Upgrade PC - i5 750, Radeon HD5850

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lynx12 3. 7. 2014 11:06

Potvora píše:Tak pak tedy treba toto?

A ma smysl priplatit si za dalsi 2 GB RAM na karte? Nebo ty 2 GB pro bezny provoz staci?

Jinak divam se na Alze i na vetraky a nemuzu si pomoct, vybiram ocima - vim sice, ze me zajima patice LGA1156, ale rozdil mezi vetrakem za 200 a za 700 nedokazu nejak extra parametrove vydedukovat... doporucil bys nejaky kousek, co mi tam zarucene pujde? A staci ho pak pri vymene jen odsroubovat a nahradit jinym, nebo se musi delat jeste neco?

(Je mi jasny, ze to jsou asi dotazy jak z matersky skolky, ale kdyz ja se kolem HW vazne nikdy nemotal... na rozdil od SW.)

Mám ji od Gigabytu a jsem spokojený
Huawei P30 Pro 8/256GB

CPU:AMD FX-8300BE+CM Hyper 212+EVO,MB:Asus M5A99FX PRO R2.0, RAM:Crucial Ballistix 16GB,GPU:Gigabyte R927XOC-2GD,HDD:120GB SSD+WDBlack 1T+WDRed 2TB,zdroj:Zalman ZM-600GLX,Win10x64Pro
Lynx12
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MISLcz 5. 7. 2014 12:02

Raď se na fóru živě.cz, tam ti poradí lépe 8-).
MISLcz
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 7. 2014 12:16

Na živě nevědi. Největší odborníci jsou tady... vlastně jen já, ale to stačí 8-)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 5. 7. 2014 13:19

Já se radši ptám na obou a dávám rady dohromady. Třeba _DAVE_ dovede poradit perfektně.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MISLcz 5. 7. 2014 15:00

Někteří odborníci na hardware asi mezi tou záplavou hráčů jsou, to neříkám že ne. Ale na fóru živě se najde taky spoustu lidí, co ví, jak tam ta hra poběží a třeba místní ex-admin tam rozebíral třeba "kauzu" watch_dogs. A neříkám, že je špatné se pro vyloženě hráčské sestavy ptát na tomto fóru. A dávání rad dohromady z obou fór taky není špatné.
MISLcz
First Blood

Odeslat příspěvekod 8Paul 6. 7. 2014 12:44

Z grafik má dneska asi nejlepší poměr ceny a výkonu tahle
http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-tri- ... on+R9+280X

Nechápu že je tak levná.

Osobně mám tuhle
http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-dual ... on+R9+280X

Ale ta je horší než ta výše.

A tahle taky vypadá dobře, a jsou u ní 3 AAA hry:
http://www.czc.cz/msi-r9-280x-gaming-3g ... on+R9+280X

A dvougiga grafiku bych dneska nebral, i ti Watch Dogs už bez problému vytahují z mé karty 2.5GB, a to je na textury high (ne na ultra).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 7. 2014 16:31

Probuh ted jsme tu probirali ze 280x je na cpu zbytecne silna, a uz vubec je neutahne zdroj. To ze WD dokaze obsadit 2.5gb je sice fajn, ale kdyz bude mit min, spokoji se s tim. Podobny pripad jako Crysis2 s texture packem a mnoho dalsich. A pokud kartu typu 270x s 4gb, tak fajn, ale dat velky pozor at nejsou ty pameti odrbane na rychlosti!
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 6. 7. 2014 18:47

CPU by po přetaktování celkem stačilo, ale je fakt že pětikilo zdroj by jel hodně nadoraz, šestikilo by bylo lepší.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 6. 7. 2014 22:24

watch dogs na high vyzaduji 2gb grafiku.. na ultra chteji 3gb.

Otazkou ale je, zda by to ta r9 280x zvladla jako cipove.. coz asi ne.. takze 2gb jsou OK, pokud te tlaci penize.

A co se tyce onech AAA her co k tomu dostanes, jde o hry v hodnote max 500kc. V tomhle u me AMD desne zklamalo.

Premyslel jsem nad R9 280x a GTx760 a vzal jsem 760.. (predtim jsem mel dlouho HD6870 a poskojenost.. az na obcasne horsi FPS nez kolegove co meli nvidie treba i s horsi rodiny.. ono to logo optimalizace pro nvidie neni po srandu) .. Dalsi duvod proc jsem vzal 760 je ten, ze tam byl Watch dogs zadarmo a to smazlo ten litrovej cenovej rozdil co clovek usetril na amd..
rodierczuk2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 7. 2014 06:41

_DAVE_ píše:2) ta grafika co tam máš je monstrum se spotřebou vysoko nad 200W, to ti ten zdroj spolu s i5-750 prostě neutáhne. Pro tebe je rozumné maximum 270X. Tichá ale celkem bude.

Ten *****, co tam má, je okamžitě na výměnu na prvním místě před vším ostatním, než veme celou sestavu do háje.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 8. 7. 2014 14:10

Osobne mi rady, ktere mi tu poskytnul _DAVE_, prijdou velmi sympaticke a jsou presne v duchu toho, co si zhruba predstavuju.

Neni problem do toho nacpat penez, vymenit zdroj, desku, koupit super-hyper-gpu, novy cpu, ale tim to pro me ztraci vyznam. Hrani je pro me sice skvela zabava, ale ne smysl zivota, cemuz podrizuji i prostredky do teto zabavy vynalozene (penize me netlaci, ale tak nejak je mi lito je dat do tohohle zrovna, radeji si za stejny penize udelam se zenou hezky vikend nekde). Krome WD hraju veskrze starsi tituly (2-3 roky a starsi), takze to cele beru tak nejak s rezervou.

Skutecne se klonim k te 270x, ktera bude dostatecne vykonnejsi oproti HD5850, abych to zaznamenal, ale zaroven plus minus v souladu se zbytkem masiny. A drobne poladeni procesoru tomu take neublizi. A mimochodem, k 270x davaji na alze SilverAward kupon, za ktery si muzu vybrat dve hry - jmenovite mam spadeno na Thief a Murdered.

Zaverem - moc dekuju vsem, kteri pridali nazor, cenim si teto nezistne pomoci :-).
Potvora
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 7. 2014 17:47

Ano, postupuj, jak radil Dave, radí dobře.. Ale říkám Ti, kup jinej zdroj, pokud nechceš v budoucnu kupovat celou sestavu kvůli zdroji.. ;-) Teda to je jako příklad.. Ne vždycky to je tak černé. :D Kvalitní zdroj sestavu přežije.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 14. 4. 2015 18:55

Zdravim, pratele,

rok uplynul a ja stale jeste se svym pocitacem nic neudelal. Nebylo to nezbytne jaksi. NIcmene - predobjednal jsem si GTA V a i kdyz je ted jeste porad nekde na ceste (grrrr), neco mi rika, ze s puvodni 5850 moc parady nezaziju. Tak jsem si od tchana pujcil 7970 - a narazil jsem na to, ze zatimco k napajeni 5850 mi stacily 6+6-pinové konektory, na 7970 potrebuju 6+6+2. Coz samozrejme na svem zdroji nemam.

Optimalnim resenim se mi nyni zda koupe noveho zdroje, ktery uz potrebne konektory mit bude a zaroven budu mit i zdroj pripraveny do budoucna, az si budu chtit koupit treba tu r9 280, co mi tu radil Dave.

Co myslite, ma to smysl takto? Obavam se, ze na 5850 by GTA V asi opravdu moc nevsihalo... :-|

DIky za tipy!
Potvora
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 15. 4. 2015 20:18

Vem něco s 6+6 konektorem --- 7870? respektive 270X je to same.

Vic k tomu CPU neřeš...

Za tyden jsem tu 10let, a moc me to uz nebavi.. :)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 20. 4. 2015 15:19

Tak to ti, Dejve, k tomu tvemu kulatemu vyroci od srdce gratuluji - a kdyz te to tu bude i nadale trochu bavit, urcite se najde plno takovych, co ti budou vdecni jako ja.

Koupil jsem si 270X 4GB a v porovnani s 5850 je to opravdu mazec. Presto me prekvapilo, jak dobre se GTA V hybalo prave na te 5850 pri 1920×1200. Diky za nasmerovani na tu 270Xku, ted mi vyslovne padla do noty!
Potvora
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků