Jak spustit starší hry?

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod OCELOTR 4. 8. 2005 20:28

Heady píše:mno, na virtualnu mechaniku sa daju pouzit aj programy NERO a Alcohol 120%, mate to v jednom - napalovaci program + program na virt. mechaniku, nemusite isntalovat dalsi.
btw, ja mam iba jednu real mechaniku a vela hier potrebovalo cd pri hrani a nechclo sami ich stale menit, tak som si v nerovi vytvoril dve virt. mechaniky a v alkohole dalsich 6 :) a bol som bez problemov - nemusim menit cdcka a zaroven je zaloha cdecka na disku, cize zasa 2 in 1 :)


Dík, ty DAEMON TOOLS mě plně uspokojujou. Áááchh....
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 4. 8. 2005 21:31

Mimochodem, jestli jsi sháněl Daemon Tools proto, aby si hrál hry v DOSBoxu, tak je to fajn, ale upozorňuju, že v DOSBoxu lze namountovat image jako jednotku bez jakéhokoliv virtuálního drivu :D

Příkaz je IMGMOUNT , parametry jsou vcelku obdobný, jako při mountování CD-ROM, podrobnost jsou v souboru Readme.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 5. 8. 2005 09:20

Heady: Neviem o tom, zeby Nero a Alcohol boli zadarmo :-o.
Navyse, preco si instalovat napalovaci software ked chces iba virtualnu mechaniku?
gofry
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 8. 2005 09:50

RE: Xgandalf - Tak ted jsi zase neco poradil ty mi :-) Vcera jsem zkousel rozjet ISO k Nocropolis pres DaemonT ale byl v tom problem. Jaky je presne tvar toho prikazu pro montovani v DOSBOX?
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 6. 8. 2005 11:10

Je to celkem prostý, vysvětlím to na příkladu. Řekněme, že máš adresář OLDGAMES na disku e: a v něm máš nainstalovaný všechny starý hry. Pod Oldgames vytvoříř podadresář IMG a do něj nahraješ image třeba SHANNARA.IMG
1. Namountuješ adresář OLDGAMES jako disk C:

mount c e:\oldgames

2. Skočíš na C:

c:

3. Namountuješ image následujícím způsobem

imgmount f c:\img\shannara.img -t iso

Tímhle jsi namountoval img SHANNARA.IMG jako disk F:

4.Vlezeš na F: a spustíš instalaci

F:
setup

Jinak věřím, že si ten postup bez problémů přizpůsobíš pro svoje podmínky, je to snad dostatečně názorný. Kromě toho DOSBox umí pracovat i kompletníma imagema disků, ale to by bylo na delší povídání... :D
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 8. 2005 12:51

Dik moc, vyzkousim...
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roan 6. 8. 2005 14:53

Nevíte někdo jak pod XP rozchodit NBA Live 2001..když dám instalaci tak to na mě zařve : Error number: 0x80040707
A za druhé jestli nevíte (zda to vůbec jde) jak rozchodit gamesy pro 3DFX, když mám grafárnu GeForce FX5600? Např. Spec Ops se m nijak nepodařilo rozchodit :(
roan
First Blood

Odeslat příspěvekod Heady 6. 8. 2005 15:28

gofry píše:Heady: Neviem o tom, zeby Nero a Alcohol boli zadarmo :-o.
Navyse, preco si instalovat napalovaci software ked chces iba virtualnu mechaniku?


lebo ja chcem napalovaci software a aj virtualnu mechaniku
sak radsej mat jeden program ako dva, no nie ??
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 6. 8. 2005 18:15

Já používám na pálení PRIMO DVD. NERO je šílenej paskvil.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady 6. 8. 2005 18:21

ocelot69 píše:Já používám na pálení PRIMO DVD. NERO je šílenej paskvil.p/quote]


mne nero staci, ja som s nim veelmi spokojny..
fuuuha, ale uz je to tu dost OT
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 6. 8. 2005 19:58

2roan: NBA Live 2001 pod Win XP oficiálně nešlape, což ale neznamená, že by to nešlo obejít - zkoušel si třeba dát u setupu mod kompatibility pro Win 95/98?

A co se týče 3Dfx - to samozřejmě možné teoreticky je (prakticky si nejsem jistej, moc se v éhle sféře nepohybuju), takže ti sem hodím tyhle dvě adresy.

http://www.glidos.net/
http://dege.freeweb.hu/
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roan 7. 8. 2005 14:24

to jsem zkoušel přepnout,ale házelo to stejnou chybu :(
roan
First Blood

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků