Colin Mcrae Rally - Série

Colin McRae Rally, Gran Turismo, Need for Speed...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Nosi 19. 4. 2005 18:01

Podle mnoha hráčů nejlepší simulátor rally všech dob. Podle ostatních nastavovaná arkádová kaše. Váš názor?
Ladislav Nosákovec
Autor časopisu Doupě
Nosi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod rumcajsx 20. 4. 2005 10:51

No tak já bych řekl že spíš arkáda, jako "simulátor" bych spíš volil Richard Burns rally.
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 20. 4. 2005 12:56

No RBR bych zrovna simulátorem nenazýval, protože setrvačnost vozidla je tak trošku mimo meze. Už jsem se s reálným automobilem (Škoda Forman) projel na mnohých místech a v různých rychlostech a můžu říci, že i s tímto strojem lze zatáčku projet rychleji, než ve hře.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajsx 20. 4. 2005 16:30

Hm, no jasně, ale to asi moc nejde srovnávat Formana s Imprezou, chování (ovládání) těch vozidel je asi úplně někde jinde....
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 20. 4. 2005 16:51

Pokud ale jde zatáčka projet v "pouhém" Formanovi, tak v Impreze WRC, která má aktivní diferenciály, náhon na všechna čtyři kola a spoustu dalších věcí, by měla být zatáčka také projetelná. To ale ve hře prostě není. O rally mám jisté potuchy, protože ve volném čase jezdím fotit seriál Mistrovství Světa WRC, takže opravdu vím, jak se takové auto na trati chová a rozhodně to není tak, jak to ukazuje RBR. I když je to zvláštní, tak je chování auta bližší arkádovějšímu pojetí Colin McRae s tím rozdílem, že se člověk výrazně více nadře. Nejde ani tak o odpor volantu, který snižují posilovače řízení, ale spíše o prudké změny rychlosti a směru. Když jsem viděl jezdce na konci čtyřicetikilometrové rychlostní zkoušky v Turecku, tak jsem je opravdu obdivoval, že něco takového zvládnou. To vám však žádná hra zatím nepřinese.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajsx 20. 4. 2005 17:39

Já bych Vám doporučil se třeba v nějakém vozidle specifikace WRC svést. Pak byste asi mluvil jinak. To neznamená, že když "něco" projede Forman, tak WRC tudy musí "proletět". Ono to je taky i o schopnostech řidiče. No a co je kolikrát vidět z videí "onboard", co ti jezdci s vozidli provádějí, tak takhle bych ani já v RBR nejezdil. Oni to prostě mají "naježděné" takže přesně ví, co vůz v danou chvíli udělá a co od něj mají čekat. Stačí si pročíst některé články na webu, kde "šťastlivci" popisují svoji jízdu v vozidle WRC (myslím že to konkrétně byla Fabia WRC - ale o to tu teď nejde). Prostě si myslím že reálným závodům odpovídá spíše RBR než (zatím) série CMR.
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 20. 4. 2005 18:46

Shodou okolností jsem na sedadle spolujezdce ve voze specifikace WRC sedel, konkretne to byl vuz Seat na Race of Champions, kde vedle mne sedel nejaky Stig Blomquist. I kdyz trat merila pouhe dva kilometry a jela se "na oci", tak jsem chapal, ze zadny herni zazitek se tomuto proste nevyrovna. Hlavne pak clovek zjisti, ze i kdyz najede do zatacky na sotoline kolem stovky, tak jej ten vuz na trati udrzi, protoze sila vsech kol jej proste zene smerem, ktery urcuje ridic. Neni tomu tak, ze clovek rozkyva vuz do plynuleho smyku a ten plynule pokracuje v tecnem smeru ven ze zatacky, jak to prezentuje RBR.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajsx 21. 4. 2005 10:26

No ale stejně bych Vás chtěl vidět, jak s Fromanem "v klidu" projíždíte stokilometrovou šotolinovou zatáčkou (stejným stylem jako WRC).....ale to je asi jiné téma, a na jiný serveru.... Já netvrdím, že RBR je dokonalý simulátor, ale v porovnání s CMR mi připadá "relativně" realistický - taky jsem měl možnost se svést, sice to nebylo WRC, ale o něco méně výkonná Octavia kitcar. Jsem docela zvědavý na hratelnost série WRC na platformě PS2. CMR mi připadá takový "arkádovější", a nemyslím jen "realističnost" jízdy, ale jako celek.....
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 21. 4. 2005 10:36

Ahh, už se začínám chytat, nejspíše jsem se původně nejednoznačně vyjádřil, za což se omlouvám. Celá diskuse okolo průjezdu zatáčky Formanem je zbytečná. Jednalo se mi spíše o to, že jistou znalost chování vozidel mám, takže mohu říci, že dle mého názoru jsou obě hry nereálné a mít tento názor něčím podložený.
Pokud bych měl hledat nějakou hru, kde se auta blíží realite více, tak by to asi bylo stařičké Rally Championship, kde jsem urval pedál při brždění. Holt plastové pedály přeci jen v autě nemám :) Každopádně mi Colim McRae série poměrně vyhovuje právě proto, že mohu dělat věci, které bych si reálně nemohl dovolit. Je to podle mého rozumný kompromis mezi realitou a arkádou.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 21. 4. 2005 11:26

Jééé... Rally Championship... to byly časy trávit i víc jak čtvrt hodinu na jedné trati - jestli se dobře pamatuju, tak ta nejdelší měřila přes 40 km a jela se za docela husté mlhy... Ani RC však není zcela bezchybná hra, co se reality týče: mockrát jsem zuřil a nechápal, proč když jsem narazil bokem auta do zdi kolem tratě, tak se toto zcela bezdůvodně otočilo kolem zadopřední osy směrem ke zdi na střechu... :)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 21. 4. 2005 12:59

Jojo, já si skoro vyrazil zuby při podobných nárazech, tak to dopadá, když si člověk nastaví zpětnou vazbu volantu na maximum ;) Každopádně se s trochou snahy dalo dostat v zatáčce do štorcu naprosto jakékoliv auto. Ale po nejdelší RZ jsem už neměl na podobné vylomeniny sílu ;)
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajsx 22. 4. 2005 13:42

Jooooo RC byla na svou dobu docela "pěkná" hra.....na již zmíněné 40 minutové RZ se nedá zapomenout. Tehdy mi Colin připadal jako chudý příbuzný, ale vynikal zase v jiných oblastech hraní.... :-)
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rondo 25. 4. 2005 21:16

Ježiš marjá... tak kombinace a spojování a porovnavani formana s WRCčkem mě pobavila. To sem jen tak nevidel. :)

Nedostal sem se do WRC ani jinych aut na rally. Moje jediny zkusenosti se zavodnimi auty jsou auta na okruhy na asfalt jako je okruhova Fiesta a nebo Pick-Up a taky Tatra na Rally Paříž-Dakar. Takze nedovedu urcitě posoudit jak se chova WRC auto, protoze to nejvic posousi ten kdo tomu sedi za volantem. A pak si s volantem vyzkou RBR treba nebo CMR a porovna tak co je realny a co je arkada. Ale podle me a podle mejch zkusenosti za volantem (jezdim asi dva roky) shodou okolnosti taky Formanem, ale na blbnuti a projizdeni sterkovejch zatacek ve facku vazne nemam, jen se mi povedlo jednou zvednout tu moji popelnicku na dve kola, ale pri tom se mi pjekne orosilo celo a spolujezdikyni jeste 3x tolik :)

Ale kdyz napadnul snih tak jsem si hodne zajezdil na takovym opustenym parkovisti na snehu a trosku ledu s letnima kolama a tady mi vazne auta chovani prislo spis ajko v CMR na snehu a ledu pac to vazne neslo ovladat,a le uz vidim jak na MS sveta WRC jezdej s letnima kolama na silnici na rally svedsko... :)

Takze kdyz tak na tim polemizuju tak to vazne nejde... ale realnejsi at jiz nastevnim auta, moznostma a vsim je rozhodne Richard Burns Rally... o tom proste neni sporu :)
ASUS A7N8X-X, Barton 2500+@3200+, 512 DDR, GeForce 3 Ti 200, SB Live!, mouse - Logitech MX510, repro Creative Inspire 4400 + HIFI Sony :), Win XP Pro - SP2

!!!Do not STEAL, Do not KILL, Do not LIE!!!
Rondo
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 28. 4. 2005 15:50

Podle mě je zatím nejlepší rally série ta Colinovská!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 8. 7. 2005 10:49

Já hraji Colin McRae Rally 4 a je to úplne stejné jako CMR 2005
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků