LightNoid - Arkanoid tak, jak jste jej ještě neviděli!

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Tails 19. 6. 2006 14:45

LightNoid - Arkanoid tak, jak jste jej ještě neviděli!

Dobrý den. Rád bych Vám představil projekt týmu THM a uvítal vaše návrhy a připomínky (viz níže)

Remaků na starou hru Arkanoid bylo již dost, doufáme však, že ten náš přinese něco originálního a nového, co tu ještě nebylo. Oživí "pouhé" ničení cihliček a zabaví hráče na dlouhou dobu.

Hezké efekty a grafika

Lightnoid se může (tedy alespoň doufám) pyšnit hezkými světelnými efekty alias Dynamic Lighting. 80% celé grafiky bude právě tvořeno našimi vlastními bloom mapami. Zbytek budou především 3D renderované obrázky.

Spousta bonusů a módů

Ano, LightNoid nebude jen o pouhém ničení cihliček. Bude obsahovat spoustu dalších bonusů a módů.
Za prvé, to jsou klasické "balíčky" které občas vypadnou z cihliček, naleznete v nich však mnoho zajímavého. Seberete-li oranžový bonus, bude vaše pádlo moci likvidovat cihličky i jinak než míčkem - bude moci střílet. Modrý bonus raději neberte, zmenšuje totiž pádlo. Pokud se vám jej přece jen podaří sebrat, zachrání vás růžový bonus, jenž vrací pádlo do původní velikosti. Pod červeným "balíčkem" se skrývá bonus "lepidlo". Po jeho sebrání se míček pokaždé přilepí na pádlo a stiskem levého tlačitka myši se opět vystřelí. Zdá se vám jedno pádlo málo? Pak seberte zelený bonus, jenž vytvoří pomocné stínové pádlo. První "netradiční" bonus je elektrizace. Skrývá se pod "elektrizujícím balíčkem". Jeho sebráním dostanete 2 sekundy "elektrické many" pomocí které můžete míček volně ovládat myší, stisknete-li pravé tlačítko. I za ty dvě sekundy se dá zničit nemálo cihel. Jeden míček vás určitě po chvíli začne nudit, seberte žlutý bonus. V aréně se pak objeví 8 nových míčků takže o zábavu máte postaráno. Určitě vám příjde vhod agresivní míč, který se neodráží od cihel, prostě jimi proletí. Agresivní míč naleznete pod bílým bonusem. Poslední bonus, co zatím v LighNoidu je, je ochrana. Bonus má šedou barvu a po jeho sebrání se ve spodu místnosti objeví "štít", který vás může zachránit před ztrátou míčku.
Další netradiční bonus je systém komb. Zasáhneteli během chvilky několik cihel, dostanete bonusové body v závislosti na počtu zasažených cihel. Pokud jste jich zasáhli 10, míč "vybuchne" (ale zůstane ve hře) a zničí cihly kolem sebe.
Toto nejsou zdaleka všechny bonusy. Hra je teprve v raném stádiu vývoje a bonusy budou přibývat, stejně jako módy:

Klasický mód

Aneb arkanoid jak jej (téměř) znáte. Ničíte cihly a sbíráte bonusy, co dodat

Blast mód

Tento mód spočívá v obarvování a následném ničení cihliček. Míč pokaždém odražení od pádla změní svou barvu, kterou již předem vidíte jako barvu pádla. Pokud zasáhne cihlu jiné barvy, obarví svou barvou nejbližší cihly kolem, pokud však zasáhne cihlu shodné barvy jako má sám, zničí celý blok cihel (neboli těch co se "dotýkají" téže barvy. Tento mód prověří vaši přesnost při odrážení míče (v celé hře je arkanoidské odrážení - čím dále od středu tím větší úhel).

Battle mód

Většinou ničíte cihličky sami, teď ale budete soupeřit s konkurenčím pádlem! Ano, v tomto módu jsou dvě pádla. Vy a umělou inteligencí ovládané pádlo. Míček je zde však jen jeden. Pokud zničí cihličku, body se přičtou tomu pádlu, které se naposledy míčku dotklo. Rovněž bonus, který může vypadnout z cihličky, začne padat směrem k pádlu, které zrovna "vlastní" míček. Vy máte bonusy klasické, CPU pádlo však některé ne. Sebere-li například "bonus" který klasicky zmenšuje vaše pádlo, celá obrazovka se obrátí naruby. Pokud sebere růžový bonus, vaše pádlo na pár vteřin doslova zamrzne na místě. Takových naschválů je v Battle módu mnohem více, nechte se překvapit :)

Target mód

Zničte všechny terče! Ano, cílem tohoto módu je zničit všechny terče všelijakými způsoby. Buď se jen strefit do (ne)pohybujícího se terče, dostat se k němu přes nezničitelné cihličky nebo ten nejhorší: Terče padají shora a vy je musíte strefit dříve než vám spadnou dolů. Aby to nebylo tak těžké, můžete je v pádu zastavit pádlem. Terče se od něj jednoduše odpinknou. I když někdy není zrovna jednoduché odpinkávat 10 terčů + 1 (či více) míčků...

Maze mód

Tento mód zase prověří vaši trpělivost a přesnost. Pomocí elektryzace (které máte v tomto módu neomezeně) musíte provést míček bludištěm a přitom se nedotknout "stěn". Pokud se jí přece jen dotknete, ztrácíte život a míček se teleportuje na začátek.

Rotate mód

Pádlo přece nemusí jezdit jen ve spodu obrazovky, ale může obíhat kolem cihliček kružnici! Na tento docela netradiční způsob ovládání si ale jistě rychle zvyknete.

Surive mód

Přežijte nápor cihliček! Veliká masa cihel se na vás shora řítí a vy je musíte rychle ničit a dávat si pozor aby jste se jich s pádlem nedotkli. Z počátku možná nebudete stíhat, ale jakmile nasbíráte pár bonusů půjde to jako po másle!

Physics mód

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdyby na míček působila gravitace? Nyní máte možnost si to vyskoušet! V physics módu klasicky ničíte cihličky či terče, jediným rozdílem je, že nejprve si musíte s pádlem vybrat vhodné místo k výstřelu, zastavit pádlo pravým tlačítkem myši, pomocí šipky zaměřit a podržet levé tlačítko myši tak dlouho, jak chcete aby silně vystřelil míček. Po 15-ti sekudndách hopsání se míček teleportuje k pádlu a cyklus se opakuje.

Každý si přijde na své

Každého bude jistě bavit jen určitý mód(y) více než ostatní. I na to jsme pamatovali. Hra bude obsahovat jednu velkou "Puzzle" hru, ve které budete postupovat mapou a střídat módy. Dále bude obsahovat možnost zahrát si jen několik levelů určitého módu. Kdyby vás nebavilo i to, můžete si vytvořit level vlastní.

Příběh?

Ano, hra by měla obstahovat i příběh, což je u her tohoto typu nezvyklé, ale ne nemožné. Na příběhu se prozatím pracuje, ale co nejdříve vám dáme vědět.

Obludy a Bossové

Další nezvyklost na hru typu arkanoid. V levelech vás budou otravovat různé obludy v podobě 3D renderovaných geometrických tvarů. Stačí však jeden zásah míčkem a zbyde z nich jen pár střepů... Tedy pokud oni nestihnou udělat to samé vám. Horší to je s Bossy, těm jeden zásah nestačí a aby toho nebylo málo, mají účinější zbraně. I tak si s nimi určitě poradíte.

Zábava na dlouhou dobu


LightNoid se nebude řadit k jednoduchým hříčkám v GM co zabaví na 5 minut. Jeho hratelnost bude podstatně delší. Postará se o to spousta bonusů, herních módů, ale také grafika a přívětivá hudba. Určitě se najdou odpůrci této hry, kterým se nebude líbit, ale doufáme, že jich bude mnohem méně než příznivců.

Pomozte nám!

Máte nápad na nějaký nový bonus, mód či jiné vylepšení? Neváhejte a napište nám jej! Pokud bude uskutečnitelné, místo v poděkování (v titulcích) máte zaručené.

Screeny

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Demo

Neváhejte a vyskoušejte (prozatím) technické demo LighNoidu. Naleznete v něm zatím všechny módy a bonusy o kterých jste se dočetli. Mezi jednotlivými módy se přepínáte pomocí numerické klávesnice.

Download Verze 0.03 (3 MB)
Naposledy upravil Tails dne 5. 7. 2006 18:19, celkově upraveno 1
Tails
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tails 26. 6. 2006 18:16

Novinky!
2 nové módy (Rotate a Surive)
Předělán Battle mód
Opraveno pár chybek
Nové DEMO!
Viz první příspěvek
P.S.: Žádné názory, připomínky nebo nápady? :D
Tails
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tails 5. 7. 2006 18:20

)Novinky!
Nový mód - Physics
Nové DEMO s nepřáteli a provizorní hudbou! Nepřátelé zatím jen létají a otravují, prozatím nestřílí (zničit je ale můžete).
Informace o Physics módu a nové DEMO stahujte v prvním příspěvku.
"Konkurz!"
Jelikož jsou mé nápady vyčerpány (ješte uvidím co vymyslí scénarista) a může se pomalu začít na leveldesignu (musí se ale ješte něco doprogramovat aby to pracovalo), zakládám malý "konkurz":
Máte nápad na nějaký mód, bonus, speciální cihličku či jiné vychytávky? Neváhejte a napište nám je! Místo v titulcích zaručeno. :D
Tak neváhejte a pište :D (zatím mi tu nikdo nic nenapsal :cry: )
Tails
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marwin (novy) 23. 8. 2006 23:35

Hoj to sem já Marwin...seš to ty Tomas_M ne?! Na VCH! :wink: 8)
Budujeme novou budoucnost freeware her!... Proces Software
Marwin (novy)
First Blood
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků