Čtení(nevim jak jinak to nazvat)

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Carter83 10. 2. 2014 10:26

Pravda, při dalším čtení se teprve doopravdy ukáže, jestli byla kniha tak dobrá, nebo člověk neměl s čím srovnávat.
Ale zrovna u Brina bych se toho nebál, je to hodně dobrý autor. Akorát u nás není příliš známý. Poslední díl Ságy pozvedání se už dokonce ani nedočkal českého překladu, což je docela škoda.
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 2. 2014 15:24

Zouki: Dik. Piknik byl dobry a hlavne kratky, coz mi ted naprosto vyhovovalo ;-)
Ale dekuji i za ostatni tipy.

Pipin, Scobra: Enderuv stin me podle popisu taky zaujal nejvic.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 4. 4. 2014 06:51

dr.miša píše:Ve třech dnech jsem rozdrtil na prach první ze 3 knih The Hunger Game - Suzanne Collinsová


Mno dočetl jsem před několika dny 3. knihu a musím říct, že to celá trilogie má sestupný ráz, kde třetí kniha je opravdu nejslabší.

Celkově je kniha řekněme lepší průměr. Bylo to pro mě neobvyklé čtení a rozhodně to stálo za to. Konečné rozuzlení bylo překvapení, ale zas ne takové, tak nějak se to už od 1/2 podbízelo, že konec bude "nečekaný".
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 4. 2014 09:19

Mně teda třetí přišla nejlepší, asi je to otázka vkusu (nejslabší dvojka)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 4. 4. 2014 14:54

Zdravím Ertefole, ty starý brachu, sááákryš alespoň někdo čte v těchto temných dobách. Jasné, je to otázka vkusu. Bylo to dobré čtení, filmu se vyhnu.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Včera na večer jsem rozečetl naprosto úžasnou knihu, která mi doslova vyrazila dech. Hned na první kousnutí jsem zchroustal cca. 1/3 knihy.

Tulák po hvězdách - Jack London (1915) - mno jen těžko hledat slova. Je to prostě srdcervoucí, naturální, surově syrové, obrazotvorné, temné a ještě temnější až do nejhlubších zákoutí lidstva od úsvitu věků.

Jsem moc zvědav, jak tato kniha dopadne.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 17. 4. 2014 10:50

dr.miša píše:Bylo to dobré čtení, filmu se vyhnu.

Proc?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 5. 2014 13:23

dr.miša píše:sááákryš alespoň někdo čte v těchto temných dobách.

Čte dost lidí, spíše na to nemá tolik času. Já s sebou tahám pořád jedni papírovou knížku a kindle a čtu i v kuchyňce při vaření kávy.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 12. 5. 2014 17:44

holubek002 píše:
dr.miša píše:Bylo to dobré čtení, filmu se vyhnu.

Proc?


Bo si nechci zkazit knihu ...

Kniha Tulák po hvězdách je zamnou a co říct... přečtěte si to! Je naprosto neuvěřitelné, že bylo něco takového sesmoleno v r. 1915.

... jsem zvažoval co číst dál a minulí týden jsem si koupil do sbírky 8. a 9. knihu čtyřlístků, tak mám o zábavu postaráno. Něco lehkého to chtělo :-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod negr 12. 5. 2014 19:46

dr.miša píše:Tulák po hvězdách - Jack London (1915)


Tohle sem četl (nebo spíš hltal) těsně před maturitou - místo učení :-D Úžasná knížka, taky doporučuju.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 12. 5. 2014 20:07

dr.miša píše:Bo si nechci zkazit knihu ...

Tyhle jsou prave zfilmovane pomerne kvalitne ;-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2014 20:04

Moc nerozumím tvému doporučení. Píši, že si nechci zkazit knihu a ty mi doporučíš "poměrně kvalitní" (si myslíš ty) film ...

Sračkojdní film, který prvním dílem nevyvařil, tak to dali jinému bourákovi a aby dohnali ztrátu 1. filmu, roztáhli nesmyslně poslední knihu do 2 filmů ...

... co mi přijde ale nejdivnější, proč bych se měl chtít dívat na průměrný film, když jsem četl dobrou knihu/předlohu k tomu průměrnému filmu :?:
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 13. 5. 2014 20:17

Jak vis ze film je prumerny, kdyz jsi jej nevidel?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 14. 5. 2014 10:00

Omlouvam se, ze jsem ti chtel rozmluvit tvuj omezeny pohled na film podle knihy = sracka. "Pomerne kvalitni" mozna nebyl ten spravny vyraz, ale kazdopadne to neni sracka. Drzi se to verne predlohy, nijak ji neznasilnuje, nejake odchylky jsou vzhledem k rozdilnemu formatu logicke. Za me vystihly filmy knizky hodne verne (rozdeleni do dvou filmu je nesmysl, o tom zadna). Ale hlavne, ze ty v tom mas jasno. Je to tvuj boj.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 5. 2014 11:01

Teď nedávno jsem přečetl Metro 2033 a Metro 2034 od Dimitrie Glukhovského. A obojí můžu doporučit, i když 2033 se mi líbilo přece jenom víc. Obě knížky popisují život lidí a mutantů v podzemí moskevského metra a přestože hra z knih vycházející je poměrně akční, u knih tomu tak není. Za celou dobu hlavní hrdina zabije jen jednoho člověka, a místo nějaké zběsilé akce jde většinou o popisy živořící společnosti po katastrofě.

Hodně se mi líbil ten strach z neznáma v tunelech, strach z mutantů (ale hlavně strach z lidí samotných), nádech naděje v legendách a hlavně prokreslená historie Metra. Autor se snaží celkově kritizovat kde co všechno, kvůli čemuž zaplňuje tunely směskou různých ideologií. Je ovšem nutno uznat, že Rudá linka, kde se nakonec omezí z budování komunismu v celém metru na vybudování komunismu na jedné lince, je nádherné rýpnutí.

Celkově jde tedy spíš o filozofické knížky a musím říct, že se mi líbily. 2034 je ale slabší, především kvůli ne až tolik sympatickým postavám a pominutí onoho objevného kouzla z 2033. Všechny ideologie a popisy totiž jsou známé z 2033 a rozšiřování některých komentářů už nemá moc smysl, stejně jako roztahané bádání nad podstatou člověka už tolik nezaujme.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 14. 5. 2014 17:42

holubek002 píše:Omlouvam se, ze jsem ti chtel rozmluvit tvuj omezeny pohled na film podle knihy = sracka. "Pomerne kvalitni" mozna nebyl ten spravny vyraz, ale kazdopadne to neni sracka. Drzi se to verne predlohy, nijak ji neznasilnuje, nejake odchylky jsou vzhledem k rozdilnemu formatu logicke. Za me vystihly filmy knizky hodne verne (rozdeleni do dvou filmu je nesmysl, o tom zadna). Ale hlavne, ze ty v tom mas jasno. Je to tvuj boj.


Není radostnější pohled, než se dívat na něčí zhrzenou dobrou vůli :-) ach vy civilisté, stále máte pocit, že je třeba osvobodit svět svým pohledem na svět.

Však ti neberu, že pro tebe je ten film dobrý, já píši o svých postojích a nemyslim si, že ty mi můžeš nabídnout něco hodnotného ze svého světa.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Lojzo, učíš ptáka létat. Nech toho ;-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků