Simutrans

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Václav M. 26. 9. 2010 17:25

Simutrans je dopravně-obchodní strategie postavená na stejném principu jako TTD a spol. Tedy doprava (téměř) čehokoli kamkoli. Ovšem v osobní a poštovní dopravě je kladen mnohem větší důraz na MHD. A v nákladní dopravě určité továrny berou suroviny jen od některých použitelných zdrojů (aneb: kolem uhelné elektrárny může být deset uhelných dolů, ale elektrárna bude přijímat uhlí třeba jen od jednoho z nich).

Je vyvíjená jako open-source (pod Artistic licencí) a v současné době existuje v kompilaci nejen pro Windows, ale také pro Linux a MacOS. A především existuje i v mnoha grafických verzích, které se od sebe liší velikostí základního dílku v pixelech (základní jsou 64 a 128).

K hře potřebujete soubory z dvou archivů - spouštěcí soubory podle operačního systému (Windows, Linux nebo MacOS) a soubory grafiky.

Existuje v mnoha jazykových mutacích, mezi nimiž lze přepnout přímo ve hře. Česká je mezi nimi a patří k těm nejúplnějším.

Užitečné odkazy:
Hlavní prezentace (rozcestí)
forum (zde se dozvíte mnohem více - a můžete řešit potíže s hrou - a také stahovat další objekty pro hru)
add-ony (aneb doplňky ke hře - další objekty k používání)
mapy (další mapy ke hraní)

Hlavní soubory ke hře (oficiálně vydané kompilace) jsou na http://www.sourceforge.net, ale k posledním verzím se dostanete přes první odkaz.

S hrou pod operačními systémy Linux a MacOS nemám zkušenosti, ale pod OS Windows není nutné hru instalovat - stačí postupně rozbalit oba dva potřebné archivy (nejdříve ten s spouštěcími soubory a poté do něj rozbalit archiv s grafikou) a poté už je možné hrát.

Něco málo ze zajímavostí:
železnice, silnice - možnost stavby tunelů do zatáčky nebo i z kopce, možnost stavby podzemních stanic
letecká přeprava - stavba letišť "dílek po dílku" umožňuje velmi velká letiště
Václav M.
First Blood
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků