Playstation 4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 3. 2016 12:54

Palec nahoru.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omualo 28. 3. 2016 12:25

tdjohn: ted uz je to celkem dobry, kdyz ta hra na PC ma dobry installer, je slusne nakodovana a nepohnoji se to nejakym updatem.
V dobach PS1 to byla nejvetsi sranda, pocitace bez vykonu (v provnani s PS1, malokdo mel 3dfx), vetsina veci z DOSu, w95 teprve nastupovaly, kompatibilita byla spatny vtip. A i pres tyhle problemy se konzolim predpovidal brzky zanik ;)

Problem dnesni generace konzoli je, ze neprisly s nejakym super doplnkem a 2x drazsi pocitac se tomu vykonove rovnal. PS1 mela 3d grafiku + CD rom, PS2 byl vlastne nejlevnejsi DVD prehravac na trhu, to same BR u PS3.

Dokonce i ta pohodlnost zacina u konzoli mizet. Do PS2 stacilo vlozit CD/DVD
a hrat. Dnes jsou nutne instalace a aktualizace. Bohuzel se obavam, ze kripleni konzoli bude pokracovat.
omualo
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 3. 2016 13:24

Dnešní generace přišla se super hraním a pořád bezproblémovou obsluhou.

Dnes vložím a také hraju. Instalace je hned a dá se hrát při ní. Update se instalovat nemusí, pokud chceš za každou cenu hrát třeba rozbitou hru.

Takže za mě super. PS4 je zatím nejlepší konzole, kterou jsem měl. Hned vedle mi stojí tak dvakrát tak lepší PC a mám tam i stejné hry a stejně je tam nehraju. To je překvapení i pro mě, ale je to tak.

Na PC jsem zažil Windows 95, 98, 2000, XP a 8.1, takže nějaké srovnání v čase také mám.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omualo 29. 3. 2016 10:46

"Update se instalovat nemusí, pokud chceš za každou cenu hrát třeba rozbitou hru."
Tohle je dusledek online distribuce a udrzby plus HDD v konzolich. Vydame to rychleji, usetrime na betatestu a zaplaty hodime az budou a tak se bezne vydavaji zaplaty uz v den prodeje.
Na PC je to horsi jeste o online DRM, kdy je lepsi koupit hru po par tydnech, aby se dalo pripojit k servrum.

Pro me je PS2 nejlepsi konzole, co zatim vysla, v tesnem zavesu se SNESem. PS3 jsem mel, ale dodatecne oklestovani funkci ze strany SONY - zarizli linux (budiz, to me nevadilo, i kdyz jim to pomohlo v prodejich USA - diky tomu meli nizsi clo jako pocitace), ale i ta omezena zpetna kompatibilita me nastvala tak, ze jsem se na PS4 vykaslal (navic prvni rok tam nebylo nic, co bych ja musel zrovna mit a kvuli nekolika titulum nebudu kupovat dalsi HW).

Jak me posledni dobou velka studia stvou, tak se mi zase libi prosazovani nezavislych tvurcu i na konzolich.
omualo
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 3. 2016 11:08

To je spíše důsledek nákladů. Není problém to vydat dokonalé, jen bys asi nechtěl platit 10 tisíc za hru :D Pokud jsou všechny hry stejně drahé, tak prostě musíš někde uspořit. Někdo to třeba přehání, ale vždy se stávalo, že některé hry nejsou dodělané. Když někdo bude vědět, že prodá desítky milionu kusů, tak nebude problém tam nasypat hromadu peněz. Jak to bude ale třeba s Kingdom? Nikdo tomu nevěří a pár dem hru nedělají. Myslíš, že nejsou investoři nervózní a nechtějí to už vydat? Co udělat záplatu na poslední chvíli? Dobrý nápad!

To jo, tu jsem bohužel minul.

Na nezávislé tvůrce nemám čas, spíše beru kvalitu z těch normálních. I tak je toho plno. Nemám nic proti fakt dobrým hrám, ale asi by mi musel někdo říct, že je dobrá. Takhle ji určitě nebudu ani zkoušet. Když budeš mít nějaké tipy, určitě je hoď na fórum ;)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 3. 2016 13:36

Že by opravdu?
http://doupe.zive.cz/clanek/playstation ... zoli-uvede

Těžko tomu věřit, ale jako proč ne. Poslední roky jsou zvláštní. MS a Nintendo svoje konzole zabilo, takže asi nastává nová doba. Ne že bych chtěl kupovat novou konzoli, ale pořád lepší než "herní" PC s W10.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 3. 2016 22:05

Tak jsem snad po roce a půl zapnul PS4, abych testnul FFXV. Musím říct, že po tom co jsem zvyklej hrát všechno 60+ FPS, jo to hodně bolestivej návrat. Za ery PS3/X360, bych snad ani nevěřil, jak ty trhance můžou kazit zážitek ze hry. Navíc ta grafika - o úroveň níž, než na co jsem teď zvyklej ...

Teď už jen přemýšlím, jestli PS4 prodat rovnou nebo až po projetí Uncharted :hm
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 31. 3. 2016 22:22

Přece FPS hratelnost neovlivňují. PSK říkal, že je lepší 30, takový filmovější, ne? :D

Musíš hrát remastery. 30 bude mít bohužel Uncharted, ale snad to bude super pecka, tak si to dám na easy a nějak to dojedu. Těch 60 u kolekce je hodně znát. Trojka už šla i hrát.

-- 31. 3. 2016 22:25 --

Ale celkově třicítky nekupuju a ani nehraju. Nejvíc mám nahráno v BF. Dojel jsem U kolekci, užíval si Diablo , těším se na Metro a DS2. Jen ten Zaklínač, no, ale to nějak půjde.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 3. 4. 2016 18:32

tak co rikate na PS4k aka PS4.5 ?
Podle me desna chujovina. Lidi ted budou cekat na zlevneni PS4 (ktere je ohlaseno - coz akorat poskodi prodejce s velkejma skladam), ale hlavne spousta lidi proste bude cekat na PS4k nez koupit PS4 a dost to uskodi cele komunite, zase rozdvojeni, nejistota.. protoze spousta lidi uz ty znacce prestane verit a zanevre.

Sice rikali ze hry na PS4k pujdou i na PS4 s nizsima detailama..ale tomu neverim. To by bylo silene komercni rozhodnuti, viz ubisoft jak snizuje detaily u PC verze her aby se tak moc nelisili od konzolovejch a konzolovi majitele nebyli nastvani ze jejich nextgen neumi to co PC. Kdyby si clovek koupil domu hru na PS4 z PS4k a mel ji v lowres, tak by automaticky zacal nadavat, stezovat si.. podobne jako kdyz si ted koupi hru na PS4 a ma hnusnou grafiku.

Navic je to technicky nesmysl. To prece nevedeli pred 3-5 rokama kdyz to vyvijeli, ze to nezvladne 4k ktere budou chtit? Ze se najednou chytli za nos a daj tam 2x vykonejsi grafiku.

Se obavam jestli to neni spis tak, ze zjistili, ze progress na strane vyvojaru se nebude konat (takove to ze PS3 mela na zacatku taky nic moc grafiku a az casem se vyvojari naucili vyuzivat HW tak aby vypadala dobre).
Protoze proste 4K stejne vetsina lidi nema a standardem bude az za par let, tak proc si kvuli tomu takhle rozesirat zakazniky? Meli za 3 roky oznamit PS4K, vydat ji za 5 a nazdar.

Vlastne neco podobneho se cekalo i na scene s 3DS, ale tam nastesti vysla zatim snad jen 1 hra podporujici new3DS.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 3. 4. 2016 19:39

spis myslim ze to bude jen 4k bluray player a podpora pro VR
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 4. 2016 19:44

Zase proč tam mít třeba 2 x větší výkon a nepoužít ho na hry? Pokud to vyjde až za nějakou dobu, tak je to úplně v pohodě. BF5 by mohl mít FullHD rozlišení :)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 3. 4. 2016 22:47

Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 4. 4. 2016 10:27

N.Marko: Ono to potvrzení ceny a datumu vydání padlo od SONY? Sony snad neoznámila nic a celé to pořád může být prostě výmysl člověka, na kterém se všichni chytli a papouškují jeho slova.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 4. 2016 11:13

Peter S. Kenedy píše:N.Marko: Ono to potvrzení ceny a datumu vydání padlo od SONY? Sony snad neoznámila nic a celé to pořád může být prostě výmysl člověka, na kterém se všichni chytli a papouškují jeho slova.

http://kotaku.com/sources-sony-is-worki ... 1765723053
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 4. 4. 2016 11:15

Pořád to není oficiální informace od sony, ale od nějakého vývojáře a pořád to může být kec.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků