Páteční JAZZ

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod dr.miša 22. 7. 2005 14:31

Ella Fitzgerald (nejspíš známá i těm, kteří jazz neposlouchají a také snad proto že dost zpívala s Louisem Armstrongem), Sarah Vaughan (podle mého jedna s nejpůsobyvějších), Nina Simon, Dinah Washgton, Carmen McRae, Patricia Barber...

Ze součastných Diana Krall, Norah Jones, Yvone Sanchez. Všechny zmíněné většinou zpívají...

Pak mnoho jazzmanů - Miles Davis (trumpetový mág), Ray Charles (což mi připomělo skvělý film Ray), již zmíněný Louis Armstrong (Falout 2 - intro), John Coltrane, z čechů Jiří Stivín, zajimavě zakomponované jazzové prvky mají třeba -123min, češi.
Naposledy upravil dr.miša dne 8. 8. 2005 10:18, celkově upraveno 1
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 8. 8. 2005 06:24

Jednoznačně Miles Davis.Norah Jones jsem mi líbila po vydání prvního alba,ale rychle se mi omrzela.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 8. 8. 2005 06:46

...fakty někdo poslouchá také JAZZ :-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 8. 8. 2005 06:55

Naní to moje silná stránka,ale melodické jazz můžu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 8. 2005 09:28

Ja zase nechapu jak mam chapat cloveka ktery zaklada tak vznesena temata jako JAZZ nebo myslenky pro (ne)narocne a je schopen napsat : což mi připomělo skvělí film Ray... Neberte to nikdo nejak prilis osobne ale musel jsem to na napsat.


PS: Ted jsem cetl jine forum vedle, jestli je to doopravdy nejaka "lexie" tak to sorac.. :|
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 8. 8. 2005 10:14

_DAVE_ píše:Ja zase nechapu jak mam chapat cloveka ktery zaklada tak vznesena temata jako JAZZ nebo myslenky pro (ne)narocne a je schopen napsat : což mi připomělo
Naposledy upravil dr.miša dne 8. 8. 2005 10:19, celkově upraveno 1
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 8. 8. 2005 10:16

jezek píše:Naní to moje silná stránka,ale melodické jazz můžu.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 8. 2005 05:13

Zkoušel's někdy poslechnout Toma Waitse?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 9. 8. 2005 07:04

jezek píše:Zkoušel's někdy poslechnout Toma Waitse?e/quote]


Jasné mám jeho CD Blue Valentine a na to druhé si snad vzpomenu během dne. Líbí se mi jeho chraplaví hlas, dost blůsoví, ostatně jako jeho muzika, je dost dobrej vypravěč...
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 8. 2005 07:27

Mi od něj chybí pouze Small Change.Jinak mám ostatních 18 alb.Osobně pokládám za nejlepší Swordfishtrombones,Black Rider a Rain Dogs.Ale jeho verze Alenky v říši divů taky stojí za to :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 9. 8. 2005 07:36

Black Raider tak se jmenuje to druhé album.

Říkáš Swordfishtrombones? zkusím ho, hm, díky za typ ;-)
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 8. 2005 07:44

Tomu poslednímu jsem dlouho nemohl přijít na chuť,ale taky je velice povedené,ikdyž je úplně jiné,než ostetní.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 9. 8. 2005 09:31

Black Rider. Poprvé jsem ho slyšel někdy v 19 letech, vůbec se mi nezamlovalo, tedy některé jeho songy šli, ale neoslovilo mě to, dlouho poté jsem se k němu vrátil, dozrál jsem :-)

U některé hudby a u JAZZu či Blues je to znát více než kde jinde, myslim, že právě u těchto dvou žánrů je nutná jakási účast na muzice - vlastně klasika, ta také vyžaduje jakousi účast, pokud zmíněné žánry neslouží jako kulisa, pak je to jedno...
Naposledy upravil dr.miša dne 9. 8. 2005 10:01, celkově upraveno 1
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 8. 2005 09:45

Já jsem před 10(13) léty,jazz a klasiku poslouchal spíš z frajeřiny,že něco takového snesu,ale až teď jsem si ji začal užívat.Třeba takový Chausson,Offenbach a absolutně můžu Verdiho a Vivaldiho :P
A Waitse jsem poprvé slyšel(vlastně viděl) u nás v minikině,kde se promítal na videu nějaký jeho koncert,prokládaný jenom takovým jeho tlacháním,pitím a kouřením.PAJÁDA!!!!
PS:Viděls film Kafe a cigára?Má tam jednu sekvenci s Iggim Poppem.Oběma je tak 20.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 9. 8. 2005 10:01

...jasně, že viděl. Fakt dobrý kousek. Nemají si moc co říct, jen tak se potkají, Iggi se zdá tak trochu s tohoto setkání vyjevený...

Tak o Vivaldim by se dalo říct, že byl popoví hudebník své doby, i dnes je dosti poslouchaný a hodně líbiví.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků