SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod johanesek 16. 7. 2015 12:44

Že bude nová Zelda NX Launch titul, je docela pravděpodobné. A nemyslím si, že má Nintendo šanci prorazit s "normální" konzolí, viz důvody které shrnul N. Marko. Měli by využít toho, co umí nejlíp - handheldy. 3DS taky nemládne. Handheld na úrovni WiiU+ s jednoduchým připojením na TV, to bych bral.
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 7. 2015 14:57

Souhlas. Mám 3DS a displej je na dnešní dobu (a vlastně i na dobu kdy 3DS vyšlo) prostě tragédie - nehledě na ovládací prvky, kdy ano, sice přidali (konečně!) C-stick, ale pokoušet s ním něco ovládat je děs. Větší výkon, lepší obraz a pořádné rozhraní a jdu zase do toho.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 18. 7. 2015 06:25

Takovej blbej vtip :)

- What did Sony do after they heard Satoru Iwata died?
- Announced their president died too, but with better graphics.

--

Takze pokud by udelali neco jako Wii U ale misto tabletu "3DSko" a stalo by to max 10,000kc tak bych do toho sel. Samozrejme nutnost mit hardware na urovni nextgenu. Pokud mozno co nejvice smerem ke konkurenci.

Tady uz nejde o to jestli chceme starou grafiku, tady jde skutecne o preziti konzole. Pokud opet vydaji neco co bude mit slaby HW, tak to proste pujde do kytek, protoze na to nikdo nebude chtit delat hry.

A samozrejme uz slysim nintendo fan boje, ze si N nekupuji kvuli 3rd. party hram. To je ale nesmysl. Pokud se ma konzole masivne rozsirit, musi mit podporu vetsiny 3rd party studii. Zas tak moc lidi neni co by si koupili drahou konzoli jen kvuli par titulum (coz je opet duvod na co dojizdi wiiu).

-- 18. 7. 2015 07:37 --

One_z to mi povez kde se da sehnat wiiu za 4000kc. nejlevnejs kolem 6k s 1 hrou a to je ta 8gb verze. Ja bych tu bilou za 4k s 1 hrou klidne vzal. Za tuhel cenu uz by mi nevadilo ze bych na to mel 5 her.

------------
ad Xenoblade - nevim ale prijde mi to graficky dost spatny. ASpon teda ty textury sveta. Jak remake FF X z PS2.
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 18. 7. 2015 10:25

rodierczuk2 píše:A samozrejme uz slysim nintendo fan boje, ze si N nekupuji kvuli 3rd. party hram. To je ale nesmysl. Pokud se ma konzole masivne rozsirit, musi mit podporu vetsiny 3rd party studii. Zas tak moc lidi neni co by si koupili drahou konzoli jen kvuli par titulum (coz je opet duvod na co dojizdi wiiu).

Přesně tak to je. Stačejí mi hry od Nintenda a slabý HW. Problém Wii U je v tom, že pro mě nemá žádné hry a cena je moc vysoká. U 3DS to funguje, tak může i u stolní konzole. Vaše představy a o silných konzolích a retina displejích v handheldech jsou zajímavé, ale je to k ničemu. 3DS je pro mě super konzole.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 20. 7. 2015 08:03

rodierczuk2
Úmyslně jsem psal sehnat nikoliv koupit. Jedná se o nabídky z výprodejů, svého času je měl na prodejnách třeba Datart a i internetové obchody. Na heurece se to ale neobjevuje.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod johanesek 22. 7. 2015 14:46

Co tady ten Yo-Kai Watch Busters, hrali jste to nekdo? Zatim japan only

http://www.nintendolife.com/news/2015/0 ... _dominates
New 3DS XL
johanesek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 7. 2015 18:01

Příspěvek do debaty 60/30 fps.

Asi takhle. Ten, kdo si myslí, že 24fps je skvělý nápad, protože filmu to bohatě stačí a tak by se to mělo cpát i do her... je prostě dement. Retardovaný kretén a vypatlanec. Kamarád mi půjčil The Order 1886. Ta hra je vizuálem hrozně pěkná, se skvělými zbraněmi a zasazením, ale jinak dost obyčejná střílejda na které mě momentálně strašně vytáčí to měnění tempa chůze/běhu - respektive ta nekonzistentnost. Obrovský prů*er jsou pak ty podělané pruhy, které prostě znepřehledňují situaci. Můžete si myslet o filmovosti co chcete, ale faktem je, že u TPS střílečky, kde v akci potřebujete přehled to je klacek pod nohama. Naštěstí je hra až komicky lehká.
Ale k věci. Framerate - kůůůrva, do pr*ele kterého dementa napadlo, že 24fps je skvělá volba? Obzvláště u akční hry? Při jakémkoliv pohybu kamerou, i při tom sebemenším se obraz máze, moje oči se snaží to co vidí dopočítat a já prostě cítím, jak se stávají stále unavenější a unavenější. 30fps by bylo lepší, při 60fps by byl obraz krásně hlaďoučký a mnohem příjemnější pro koukání! Je mi buřt co si kdo tady mele o tom, že 30fps stačí. Ano, stačí, ale hra není film a hráčův imput je taky zatraceně důležitý a ten při nižší frekvenci prostě lepší nebude a obraz bude při 30 fps prostě vždy "zrnitější/mázlejší". Konec debaty. Mám pochyby, že ten Order vůbec dohraju, protože se mi z toho dělá fyzicky blbě.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 26. 7. 2015 19:31

Já neříkám, že to někdo jiný nepozná, já osobně ale rozdíl mezi 30 a 60 fakt nepoznám.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 7. 2015 19:58

No to máš pak blbý.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 7. 2015 21:00

:D Přesně. Ale zase je férové říkat, o co vlastně jde. Sice je smutné, že hráči tohle moc neřeší, ale co se dá dělat. Nedávno byla velmi výživná diskuse u konkurence ohledně FPS a většina lidí vůbec netuší.

Jedna je věc je vjem pro oko. To někoho zajímá, je to samozřejmě vidět na první pohled, ale není to třeba pro mě až tak podstatné. Podstatný je u všech her právě input lag. Čím méně snímků, tím musí být větší. Naopak to neplatí, třeba TLOU remaster měl 60 FPS, ale input lag mohl být daleko lepší. Byl to spíše fake pro oči, ale i tak fajn. Proti PS3 byl samozřejmě input lag úplně jinde, ale za to mohlo celkové vyladění. Jak jsem tu několikrát psal, tak hraní Battlefield s 60 nebo 120/144 FPS je obrovský rozdíl. Ne pro oči. Samozřejmě by to šlo hrát i se 30. To jsem hrával Bad company 1 a 2, ale ten zážitek byl napůl tragický :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 26. 7. 2015 21:08

N.Marko píše:No to máš pak blbý.

Proč blbý? Blbý je to pro nás, protože to vidíme. Já mu to naopak závidím.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 7. 2015 21:47

Protože pak evidentně ani neví, že je šíleně pomalý. S tím bys u rychlejších her mohl mít problémy :))
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 26. 7. 2015 21:54

Já se nikdy s problémem, že bych byl "pomalý" nesetkal - možná je to poznat na profi úrovni u esports, ale tyhle ambice jsem nikdy neměl.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 7. 2015 21:57

Takže když hraješ běžně COD nebo BF, tak býváš mezi prvními?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 26. 7. 2015 22:13

Já upřímně MP střílečky nehraju, přestávají mě po nějaké době bavit (výjimkou za hodně dlouhou dobu je Splatoon), ale co jsem hrával (kdysi nějaké GUN, i Enemy Territory) tak to mezi prvními bývalo.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků