DeathFall

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Tails 16. 11. 2006 22:12

Obrázek

Tak konečně je to tady, DeathFall vyšel. Ale je opravdu dokončený?

Ukončený vývoj
DeathFall Credits píše:S velkou lítostí Vám musím oznámit, že DeathFall není dokončený. Respektive, dokončený tak jak bychom chtěli. Chybí například kompletní dabing, více misí, vychytání některých much a další nápady, které byly původně plánovány.

Bohužel, když se setkáte s neochotou lidí pracovat, vedoucí téměř k rozpadu týmu (Nifflheim je při psaní těchto řádků opravdu na pokraji rozpadnutí), těžko takovouto hru dokončíte.

Přesto Vám nabízíme aspoň to, co již je hotovo a doufáme, že Vás to bude bavit alepoň z poloviny tak dobře, jako měla finální, opravdu dokončená hra.o/quote]

[i]Poznámka: Podrobnější a aktuálnější info o stavu týmu najdete níže.e/i]

O čem to je??/b]
DeathFall je topdown 2D střílečka, ve které se na vás hrnou spousty zmutovaných brouků, kteří by si vás velice rádi zařadili do svého jídelníčku.

Vy máte za úkol přežít a získat co největší skóre, které se pak zapíše do online tabulky hráčů (budete-li chtít).
Nemusíte se bát podvodů, hra obsahuje několik ochranných mechanizmů proti cheatování, například změně hodnoty skóre.

Hru zpestřuje několik misí, které budete v průběhu hry dostávat.
Bohužel, zde se projevuje jeden z důsledků předčasného ukončení vývoje. Misí je málo a ty které tam jsou, nejsou 100% vyladěné. Nicméně hrát se to snad dá.

Ve hře naleznete také několik zbraní, bonusů a 4 bossy.
Bossů původně mělo být také více, bohužel, v Nifflheimu nezbyl jediný 3D grafik, který by byl schopen vytvořit obrázky nových bossů (a čekoholiv jiného), tudíž zde naleznete bossy jen 4.

vsize=200][b]Screenshoty
[/size]
Abyste měli aspoň nějakou představu, jak ten DeathFall vůbec vypadá, připravil jsem tu pro vás následující dva screenshoty:

eimg]http://data.nifflheim.eu/screen1.jpg[/img]

Obrázek

Kde to stáhnu??/b]
Připravil jsem pro vás celkem 3 odkazy na stažení. Dva jsou přímo samotná hra, třetí je takový bonus - soundtrack s skladbami z DeathFallu přímo upravenými k poslouchání.

Samotnou hru si můžete stáhnout ve dvou kvalitách. Nikoliv však kvalitách hry, ale hudby a intra.

Pro ty s pomalejším připojením, je určen následující link.
Ve hře jsou skladby s 48 kbps přenosovou rychlostí a velice nekvalitním intrem.

Naposledy upravil Tails dne 24. 3. 2008 16:17, celkově upraveno 1
Seznam, najdu tam co neznam
Google, najdu tam co hledam
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 16. 11. 2006 23:35

Ta hra je parádní, ideální pro někoho, kdo si chce "jen tak zablbnout", je skvěle zábavná (i když z muziky mě po chvíli začla trošku bolet hlava, ale to je detail :)) Jen tak dál, už se těším na full verzi :)
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 17. 11. 2006 12:29

Pekne ale chcel by som podotknut ze tie statistiky co su v lavom hornom rohu (ohladom fleku krve a priser) sa mi prilis nepacia. Mohli by byt mensie lebo prilis zasahuju do hrania a ineho typu pisma.
"Michael Jordan plays basketball. Charles Manson kills people. I talk. Everyone has a talent." - Nick Naylor
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Berzeger 17. 11. 2006 13:20

na tuhle hru se uz nejaky ten patek tesim :)
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 17. 11. 2006 13:29

Mr.Hitman píše:Pekne ale chcel by som podotknut ze tie statistiky co su v lavom hornom rohu (ohladom fleku krve a priser) sa mi prilis nepacia. Mohli by byt mensie lebo prilis zasahuju do hrania a ineho typu pisma.

kdyby jsi to hrál, tak víš, že tam ty statistiky tam takhle nejsou :P
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 17. 11. 2006 13:38

3D_Crab píše:
Mr.Hitman píše:Pekne ale chcel by som podotknut ze tie statistiky co su v lavom hornom rohu (ohladom fleku krve a priser) sa mi prilis nepacia. Mohli by byt mensie lebo prilis zasahuju do hrania a ineho typu pisma.

kdyby jsi to hrál, tak víš, že tam ty statistiky tam takhle nejsou :P /quote]

Rad by som si to zahral ale mam prilis pomaly internet. Taha mi obycajne 2kbs.
"Michael Jordan plays basketball. Charles Manson kills people. I talk. Everyone has a talent." - Nick Naylor
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 17. 11. 2006 13:43

Mr.Hitman píše:
3D_Crab píše:

kdyby jsi to hrál, tak víš, že tam ty statistiky tam takhle nejsou :P /quote]

Rad by som si to zahral ale mam prilis pomaly internet. Taha mi obycajne 2kbs.

wow, co to máš za připojení ?
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 17. 11. 2006 13:57

Nejaky blby EDGE. Najviac som z neho vystavil 7 kbs. Byvam na dedine a nic lepsie tu nie je. :cry: :cry: :cry:
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 17. 11. 2006 16:02

ty statistiky tam mám jen pro ladění (zejména náročnosti) v plné verzi a demu samozřejmě nebudou/nejsou :D
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 18. 11. 2006 10:24

Aby jste viděli jak jde vývoj, přínášíme nový screen. Můžete na něm vidět již nový obrázek příšery (je to 3D render) a také nový druh příšery v akci - ohnivce :D
Obrázek
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 18. 11. 2006 10:40

Pokud sa nepletiem hrajes za ty kriziky s koleckami uprostred. Ak ano tak by si ich mohol spravit viacej typov ako enemies cize chrobakov. :wink:

Ako velka je ta demoverzia :?:
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 18. 11. 2006 11:19

nn, ty "křížky s kolečkami uprostřed) jsou lasery :lol:
hráč je po tou "šmouhou" (je to vlastně oheň a kouř, protože ho ohnivec právě zapálil) ale na screenech v prvním příspěvku jde vidět normálne :)
Příšer jsou tam zatím tři "typy". První je normální brouk, který jen kouše. Při zvýšení stupně agrese (poražení bossa) začnou brouci plivat kyselinu a při dalším stupni agrese, se začnou objevovat ohniví brouci, který je vidět na třetím screenu. Na dalších typech příšer se zatím pracuje :) Jinak jsou ve hře ještě 4 bossové - podkopávač, vodní přízrak, robot, golem a nejspíš ještě nějací přibydou :) (pokud kdokoli z vás, co to čtou má nápad na nějakého originálního bossa či příšeru, tak sem s ním, poděkování v credits vás nemine :D )
Demo je trochu větší (není to ještě optimalizované) má asi 9,4 MB :)
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 18. 11. 2006 11:44

Bolo by dobre keby si hrac mohol vybrat za ktoru stranu bude hrat ci za chrobaka alebo za cloveka. Mohlo by sa to urobit pripadne po siti ze by napriklad 5 ludi hralo za chrobakov a 5 za ludi.
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 18. 11. 2006 12:22

mno, pokud by hráč mohl hrát za příšeru tak by to podněkud ztratilo původní smysl hry a vlastně by to bylo vcelku nesmyslné. O hře po síti se uvažuje :)
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Skinny 18. 11. 2006 12:40

boss- obří ohnivál který by se vás pokoušel zavalit hromádkou trusu
dobrý ne? :lol:
Skinny
Rampage

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 11. 2006 13:36

Tak jsem si to včera stáhl...panáček je zatím asi nesmrtelný ale pro ukázku dobré...jen jsem nepochopil toho bosse...šlo ho zabit jen minou nebo co to bylo a to jak jste položili tak okamžitě to vybuchlo a to zapálilo i vás
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 19. 11. 2006 13:47

Čím déle držíš tlačítko "útok" s tou bombou, tím delší bude čas do výbuchu ;)
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 11. 2006 13:48

aha sakra :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tails 19. 11. 2006 22:11

jj zatím je ve hře nesmrtelnost, protože smrt ještě není naprogramovaná :lol:
ten vodní boss se dá zabít jen výbuchy, tzn. pomocí sudů, bomby, raketometu a antihmotové bomby (poslení svě zbraně v demu tuším nejsou :) ).
Jak už tu 3D_Crab zmiňoval, počet sekund držení levého myšítka = počet sekund do výbuchu bomby.
Jinak v plné hře bude i tutoriál, který hráče naučí zacházet (nejen) se zbraněmi, takže by k těmto nesrovnalostem již docházet nemělo. :D
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 11. 2006 22:16

TO musí být drsné naprogramovat smrt :-)
Asi nějak tak smrt:=end of the game :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tails 19. 11. 2006 22:22

No, zatím se mi nechtělo... :mrgreen:
Ne zatím tam není pro betatesty a ladění obtížnosti :)
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 19. 11. 2006 23:45

Ale jinak vážně klobouk dolů, ta hra je fakt chytlavá a i grafika se mi moc líbí ;)
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating

Odeslat příspěvekod Tails 25. 11. 2006 20:18

Takže opět přínáším(e) novinky z vývoje. :D
Zimní mapa je již skoro hotová (tedy především programově) a celkově se bude řadit k jedněm z nejtěžších map.
Hráč totiž bude postupně mrznout (jak hodně je zmrzlý jde vidět zejména na status baru se jménem "Teplo" (viz screeshot níže), ale také na samotné míře zbarvení hráče do modra :D Pokud hřáč zmrzne úplně, ztrácí život. Z toho plyne že se musí pravidelně ohřívat. Teplo může získávat z různých výbuchů, zejména tedy z výbuchu sudů, protože po jakémkoliv výbuchu zůstane malý "obláček tepla" který se sice rychle rozplyne, ale zase ne tak rychle aby se v něm hráč nestihl aspoň trochu ohřát (na screenu níže lze vidět jak je už docela dost namodralý hráč právě ve zmiňovaném obláčku tepla).
Nyní přichází na řadu pravděpodobně poslední mapa - temný sklad.
Jak již název vypovídá, bude se jednat o sklad plný překážejících krabic, kde hráč bude vidět sotva na špičku nosu, respektive osvětlen bude jen malý okruh místnosti kolem hráče. Jakmile bude tato mapa alespoň z části naprogramovaná, jistě přineseme nové screeny a zatím tu necháváme místo pro vaše názory, nápady a kritiku :D
Obrázek
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 25. 11. 2006 20:19

Hmm to jsou dobré nápady...docela se začínám těšit na full verzi
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dewon 26. 11. 2006 10:05

tusim ze z 80% podobna hra jiz existuje
dalsi vec pro vyvojare...je sice moc krasny ze jsi nam rekl co tam vse bude a ukazal nam to ale to znamena ze uz se nemam na co tesit...neuvidim nic noveho..a mozna by to chtelo i jine creatures jak pavouky a brouky kazdopadne hrat za druhou stranu s odlisnym zpusobem hry by nebilo spatny...treba ze byjste jak v tahove strategii ovladali pavouky a proti vam by sel jeden chlapek s celou vyzbroji (rad hraju spatny)

jinak ceep working, muze to byt sranda
Grafik-Refraktory
dewon
First Blood

Odeslat příspěvekod Tails 26. 11. 2006 11:26

no to jsou sice zajímavé nápady, kdyby hráč ovládal hejno brouků, ale o tom hra není. Navíc mi to příjde vcelku nesmyslné. Ten hráč se zbraní je totiž schopen věhem pár vteřin zabít třeba všechny brouky (pokud jsou dostatečně blízko). Nevím příjde mi to takové nevyvážené. Při hře za brouky by se brouci museli pořád vytvářet aby vůbec měli nějakou šanci, ale to je zase výhra zaručena...
No nevím, ale tohle ve hře určitě nebude.
Co se týče více druhů přišer, už jsou ve hře tři typy - klasický brouk, brouk plivající kyselinu a ohnivý brouk. Na dalších příšerách se zatím pracuje :wink:
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 27. 11. 2006 21:16

Takže je tu opět další screen, tentokrát již z skorohotvé mapy Temný sklad :D :
Obrázek
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Jouda5 19. 12. 2006 15:09

Tak tahle hra vypadá dobře, akorát by mě zajímalo, kdy asi vyjde už se těším :?:
Jouda5
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 19. 12. 2006 15:49

Na tom obrazku v ladovej mape my hrac farbou nepripomina modru farbu ( omrznutý ) ale farbu zelenú jako hulk :lol:

EDIT: Misia sklad sa mi dost paci.
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 19. 12. 2006 21:48

No, datum vydání DeathFallu se z 24.12 přesouvá na neurčito. Jednak z důvodu, že jsem měl asi 4 dny pokažený PC, ale také se objevily nové nápady (hráč bude v průběhu hry dostávat různé mise a úkoly, za které bude dostávat cenné body), takže sice si počkáte "trochu" dýl, ale o to bude hra zábavnější.
Opět ale přinášíme nové screeny, na kterých jde vidět již 3D renderovaný obrázek hráče od Pixera (grafik Nifflheimu) a také efekt střelby. :)
Obrázek
Obrázek

Co se týče barvy hráče při mrznutí - je to způsobeno tím, že obrázek hráče je oranžový/žlutý a je na něj aplikován částečný modrý blend a tak vzniká modrá+žlutá = zelená :D
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 19. 12. 2006 22:38

Velka pochvala hlavny hrdina sa mi dost paci lepsi ako ten minuly.
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Trillix 29. 12. 2006 09:50

Oficiální stránky hry DeathFall hotovy.

http://deathfall.wz.cz

Určitě nesmíte minout sekci HW konfigurace, kde mám pro vás
menší prosbičku.

Zároveň sháním lidi pro výměnu bannerů.
Trillix
First Blood

Odeslat příspěvekod AlanWake 29. 12. 2006 10:26

Mě to demo nejde stáhnout, takže zatím nic, ale jinak bych napsal. Najede mi jen stránka http://www.ic.cz , jako by ten soubor už tam nebyl.
AlanWake
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 30. 12. 2006 23:19

2AlanWake: možná měli na IC zrovna výpadek, teď jsem to zkoušel a stáhnout mi to jde. skuste to znova
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Trillix 2. 1. 2007 12:40

Zdravím, aby jste viděli, že nespíme na vavřínech, přináším nový screenshot s ještě novější grafikou. Konkrétně jsou to nové stromy od Jurkixe. Další novinkou které jste si rozhodně všimli je ten rámeček s textem v dolní části.
Jedná se o další novinku, systém generování úkolů podle stupňů obtížnosti. Právě v tomto rámečku se bude zaznamenávat aktuální úkol.

http://www.deathfall.ic.cz/icqfiles/nove_stromy.PNG
Trillix
First Blood

Odeslat příspěvekod Tails 17. 1. 2007 21:16

Takže opět další novinky. Přinášíme nový screen, na kterém jde vidět nový radar od Hassiho (v pravém dolním rohu, je součástí jedné z misí)
Obrázek
Další novinkou je nový trailer, který můžete stahovat zde:
http://www.deathfall.ic.cz/deathfall_tr ... uality.wmv (15 MB) vysoká kvalita (doporučuji)
http://www.deathfall.ic.cz/deathfall_tr ... uality.wmv (5 MB) nízká kvalita
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tails 24. 1. 2007 19:01

Aby to tu neumřelo, tak opět přináším další screen. Na obrázku můžete vidět jak hráče následuje skupinka civilistů, které musí hráč ochránit a bezpečně odvést na druhý konec roomu. Skóre které za tuto misi dostane se odvíjí od toho, kolik civilistů přežije.
Obrázek
Jinak co říkáte na trailer? :)
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 1. 2007 11:09

Trailer je pěkný :wink: Stejně jako screeny.
A díky za pravidelné dávky informací. Kolega z týmu pracujícím na Jurassic Park už se na nás vykašlal...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Wint3r 25. 1. 2007 16:20

Zda se, ze tohle bude zase jedna podarena strelba :wink:
Wananananana, scary.
Wint3r
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Trillix 26. 1. 2007 21:14

Děkujeme, velmi si vážíme kladných odpovědí!!
Přináším novou várku materialu pro vaše očka.

-
Na tomto screenu je vidět zajímavý úkol ochrany neviných civilistů. Jak je vidno, každý se bude lišit svým vzhledem, tak i barvou.
http://www.deathfall.ic.cz/icqfiles/civilisti.JPG
-
Další obrázek zobrazuje efektní výbuch benzínového jezírka.
http://www.deathfall.ic.cz/icqfiles/megabum.JPG
-
Na závěr malá videoukázka výše uvedeného výbuchu.
Lze také vyčíst i zajímavý systém sbírání úkolů.
http://www.deathfall.ic.cz/icqfiles/df_megabum.wmv
Trillix
First Blood

Odeslat příspěvekod Wint3r 27. 1. 2007 09:57

Tohle je nadherny priklad toho, ze i freehra muze byt lepsi nez nejaka placena prkotina :)
Wananananana, scary.
Wint3r
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Berzeger 28. 1. 2007 01:12

Ty blaho, ten vybuch je fakt hodne dobrej :)
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod Berzeger 19. 2. 2007 00:10

lidi, je mi cti hodit vam sem odkaz na me preview na Deathfall :)
http://freehry.doupe.cz/clanky/deathfal ... ni-preview
nikde jinde to neuvidite, psal jsem to z exkluzivni preview verze, kterou maji k dispozici pouze vyvojari a server FreeHry.cz :)
Inu, dost reci, ctete :)
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod Trillix 14. 4. 2007 12:11

Jak už jsme jednou řekli - Deathfall se opravdu blíží k závěru.
Dokladem toho, je toto nové video pro Freehry. Kromě mnoha
již zmiňovaných novinek, můžete názorně vidět finální započítání
skóre a novou "adrenalinovější" tmavou krev.

STAHUJTE

Oficiální stránky hry
Trillix
First Blood

Odeslat příspěvekod Tails 24. 3. 2008 16:16

Obrázek

Tak konečně je to tady, DeathFall vyšel. Ale je opravdu dokončený?

Ukončený vývoj
DeathFall Credits píše:S velkou lítostí Vám musím oznámit, že DeathFall není dokončený. Respektive, dokončený tak jak bychom chtěli. Chybí například kompletní dabing, více misí, vychytání některých much a další nápady, které byly původně plánovány.

Bohužel, když se setkáte s neochotou lidí pracovat, vedoucí téměř k rozpadu týmu (Nifflheim je při psaní těchto řádků opravdu na pokraji rozpadnutí), těžko takovouto hru dokončíte.

Přesto Vám nabízíme aspoň to, co již je hotovo a doufáme, že Vás to bude bavit alepoň z poloviny tak dobře, jako měla finální, opravdu dokončená hra.o/quote]

Poznámka: Podrobnější a aktuálnější info o stavu týmu najdete níže.

O čem to je?
DeathFall je topdown 2D střílečka, ve které se na vás hrnou spousty zmutovaných brouků, kteří by si vás velice rádi zařadili do svého jídelníčku.

Vy máte za úkol přežít a získat co největší skóre, které se pak zapíše do online tabulky hráčů (budete-li chtít).
Nemusíte se bát podvodů, hra obsahuje několik ochranných mechanizmů proti cheatování, například změně hodnoty skóre.

Hru zpestřuje několik misí, které budete v průběhu hry dostávat.
Bohužel, zde se projevuje jeden z důsledků předčasného ukončení vývoje. Misí je málo a ty které tam jsou, nejsou 100% vyladěné. Nicméně hrát se to snad dá.

Ve hře naleznete také několik zbraní, bonusů a 4 bossy.
Bossů původně mělo být také více, bohužel, v Nifflheimu nezbyl jediný 3D grafik, který by byl schopen vytvořit obrázky nových bossů (a čekoholiv jiného), tudíž zde naleznete bossy jen 4.

Screenshoty
Abyste měli aspoň nějakou představu, jak ten DeathFall vůbec vypadá, připravil jsem tu pro vás následující dva screenshoty:

Obrázek

Obrázek

Kde to stáhnu?
Připravil jsem pro vás celkem 3 odkazy na stažení. Dva jsou přímo samotná hra, třetí je takový bonus - soundtrack s skladbami z DeathFallu přímo upravenými k poslouchání.

Samotnou hru si můžete stáhnout ve dvou kvalitách. Nikoliv však kvalitách hry, ale hudby a intra.

Pro ty s pomalejším připojením, je určen následující link.
Ve hře jsou skladby s 48 kbps přenosovou rychlostí a velice nekvalitním intrem.

Stáhnout nízkou kvalitu (19,1 MB)

Pro ty, kteří mají rychlé připojení (to snad většina), výrazně doporučuji stáhnout sice mnohem objemnější, ale také kvalitnější verzi hry, co se hudby a intra týče.
Hudba v této verzi má 192 kbps přenosovou rychlost a intro je také v decentní kvalitě.

Stáhnout vysokou kvalitu (51,7 MB)

A nakonec slibovaný bonus - soundtrack ke hře. V případě, že se vám skladby z DeathFallu líbí, neváhejte se zařazením jeho skladeb do své hudební sbírky. Zvukaře DeathFallu (záměrně neříkám Nifflheim Softwork, protože ten je na pokraji rozpadu), Ondřeje "Wolfyho" Pultara to jistě potěší.
Skladby jsou samozřejmě ve výborné 192 kbps přenosové rychlosti.

Stáhnout soundtrack (32,8 MB)

Proč vývoj skončil?

Určitě se ptáte, proč vývoj DeathFallu skončil a DeathFall nebyl dodělán. Vezměme si to hezky popřádku...

1)Z minihry megahra
Kdysi dávno (cca v říjnu 2006, už si to nepamatuju), mě dnes již bývalý člen Nifflheim Softworks, grafik Trillix, kontaktoval s nápadem na malou hříčku.
Hráč měl být v malé aréně a měl co nejdéle přežít.

Mělo se jednat o minihru, vytvořenou za pár týdnů. A tak jsem začal tvořit.

Jenže pak nastala první chyba. Z malé minihry, se rázem stala větší, přicházely nápady a nové věci. Z týdnů najednou byly měsíce a na kód minihry, se začaly nabalovat, tehdy ještě nerozpoznatelný balast.

Pokud totiž tvoříte větší hru, je třeba tomu přizpůsobit kód hned od začátku. Jenže počáteční kód DeathFallu byla minihra, na kterou se začaly nabalovat další fce a tím se kód znepřehledňoval.

Čím více a více nových funkcí, tím obtížnější bylo přídávání dalších. Kód se znepřehledňoval, komplikoval a nároky na hardware rostly.

Kód DeathFallu jednoduše nebyl od začátku koncipován na hru takových rozměrů. Z počátku to ještě bylo přehledné, ale pak to začalo být čím dál složitější a složitější a taky náročnější.

Několikrát jsem kód pročistil a optimalizoval co nejvíc to šlo, ale když kód není navrhnut pro hru větších rozměrů hned od začátku, moc se s tím dělat nedá...

2)Neochota pracovat

Ač byl Nifflheim kdysi velký tým se spoustou talnetovaných členů, vývoj šel pomalu.
Ne že by bylo hodně práce, ale nikomu se nechtělo pracovat, respektive většině grafiků.

Jediný kdo na DeathFallu neustále pracoval, jsem byl víceméně já. Pak se z grafiků nejvíc projevil Pixer, který vytvořil většinu grafiky (i taky ne nějak zvlášť rychle).

Díky tomu jsem neustále na něco čekal. Naprogramované jsem měl něco víceméně hned, ale pořád jsem čekal a čekal na grafiku, až se ji uráčí někdo konečně udělat a já budu moci dále pracovat. A projekt tak stál a stál. Nikdo nebyl schopen vytvořit tlačítka do menu ani za dva měsíce. A vydání se odkládalo a odkládalo.

Nakonec jsem to málo grafiky co v DF je po necelých dvou letech z grafiků nějak vytřískal.

3)Rozpad týmu

Bohužel, poslední dobou už ani není z koho tu grafiku "třískat". Hodně členů z týmu odešlo či bylo vyhozeno.

Kdysi se v Nifflheim ještě pracovalo víceméně normálně.
Nicméně pak šéf Gonta, udělal nějaké ústupky v pravidlech týmu. Pracovní morálka šla od desíti k pěti.

Poté se musel bohužel z týmu na nějako dobu odebrat a když se vrátil, pracovní morálka byla na bodu mrazu. Nikdo nic nědělal, věčně neměl čas. Tu měl brigádu přes prázniny, tu školu přes školní rok.
Tým se rozpadal. Jen pár členů (včetně mě) se snažilo situaci zachránit. Marně. Nyní je tým na pokraji rozpadu, práce na DeathFallu stojí.

Já sám nyní po vydání DeathFallu (nebo to co se dokázalo z něj udělat, než pracovní tempo zamrzlo na absolutní nule.), z Nifflheim Softworks odcházím.
Nevím co bude s Nifflheimem dále, jestli se nadobro rozpadne, ale Gonta s ním má nějaké plány - udělat z něch tým s jinými členy a na trochu jiném principu.
Dokonce už prý má sestavený nový tým, s celou novou sestavou členů a starý tým tím zaníká.

Já se nyní vydávám vlastní cestou a po pár drobných úprávách vypouštím DeathFall tak, jak zůstal po totálním zamrznutí práce v Nifflheim Softworks.

DeathFall sice není úplně dokončený, nicméně je (doufám) hratelný, i když asi ne tak dobře jak měl původně být.

Nicméně doufám, že Vás aspoň trochu zabaví a že jej i přes to, že není takový, jaký bychom chtěli aby byl, oceníte.

Já sám s DeathFallem moc spokojený nejsem, ale přinesl mi spoustu věcí. Hodně jsem se naučil o vývoji her, ochraných prvcích proti cheatování, šifrování a dalších programátorských věcech.

Snad vám hráčům, přinese aspoň malé chvíle zábavy a nebo ještě lépe, že vás pohltí soutěživým duchem a vy budete ustavičně bojovat o první příčky v online tabulkách.

Ať tak či onak,

Příjmenou zábavu vám přeje
-Tomáš "Tails" Mariančík, vedoucí projektu
-a starý tým Nifflheim softworks (tedy aspoň to, co z něj zbylo :) )
Tails
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 3. 2008 18:03

Ahoj Tailsi a spol.Nifflheim,děkuji za každé polénko do ,,herního vohně,,...no když budeš shánět nějakou opravdu,,stařešinu ,,pro studijní účely ,,tak se mi ozvi,smekám před Tebou i Vámi a přeji Hravé Jaro...Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating