Hledám dobré RPG :D

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2013 08:43

Všechno mi to přišlo podobné. Plno úkolů, velký svět, ale žádné propojení a celkově to na mě nijak dobře nepůsobilo. Je to škoda, protože tu dobrou zábavu jsem tam nikdy nenašel, i když jsem vždy obdivoval ten velký svět. Proto jsou lepší Pokémoni! :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 7. 2013 08:53

Pokémoni (tedy ti starší) jsou dost repetitivní a po nějaké době až otravní...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2013 09:14

Předpokládám, že to bude pořád stejné, ale jak můžou být repetitivní, když je tam tolik druhů pokémonů a tolik druhů pohybů atd.? Pokud bys to hrál jen tak, že prostě bojuješ, aby ses dostal dál, tak to je o ničem. Na rozdíl od většiny RPG si tu můžeš udělat partu podle sebe, protože většinou máš na výběr ze stovek parťáků a každého z nich trénovat jinak.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 7. 2013 09:16

No protože je úplně jedno, kolik je tam druhů pokémonů, když souboje probíhají v principu pořád stejně - jediný, co musíš udělat, je vybrat správného pokémona :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2013 09:24

To ti právě nepomůže, protože neexistuje správný pokémon, ale spíše správná strategie a ta se mění podle protivníků. Jednou nasadíš proti někomu někoho a rozsekáš ho, ale když to zkusíš podruhé, nebudeš mít šanci, protože jen změnil třeba útoky. Pak také musíš mít strategii při výměnách. Jeden umí to a další zase něco jiného a musíš je v pravý čas vyměnit. Jenže těch možností je tam tolik, že je nejrychlejší na to kašlat a jen repetitivně bojovat a uhrát to hrubou silou. Pak je ta hra ale o ničem.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 28. 7. 2013 09:42

TDJOHN: I could go on and on about why Morrowind/Oblivion/Skyrim is one of the best games we've ever seen and why even folks who are easily offended should play it, but that would be pointless.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2013 09:47

Myslím si, že ty hry jsou skvělé, ale ne pro mě. Líbí se mi hrozně ten svět. Ale celkově mi to přijde trochu tupé a těžko říct, čím to je. Pokud se to plno lidem líbí a najdou v tom něco, tak proč ne. Pro mě je tam ta volnost k ničemu, protože ji nedokážu nijak využít. Je to hlavně jen o tom, že jsou tam věci, které mně vadí a tobě ne a naopak.

-- 28. 7. 2013 10:52 --

Nevím, jestli to nějak souvisí, ale třeba Fallout 3 se také dost líbil a pro mě je to odpad. Vadějí mi tam podobné věci, ale tam to bylo ještě o dost horší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 28. 7. 2013 10:21

TDJOHN: Vždyť ano, Elder Scrolls se nemusí líbit každému. Spíš diskutuju, protože jsem rád, že zase fórum na Doupe.cz trochu ožilo. A diskuze o RPG je vždycky záslužná - a zvlášť dneska, když vycházejí RPG na 10 hodin (Shadowrun) a nikomu to nepřijde divné.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2013 10:41

Také jsem rád. Moje nejdelší hraní začínalo právě RPG a strategiemi. Postupně jsem ale nějak RPG hrát přestal. Dnes třeba pochybuju, že by mě bavil Baldur's gate nebo Fallout, i když jsem to jako menší měl strašně rád. I proto mě překvapilo, že Pokémoni mě baví. Jsou to desítky až stovky hodin na hru a baví to. Nějaký vybroušený otevřený svět bych si ale dal nejraději. Něco jako kdyby R* udělali pořádné RPG :))

-- 28. 7. 2013 11:49 --

Asi nejvíce by se mi líbilo něco jako Deus ex v otevřeném světě a k tomu dostatečně propracovaný. Člověk by mohl studovat, co se kdy stalo, číst noviny, mluvit s lidma a celé by to mělo dávat smysl. Pak by se dalo i lépe rozhodnout, s kým se lze spojit. Jeden extrém je, že je jedno, s kým se člověk spojí, protože další ve druhém baráku není na svět navázaný a je mu to jedno. Další je, že je vše nalajnované, což je dobré z hlediska příběhu, ale zase tam není tolik svobody.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 28. 7. 2013 14:43

Nikdy by me nenapadlo ze se nekde bude resit TES vs Pokemon:)
Jinak si myslim ze idelani hra pro Surotawu je Oblivion s modem Akavir import. Prida do hry obchod kde mají kolem 81 druhu katan,kodachi atd.Ve hre je par katan i normalne ale tohle to dost zlepsi.Nebo Akaviri samurai shop, která dela totez.
Oblivion vypada ještě celkem pekne a docela dobře umoznuje postavu smerovat tam kam clovek chce.Takze takovej iluzionista co vladne magii a mecem tam není problém.
http://oblivion.nexusmods.com/mods/sear ... ge=1&pUp=1
Oba jmenovane mody jsou hned z kraje.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 20. 5. 2014 18:39

sculp píše:hledám ňáké dobré RPG

Zkus RPG-7, to je celkem osvědčená věc.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilandria2 7. 6. 2014 13:46

Podte skusit Ilandriu2 :)
Ilandria2
First Blood

Odeslat příspěvekod thufir11 28. 7. 2014 08:47

Jestli nekdo hleda dobre RPG, tak jedina spravna odpoved je Divinity: Original Sin. Stare dobre Baldur's Gate v modernim kabatku.
thufir11
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 8. 2014 16:20

Hmmm, Thufire, já mám zlé tuchy, že to asi bude ,,trochu,,jinak než po,,Balduřím,,...fungování Party, především. ,,Staré a dobré,,nevím povídala moje? No ozvi se...díky Máca od Zvonu. Jinak se připojuji k Chumbabovi: volnost ve ,,všem,, u Tesů, a jim podobná Free . jak si to uděláš tak to máš a nadávej si jen sobě, Hej. Td Johne, je To odvážné, Tvá Pokemonní teorie a zabejčenost + ,,strach z ,,volnosti?, by si pár piv zasloužila, teda jestli Ti již můžou nalejt? Ozvi se , STarec od Atari.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků