Pokémon

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Martin Boček 19. 4. 2005 18:08

Teď nemluvím o seriálu. Ani o filmech. Ani o karetní hře a ani o té pošahané mánii kolem toho všeho. Teď mám na mysli to, co celý ten fenomén začalo. Hru...
Pokémon Red/Blue/Yellow (a Green :wink: )
Pokémon Gold/Silver
Pokémon Ruby/Saphire
Pokémon FireRed/LeafGreen

Znáte je? Hráli jste je? Bavili vás? Protože ruku na srdce, tohle byla po dlouhé době hra, která přišla s něčím originálním a novým. A ať si kdo chce co chce říká, tahle kombinace RPG a hry kámen-nůžky-papír je prostě super! :D
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 19. 4. 2005 18:29

Já jsem ty klasické pokémoní hry nikdy nehrál, ale ona zmíněná karetní hra (o které to tady není) převedená na Game Boy Color pod názvem Pokémon Trading Card Game, mě dost chytla a hrál jsem jí i po síti přes GB link. Kam se na ní hrabou Magic: The Gathering! ;)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minos 20. 4. 2005 18:05

Jj pokemoni hry sou super! Hral sem (a dohral) Yellow, Gold i Saphire a pokazdy sem se skvele bavil... Jedina chyba podle me byla postupne rozsirovani Pokemonu, pak uz sem v tom mel peknej bordel... Nechal bych tech prvnich 150 a dalsi bych uz nevymejslel.
Minos
First Blood

Odeslat příspěvekod Martin Boček 20. 4. 2005 18:32

Přesně. Navic těch prvních 150 (151 :wink: ) vypadalo super, dalších 100 z části dobře, z části divně a teď... Mám pocit, že autorům došly nápady, tak se prostě snaží být originální. ¨Ke škodě veci...
Ale zábava to rozhodně pořád je :wink:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stereoid 20. 4. 2005 20:51

dobrý hry, moc dobrý
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stereoid 20. 4. 2005 21:17

Doufám, že noví pokemoni na NDS přinesou něco nového, i když mě se líbili všechny dosavadní díly (nejvíc leaf green) na GBA. Mohli by taky udělat nový Colosseum, tohle je takový odfláklý po grafický stránce.
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 21. 4. 2005 11:32

No zatím (pro mě) jsou nejhorší pokémoni na DSku a to Pokémon Dash..
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 09:35

Lloyd.Irving píše:No zatím (pro mě) jsou nejhorší pokémoni na DSku a to Pokémon Dash..D/quote]


Protože to není hra ze světa pokémonu, je to jenom závodní hra, ve které shodou okolností běhají tyhle potvůrky. Kdyby tam běhala reálná zvířata nebo jezdily bugatky, na hře by se nic moc nezměnilo - jen by se jí prodalo míň. To samé mimochodem platí i pro prodávané pokémoní pinbally. Jenom využití populárního loga k většímu zájmu kupujících, nic víc.

Ale až na DS vyjde zase nějaké pokémoní RPG (Diamond/Pearl, nebo jak se to má jmenovat), asi neodolám a přes svůj pokročilý věk si to koupím. Jako obrovskou výhodu u týhle hry vidím, že je hodně časově nenáročná. Tedy ne absolutně, ale na délku jednotlivých herních seancí. Všechny předchozí série jsem dohrál po 5-15 minutových kouscích (čekání na autobus, cesta vlakem, zácpa na WC a podobně). Zkrátka hra na kapesní videohru jako dělaná :-)
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 09:43

A vlastně ještě jednu výhodu znalost těhle her má - když je pak člověk okolnostmi donucený vidět nějaký díl toho úděsného TV seriálu (děti nikdy nespí), může se zabavit alespoň sledováním těch zjevných chyb, nelogičností a "velmi kreativního přístupu k překladu".
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stereoid 22. 4. 2005 17:23

Pokemon Dash je strašná blbost. Ale například u pinballu nebo pokemon puzzle chalenge (nejlepší logický rychlík, fakt to miluju) jsem se náramně zabavil, pamatuju se, jak je slevnili na 300Kč...To jsem tam běžel jak kar a ještě jsem dostal takové mini-pokemon tričko :)
Ten seriál, to je fakt strašný. Třeba když pikachu porazil golema thunderem a quick attackem. (V "reálu" thunder na zemní nepůsobí vůbec a quick attack by mu díky vysoké obraně neubral ani prd).
Na pokémonních hrách je úžasná taky ta hrací doba. V současný době mám:
silver: 250 hodin
ruby: 98 hodin
leaf green: 54 hodin.
Jenže tahle hrací doba se počítá pouze v případě, že zápasíte proti lidským soupeřům a cvičíte teamy a taktiky. Ale to jsou opravdu jen skalní fans jako já... Mimochodem, jestli si chcete dát někdo zápas ve FR/LF Ruby/Sapphire, tak mi napište.
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minos 22. 4. 2005 19:33

Kdysi sem nekde na netu vydel emulatory Pokemonu z GB, existuje to jeste nekde?
Minos
First Blood

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 20:24

Minos píše:Kdysi sem nekde na netu vydel emulatory Pokemonu z GB, existuje to jeste nekde?


Přímo emulátor pokémonu asi není, ale emulátory GB/GBA jsou vcelku použitelné a pokud vím, všechny verze v nich chodí. Kouzlo týhle hry je ale v tom, že si ji můžeš hrát kdykoliv máš trochu času a přiznejme si, že doma u počítače asi pořád nejsi. Vyšší verze jsou navíc závislé i na denní době a pokud je nechceš dohrát jenom s nočními zvířátky, nákupu skutečného gameboye stejně neunikneš.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 20:42

stereoid píše:Ten seriál, to je fakt strašný. Třeba když pikachu porazil golema thunderem a quick attackem. (V "reálu" thunder na zemní nepůsobí vůbec a quick attack by mu díky vysoké obraně neubral ani prd).r/quote]

Vůbec celý 3. a 4. ročník (Johto) je mizerný a nebylo to nijak populární ani ve světě. Zato 5. a 6. série už je prý docela realistická, zřejmě si tvůrci na scénáristy trochu došlápli.

tquote="stereoid"]Mimochodem, jestli si chcete dát někdo zápas ve FR/LF Ruby/Sapphire, tak mi napište.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stereoid 22. 4. 2005 21:46

Já jsem z Prahy. Už nás zbylo jenom hrstka, co to hrajou aktivně (znám zhruba 10 trenérů) scházíme se skoro každý týden a zápasíme spolu. Jezděj třeba i lidi z Brna , z Českých Budějovic. Ale nezáleží na tom, kdo vyhrává a kdo prohravá, hlavně, že se dobře bavíme :) Česká Pokemon scéna ještě neumřela a myslím že je i na profesionální úrovni, aspoň co se mě týče.
Dokonce existuje i řada lidí, kteří aktivně tvoří. Například tady: http://pokedex.en-cu-kou.hopto.org
je nejlepší pokedex na světě, který vytvořil en-cu-kou (můj kámoš, kterej momentálně žije v USA, pozor, JE KOMPLETNĚ ČESKY!!!) nebo tady je další od něj, který si můžete zdarma stáhnout samozřejmě je také kompletně česky.
http://battlechat.wz.cz/viridian/
Česká pokémonní scéna žije.
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stereoid 22. 4. 2005 21:48

Kdo hrajete, tak určitě taky znáte http://www.pikachu.cz, kde se fans taky někdy schází.
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků