TV dělají. Nemám problém s tím, že je to pravda, i když na konzolové scéně je to dost neobvyklé. Byla by ale plná zpětná kompatibilita a nikdo nemůže nic moc říct.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 4. 4. 2016 18:58

tdjohn - plna by rozhodne nebyla.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 4. 2016 19:08

Proč ne? Prostě bys měl jen lepší rozlišení a vyhlazování. Mohl bys mít i normálních 60 FPS u her, které to nemají. Třeba Destiny nemá cenu vůbec hrát při 30.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 4. 2016 09:55

Tuším rozhořčení někoho, kdo má PS4 a teď má pocit že mu hry nepůjdou na "maximální detaily". Mimo jiné, dávno už na max detaily nejdou teď, alespoň ty multiplatformní většinou odpovídají "HIGH" nastavení PC verzí v 1600x900.
Což samo o sobě není nic špatného, všichni vědí, že ty ultra super duper detaily nových her akorát žerou výkon a na první pohled nikdo nepozná, protože vizuální rozdíl od HIGH je mizivý.

A teď k PS4.5, pokud přešli ze specializovaných RISC záležitostí jako je EmotionEngine a CELL na obyčejný Radeon+x86, proč by neudělali KOMPATIBILNÍ verzi PS s 2x rychlejší grafikou a CPU? Furt je to Radeon, jen ne HD7850, ale třeba 290x.

Na stávající hry vyjde patche který detekuje silnější hardware, nastaví vyšší FPS a rozlišení. A nebo patche nevyjde, a hra zůstane na obou konzolích stejná.

Nové hry již plně využijí PS4.5, a při detekování PS4 prostě pojedou na nižší detaily a rozlišení - přesně jako u PC. Výhoda pořád zůstává v automatice nastavení.

Popravdě vztekat se, že vyšla PS4.5 a tudíž bude mít Franta od vedle lepší grafiku jako já, je stejně pitomoučké, jako když si já koupím Radeon 7870 a za dvě neděle vyjde Radeon nový... ;-)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 4. 2016 10:35

Bude to pitomoučké jen do té doby, než tě tvoje stará PS4 vyfakuje s novou hrou, která na ni nepůjde, protože autoři se neobtěžovali se slabší verzí. A to se stane.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 4. 2016 11:01

To záleží na SONY, jak se k tomu marketingově postaví. HW rozdíl mezi těmi konzolemi bude opravdu v "v rámci nového výrobního procesu". Žádné změny architektury.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 4. 2016 11:20

Jasně, na kom jiném by to záleželo? Problém je v tom, že prosakují zprávy "dvakrát větší výkon grafiky" a podobně - no nebyl by jsi blbej, kdyby jsi to jako programátor nevyužil? To za prvé, ale i kdyby to Sony uzamkla (reálná možnost) - proč tam cpát dvakrát větší výkon, když ho nikdy nevyužiješ? Teda možná kromě 4K videí, ale na druhou stranu - kolik lidí má dneska 4K televize? Notabene když tahle generace má reálně před sebou dva, možná tři roky a přijde nová a naše obýváky budou na ni lépe připraveny?

Já prostě jenom říkám, že to je celé hodně divné nastavené a to, že Sony nic oficiálně neřekne taky nepomáhá. :/
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 4. 2016 12:02

proč tam cpát dvakrát větší výkon, když ho nikdy nevyužiješ


Ale využiješ, vždyť i dnešní hry běží často zuby nehty v 900p/30fps.. Už jen kdyby automaticky poskočily do 1080p/60fps, rázem to má smysl. Navíc NIC není nutné předělávat. Napíše se patche a otestuje se běh.

2x vyšší výkon přeci není nějaká nová generace, to stačí sotva na to vyšší rozlišení.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 4. 2016 12:04

No, bylo by to moc pěkné, ale uvidíme až vlastní aplikaci.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 4. 2016 12:59

N.Marko: To by sony zabila sama sebe, kdyby začala vydávat hry jen pro PS4.5, podle mě to udělají tak jak píše DAVE. ***** by si strašně moc zákazníků a to podle mě nechtějí udělat. Prostě na PS4.5 pojedou filmy ve 4K a hry pojedou FullHD a 60FPS. Nic víc.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 4. 2016 13:07

Já se prostě jenom bojím nejstupidnějšího možného scénáře a protože za těch 25 let co aktivně hraju jsem viděl spousty dementních rozhodnutí... no, doufejme, že nemám pravdu že? ;)

Btw: ne že by Sony nevydávala na oba systémy, ale dovedu si představit, že by to udělal Activision, nebo UbiSoft. A samozřejmě by to nebylo hned, ale třeba za rok, nebo tak nějak. Ale byl by to tak jako tak průšvih.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 4. 2016 14:17

Tak když jsou schopni dnes prodávat hry na PS3.
polda
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 4. 2016 14:17

Chyba
polda
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 4. 2016 10:52

Hrajete někdo Dirt Rally? Zatím jsem tomu moc nedal, ale rozhodně to vypadá dost hratelně. Volant zatím nemám a stejně to vypadá dost zábavně. Snad to vydrží. Ale po takové pauze dobrých rally her by mělo.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků