Lightnite

Moderovaná diskuse o novinkách ze světa her a jejich vývoje

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod apin 18. 10. 2021 20:18

A určitě ti věřím, že si ze svýho invalidního důchodu našetříš na grafiku :D
apin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 18. 10. 2021 21:35

Dyť říkám, že jsou moc drahý teď :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 18. 10. 2021 22:26

tdjohn píše:
Lo!Zza píše:
tdjohn píše:Nevím, co tam vidíš za problém. Pořád lepší než nějaké kryptonesmysly, které se snad brzy zakážou všude. Alespoň Steam ukázal cestu.

V cem te tebe osobne krypto omezuje? Nikdo ti prece nedrzi bouchacku u palice a nuti te to pouzivat. To je stejny jako nadavat, ze muj soused je kreten, protoze zacal jezdit na kole a ja musim porad chodit vsude pesky.

Ja chapu, ze tady diskuze je v podstate mrtva, tak musis porad do neceho rypat a lidi na to aspon reagujou, ale neni to uz nuda? :D

Chtěl jsem si koupit grafiku a stojej asi trojnásobek, pokud vůbec jsou. To neni moc normální a neříkej mi, že teď každý chce doma pařit. Jak mám dnes postavit solidní stroj?

Jinak je mi to jedno, ale z principu takové nemysly je potřeba zakázat. Nejvíc mi vadí ty grafiky, protože místo použití nic nedělají. To je taková *****. Zkupovat herní grafiky, abys s nima jen topil...


Hmm, a jak vysvetlis to, ze jeste porad nejsou poradne k dostani PS5? Mi prijde vic logicky, to ze byla vyroba prakticky na rok zastavena, plus se zvysila poptavka, nez ze tu mame globalni spiknuti tezicu krypta.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 00:59

Konzole mám obě doma a žádný problém s tím nebyl. Sony mělo několikrát problém s výrobou na launch, takže to je normální stav. Pandemie tomu jen nepomohla a zároveň více lidí chce hrát. Ale superdrahý grafiky za 100 tisíc rozhodně nekupujou hráči na podpoře :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 10. 2021 07:57

Kdyz je nedostatek produktu rok po launchi, tak to rozhodne normalni stav neni. :D Ok, asi jsi mel stesti - co se divam dnes rano, tak nikde na sklade PS5 nemaji, mimo ebay za 2x tolik. Proste chybi mikrocipy. Nejsou do aut, PS5 ani do grafik.
Ne, ty kupuji prekupnici protoze zjistili, ze ty karty muzou otocit za 10x tolik a lidi to stejne zaplati. Navic je to trend ktery zacal krvacet i do jinych konicku..

Co ti porad tak vadi? Za komousu jsi taky musel cekat kdovi jak dlouho na novy zbozi a mozna se k lidem dostalo az po tom, co se soudruzi nahore nazrali jako prvni. Tohle by pro tebe nemel byt problem ne? :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 09:55

MS i Sony jede naplno, problém není ve výrobě, ale v poptávce. Auta nikoho nezajímají, automobilky stály, tak tohle je důsledek. Stejně ty blbosti nikdo nepotřebuje, máš plný bazary. A grafiky kupujou těžaři. Máš ten svět nějaký zjednodušený. Nikdo si nekoupí grafiku za sto tisíc na nový Far Cry.

PS5 i XSX stojí 13,5 celou dobu, tak si představ, jak by to bylo, kdyby šla cena nahoru jako u grafik.

Centrální plánování by tohle všechno vyřešilo. Ale základem je zakázat krypto.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 10. 2021 10:52

tdjohn píše:problém není ve výrobě, ale v poptávce

Wat?

Kde prodavaji grafiku za 100k a proc bys ji vubec kupoval? :roll: MSRP 3090 je 1500$. PS5 ma MSRP za 500$ ale hodne stesti ji sehnat nekde pod 800$ (ebay). Tohle si ale spis vyrid s prekupniky, protoze ti za to muzou.

Hele, ver si cemu chces. Ja si nedelam iluze o tom, ze te nejak presvedcim, jen ti tu necham tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%80%932021_global_chip_shortage
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 10. 2021 11:58

Centrální plánování nebylo schopný zajistit dost hajzlpapíru a způsobilo několik hladomorů, ale jinak by to vyřešilo. Ty jsi fakt kretén.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 12:52

Lo!Zza píše:
tdjohn píše:problém není ve výrobě, ale v poptávce

Wat?

Kde prodavaji grafiku za 100k a proc bys ji vubec kupoval? :roll: MSRP 3090 je 1500$. PS5 ma MSRP za 500$ ale hodne stesti ji sehnat nekde pod 800$ (ebay). Tohle si ale spis vyrid s prekupniky, protoze ti za to muzou.

Hele, ver si cemu chces. Ja si nedelam iluze o tom, ze te nejak presvedcim, jen ti tu necham tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%80%932021_global_chip_shortage

Že AMD jede naplno, jen nečekalo, že konzolí bude potřeba tolik. Prostě lidi milují konzole a prodává se víc než když jindy. Tam Covid dává smysl, pokud jsou lidi doma a berou za to i prachy.

Obě konzole seženeš za normální cenu kdykoli. To se ti s grafikou nestane. Někdo je prostě kupuje za ty nový ceny a hráči to nebudou. Možná nějací bohatí, ale rudí bratři určitě ne. Těžej s tím ta hovna.

3080 je teď za padesát. To asi nebude normální cena. 3090 je skladem na Alza za 70. Záleží na typu, ale ceny jsou různé.

Sue říkala, že problém s výrobou nemají, což i dokazuje, kolik konzolí se chrlí. Pokud někdo nemá čipy, tak asi blbě plánoval.

-- 19. 10. 2021 13:52 --

Sasakr píše:Centrální plánování nebylo schopný zajistit dost hajzlpapíru a způsobilo několik hladomorů, ale jinak by to vyřešilo. Ty jsi fakt kretén.

Ale *****, jen to dělali blbě. Centrální plánování je jediná šance.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 10. 2021 14:37

tdjohn píše:Že AMD jede naplno, jen nečekalo, že konzolí bude potřeba tolik. Prostě lidi milují konzole a prodává se víc než když jindy. Tam Covid dává smysl, pokud jsou lidi doma a berou za to i prachy.

Nevim jestli AMD jede na plno nebo ne, nicmene fabriky byly aspon pul roku zavreny. Chces mi tvrdit ze tohle nemelo na nabidku a poptavku zadny vliv? Ze je to jen kvuli tomu protoze lidi sedi doma a nemaji nic jinyho na praci?

tdjohn píše:Obě konzole seženeš za normální cenu kdykoli.

Linkni mi shop s PS5 za 500$ a na sklade pls.

tdjohn píše:3080 je teď za padesát. To asi nebude normální cena. 3090 je skladem na Alza za 70. Záleží na typu, ale ceny jsou různé.

To jsou ty statisice? :D

tdjohn píše:Sue říkala, že problém s výrobou nemají, což i dokazuje, kolik konzolí se chrlí. Pokud někdo nemá čipy, tak asi blbě plánoval.

No jo, a vsichni ostatni jsou kokoti protoze necekali Covid a s nim spojeny kolaps manufaktury. :roll:

Kdyz chces planovat centralne, tak jak bys vyresil problem distribuce kde ti prijde z fabriky 100 karet a zajem o ne ma 1000 lidi? Kdyz neberu v potaz, ze jako spravny komanc nejdriv odprasknes predaka, protoze nesplnil kvotu, tak jak bys ty karty rozdelil?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 15:40

Kde co stálo? Ani u nás se nic nezastavilo, tak předpokládám, že jinde to nebylo o moc jiné. AMD dodává celou dobu, tak asi půlroční výpadek by byl znát. PS5 má o kousek lepší čísla než PS4, tak kusů se prodává dost. To nikdo nečekal, že by se jich prodalo ještě daleko víc.

Mamut.cz to prý má pravidelně. Planeo mívalo i hned po lauch během pár dní. Není to všude, ale PS5 se koupit dá. V normálním obchodě si počkáš pár měsíců max, což je pořád dobrý za tak minimální cenu. Dyť to stojí jako low-end grafika :D

Jistě, 3000 řada přišla s brutálně nízkou cenu, kterou ale skoro nikdo nestihl :(

Jaký kolaps zase? Vše funguje dobře. Problém je hlavně s dopravou, co vím. A těžaři! :D

Hlavně bych zakázal krypto a všechno bude úplně v pohodě. Nvidia nejsou dementi a vědi, kolik karet se bude prodávat. Nikdo netušil, že debílci tím budou topit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 10. 2021 16:10

Tak muzu to PS5 koupit za normalni cenu kdykoliv, nebo si musim pockat par mesicu? Musis si vybrat jedno za cim si budes stat. :D

Loni rozhodne vsechno dobre nefungovalo. Dukazem ti je snad fakt, ze GPD ve vetsine zemi slo do minusu. S dopravou je problem hlavne az ted, kdyz se vyroba zase rozjizdi.

No neodbihej od te otazky. Jak to vyresis? Centralni planovani ma vsechny odpovedi tak sem s tim. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 17:09

Záleží na obchodě. Pořád se dodávají nové kusy. Někde je fronta, někde jdeš rovnou. Podstatné je, že vše funguje jako na drátkách a pořád jsou nové kusy. Nikdo se neflákal.

Tak nějaký nepodstatný nesmysly jako třeba restaurace a další služby :D Kdo ví, kdo to udělal. S dopravou byl problém hlavně tenkrát, dnes už snad vše jede, pokud to nejsou dementi. Nevím, na co se čeká. Tenkrát jsi neměl letadla a hranice byly zavřené. Se pak blbě vozí zboží :D

Znáš kapacity a znáš rezervy. Pokud lidi budou chtít to stejné, tak to zařídíš. Pokud přijdou kryptoblbečci, tak jim dáš pokuty a je to vyřešené. Žádný problém a plýtvání.

A komunismus není o tom, že kohokoli zabíjíš :D Si to všichni pletete s něčím debilním.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 10. 2021 18:11

Tak myslim ze jsme si aspon ustanovili, ze si pod pojmem "vsechno funguje tak jak ma" predstavujeme neco uplne jinyho. :D

Ale prd, hranice byly zavrene pro cestujici, zbozi normalne chodilo. Zpozdene ale chodilo (viz blok Suezu). Byly potreba testy a podobny papirovani ale kamiony, vlaky a lode jezdili (letadla jsou mimo, protoze z tech co nesou naklad je jich zanedbatelne %).

"To zaridis" je na houby odpoved, sorry jako. Jak zaridis nedostatek surovin/zbozi?

tdjohn píše:A komunismus není o tom, že kohokoli zabíjíš :D Si to všichni pletete s něčím debilním.

Mao a Pepa Stalin by si nejspis dovolili nesouhlasit. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 10. 2021 19:28

Tak to asi bydlíš úplně jinde než já. Tady minulý rok byl problém s dopravou. Ale přesto konzole jsou v pohodě, těch je tu habaděj :D

Podstatný je přestat věřit na hloupý volný trh. Pak moc jiných možností není. Plánování je cesta.

To byli taky lemplové a dělali to divně. Dnes také v Číně a KLDR určitě plno lidí trpí a zbytečně. Vlastně asi i v Rusku. To není vůbec potřeba. Stačí ti jen zatočit se zloduchy a necpat tam lidi, kteří jen mají jiný názor. Když je někdo *****, tak ho stejně musíš zlikvidovat všude. U nás půjde do vězení na pár let, pak vyjde, zabije pár lidí, půjde do vězení, pak vyjde, zabije další a už tam asi zůstane. Jinde to uděláš rovnou dobře. Důležitý jsou výsledky a pořádný rakety.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků