Silent Hill - fórum pro experty

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod dick 85 16. 7. 2005 16:22

Milí spolupařani,
inspirován zdejším souhrnným silenthillským fórem, založil jsem téma o prvním a dle mého soudu nejlepším dílu téhle kultovní série. Jak jest nahoře psáno- experts only. Proto sem prosím neposílejte otázky typu "co mám dělat s tím piánem" nebo "potřebuji pomoc s ještěrkou".
Toto je místo pro sdílení všemožných objevů a odhalení, pro různé teorie a spekulace o téhle mimořádně komplexní a vizionářské hře.

Pro začátek přidávám odkaz na stránky, které jistě správný fanoušek ocení: http://www.nurserycryme.net/sh1/main.htm
"Henry, I feel like I´m dying!" Cynthia Velasquez
"Don´t worry, it´s just a dream..." Henry Townshend
dick 85
First Blood

Odeslat příspěvekod KUFI 17. 7. 2005 23:59

Vzhledem k tomu ,ze sem SH1 hral jako prvni dil serie uz pred hodne lety ,tak moje vzpominky na pribeh maji docela dost velky trhliny :oops:
KUFI
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 18. 7. 2005 14:18

Souhlasím s KUFIM...jsem na tom uplně stejně a proto bych rád uvítal nějaký REMAKE na GC třeba :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dick 85 19. 7. 2005 01:50

Remake by se hodil, ale neni nutnej. PSko snad máte, ne? Silent Hill 1 je jedna z klasik žánru, neuškodí si ho občas zopáknout :wink:
"Henry, I feel like I´m dying!" Cynthia Velasquez
"Don´t worry, it´s just a dream..." Henry Townshend
dick 85
First Blood

Odeslat příspěvekod dr.miša 19. 7. 2005 08:53

...poslední tři příspěvky. Jsem na tom také tak, jen s tím rozdílem, že bych už žádný remake nezahrál, ta hra je pryč já ji zahrál a nejspíš se k ni nikdy nevrátím...nebyla špatná.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUFI 19. 7. 2005 13:46

dick 85 píše:Remake by se hodil, ale neni nutnej. PSko snad máte, ne? Silent Hill 1 je jedna z klasik žánru, neuškodí si ho občas zopáknout :wink:n/quote]


Ja sem ji hral pres ePSXe emulator. V 1600x1200 a MNOHEM lepsi grafice nez na PSX. Akorat mi blbnul zvuk ,hlavne v renderovanych scenkach. Jako kdyby byl nahranej ze stary poskrabany desky :cry:
KUFI
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 19. 7. 2005 13:55

KUFI píše:
dick 85 píše:Remake by se hodil, ale neni nutnej. PSko snad máte, ne? Silent Hill 1 je jedna z klasik žánru, neuškodí si ho občas zopáknout :wink:n/quote]

Ja sem ji hral pres ePSXe emulator. V 1600x1200 a MNOHEM lepsi grafice nez na PSX. Akorat mi blbnul zvuk ,hlavne v renderovanych scenkach. Jako kdyby byl nahranej ze stary poskrabany desky :cry:


To by mě zajímalo. Když spustíš takto nějakou hru se staré konzole, v tomto případě PSX, skutečně je lepší grafika, nebo je vše jen uhlaznější či jakto je?
Je přeci divné, když byla původní hra nějak graficky zpracovaná, tak teď nemůže být graficky nadupaná, nebo...jsem laik v tomto směru...
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUFI 19. 7. 2005 18:02

[quote="dr.miša";To by mě zajímalo. Když spustíš takto nějakou hru se staré konzole, v tomto případě PSX, skutečně je lepší grafika, nebo je vše jen uhlaznější či jakto je?
Je přeci divné, když byla původní hra nějak graficky zpracovaná, tak teď nemůže být graficky nadupaná, nebo...jsem laik v tomto směru...b/quote]

No ,hlavne nejses odkazanej na archaicky rozliseni 320x240 ,ale muzes si zvolit jaky chces. Druha zasadni vec je ,ze jsou filtrovany textury ,takze nekoukas na shluk zmítajících se kostiček. Textury jsou taky mnohem kvalitnejsi(pokud povolis hi-res textures). Necekej ale zazraky ,ta hra je stejna co do poctu polygonu apod.
KUFI
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 7. 2005 19:34

PSX verzi jsem měl ale když jsem PSX prodával tak jsem prodal i SH1 takže nemám jak so to zahrát a remake v lepší grafice by neuškodil...jinak co říkáte na film co se připravuje??Jaký je váš názor??Bude to propadák??Spolupracují na něm lidé z Konami tak snad to nebude tak zlé...viz film RE
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUFI 19. 7. 2005 21:17

Peter S. Kenedy píše:...jinak co říkáte na film co se připravuje??Jaký je váš názor??Bude to propadák??Spolupracují na něm lidé z Konami tak snad to nebude tak zlé...viz film RE./quote]


Ja mam obavy ze to bude stejnej propadak a becko jako filmovy zpracovani RE nebo AITD. Co ja vim ,tak KONAMI akorat schvalovali scenar(stejne jako idsoft v pripade D3). Pribehem mi pripomina lehce obšlehnutou jednicku. Me spis zaujal amaterskej filmovej projekt Silent hill od fandů hry. Bohuzel uz nevim kde sem to videl :?
KUFI
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dick 85 20. 7. 2005 11:31

KUFI píše:
Peter S. Kenedy píše:...jinak co říkáte na film co se připravuje??Jaký je váš názor??Bude to propadák??Spolupracují na něm lidé z Konami tak snad to nebude tak zlé...viz film RE./quote]

Ja mam obavy ze to bude stejnej propadak a becko jako filmovy zpracovani RE nebo AITD. Co ja vim ,tak KONAMI akorat schvalovali scenar(stejne jako idsoft v pripade D3). Pribehem mi pripomina lehce obšlehnutou jednicku. Me spis zaujal amaterskej filmovej projekt Silent hill od fandů hry. Bohuzel uz nevim kde sem to videl :?-/quote]

Ja bych ohledně filmu tak skeptickej nebyl, co jsem viděl screenshoty a četl reporty atd., tak se mi zdálo, že tvůrci film pojali velmi decentně s patřičnou úctou k herní předloze...
"Henry, I feel like I´m dying!" Cynthia Velasquez
"Don´t worry, it´s just a dream..." Henry Townshend
dick 85
First Blood

Odeslat příspěvekod Case 21. 7. 2005 13:25

Pche jediná změna emu oproti originálu je vyhlazená grafika, tj v podstatě vyšší rozlišení, k tomu je třeba připočíst fakt, že málokdy je emulace 100%, tj problémy s grafikou, zvukem atd nemluvě o tom, že ani na slušných konfiguracích nebývá neobvyklý nestabilní framerate.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 21. 7. 2005 14:48

Case píše:Pche jediná změna emu oproti originálu je vyhlazená grafika, tj v podstatě vyšší rozlišení, k tomu je třeba připočíst fakt, že málokdy je emulace 100%, tj problémy s grafikou, zvukem atd nemluvě o tom, že ani na slušných konfiguracích nebývá neobvyklý nestabilní framerate.l/quote]


Na to jsem narážel, zda-li nejde jen o vyhlazení a jak to šlape, zda bez problémů nebo naopak...něco podobného nabízí PS2 s hrama s PSX, kde vlastně dojde jen k jakémusi vyhlazení, ale nic zásadního, někdy skoro neznatelného...
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUFI 21. 7. 2005 15:26

dr.miša";[quote="Case píše:Pche jediná změna emu oproti originálu je vyhlazená grafika, tj v podstatě vyšší rozlišení, k tomu je třeba připočíst fakt, že málokdy je emulace 100%, tj problémy s grafikou, zvukem atd nemluvě o tom, že ani na slušných konfiguracích nebývá neobvyklý nestabilní framerate.l/quote]

Na to jsem narážel, zda-li nejde jen o vyhlazení a jak to šlape, zda bez problémů nebo naopak...něco podobného nabízí PS2 s hrama s PSX, kde vlastně dojde jen k jakémusi vyhlazení, ale nic zásadního, někdy skoro neznatelného... /quote]


Ver tomu ze to je zásadní. Staci hrat chvilku pres ten emulator a pak ti bude normalni Sh na TV pripadat nekoukatelny. Kdybych ho tu mel jeste na disku ,tak ti natipam screeny.
KUFI
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 21. 7. 2005 15:32

Je to jen otázka zvyku. Kámoš má Silent Hill na PS a klidně si ho půjčím a zahraju. Ze začátku to je hnus a pak pohoda. Vždycky je lepší hrát originál než tu samou hru na emulátoru.
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků