OnLive i v ČR

Moderovaná diskuse o novinkách ze světa her a jejich vývoje

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod vasam 19. 9. 2011 14:05

Zdravím,
nevím, zda je to již nějak oficiálně oznámeno, ale náhodou jsem přišel na to, že systém "streamování her" OnLive již funguje i v ČR (dříve pouze USA a během pár dnů by měl být oficiálně i v UK).
vasam
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 9. 2011 18:46

Moc ti nerozumím, jak jsi na to přišel. Ono to tu fungovalo vždycky, ale nešlo to moc hrát, bylo to nestabilní (aby taky ne se servery v USA). Takže už jsou servery někde v Evropě?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 19. 9. 2011 18:49

Hratelné to celkem je, i když odezva je cca 0,25 sekundy, takže třeba na FPS se to moc nehodí. Se stabilitou problém není.
Co jsem to kdysi naposled zkoušel, vyhodilo mě to kvůli tomu, že nejsem z USA.
vasam
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 9. 2011 20:46

Aha, já to zkoušel někdy před rokem a nevyhodilo mě to, ale 250ms je strašlivě moc.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 9. 2011 20:59

Strašlivě moc? Kolik bys chtěl?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 9. 2011 21:13

50? Jako promiň, ale čtvrt sekundy, to je tak akorát na tahovou strategii.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 19. 9. 2011 21:20

Možná je to miň než 250 ms - byl to jen odhad :)
Až na FPS je to celkem OK, ale samozřejmě na odezvu při hraní "offline" to nemá
vasam
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 9. 2011 21:31

50 mají nejlepší věci na konzolích, takže to není až tak zlá hodnota. Těch 250 není moc na hraní, ale i tak jsou hry, které to na konzolích dosahují a hrát se dají (KZ2, GTA4...). Pořád je docela zázrak, že onlive má podle testů něco přes 150 ms a záleží na spojení a hře.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 9. 2011 23:30

Proboha, ale uvědom si, že mít multiplayer s odezvou 250ms a hrát (rozuměj mačkat klávesy) s odezvou 250ms, to je rozdíl.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 20. 9. 2011 06:07

Sasakr, to máš marný :D Já, co hraju COD2, tak mám odezvu tak od 9-30 a stojí to za prd a víš proč tdjohne? :D Protože všichni ostatní mají mnohem vyšší pingy a proto, i když já vidím, že jsem zasáhl přesně, ho netrefim, prostě je buď před nebo za střelou, která ho má zabít.. :-! Proto jsem rád, když je tam nějakej hráč, který má podobnej ping..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 9. 2011 07:51

Právě mačkat klávesy s odezvou 50 ms jsou nejlepší dnešní hodnoty. Jestli to onlive zvládá s 150 ms, tak je to poměrně zajímavé řešení, i když ne na všechno. Nebavíme se teď o MP, ne? Prostě ty zmáčkneš a chvíli to trvá, než hra zareaguje.

Tak si zahraj MW. Tam zasáhneš, když zasáhneš a druhý hráč může klidně vidět, že jsi ještě ani nevyběhl zpoza roku.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 20. 9. 2011 08:23

Podle meho skromneho nazoru je nejlepsi odezva 0ms, ale to je jen muj pohled na vec. :D

Tech 50ms je odezva bezdratoveho ovladace na PS3, ne? (Asi proto je to nejlepsi hodnota :)))
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 9. 2011 08:37

Asi tři snímky dělá monitor/televize a pak několik snímků HW. Ovladač by měl být zanedbatelný, ale nevím to jistě. U 60 fps hry je na jeden snímek 16 ms.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 20. 9. 2011 09:34

Onlive má spouštět na podzim servery v UK, takže pak by to snad mohlo být lepší, nicméně to rozlišení, které tam dávají je strašné, to si raději ty hry koupím na konzoli
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 9. 2011 19:00

Rozlišení 1280*720 ne? Ale zase 60 FPS :-)

Jinak mi přijde absurdní, abych odezva třeba klávesnice na PC byla 50 ms a i kdyby, tak 150 je třikrát tolik.

A ještě k těm COD2, to je tedy blbě udělaný. Když v Assault Cube má někdo ping třeba 300, tak ty stejně nemáš problém ho zasáhnout, protože se počítá to, co vidíš ty, jinými slovy on je sice už někde jinde, ale ty ho vidíš tam, kde byl a v tom ho zasáhneš, takže je zasažen, i když už tam není. Je to srozumitelný? :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků